Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zmarli...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    Zmarli...

    Jak podał Onet w nocy ze środy na czwartek umarł Jeremi Przybora. Miał 88 lat.
    Szkoda - choć "Kabaret Starszych Panów" oglądałem jako malec i nie do końca była to moja bajka to z biegiem czasu coraz bardziej doceniałem artyzm Panów Wasowskiego i Przybory oraz ich niezastąpionych aktorów. Takiej muzyki i tekstów juz chyba nikt nie napisze - co tu dużo gadać - nie widzę nikogo kto miałby tak wszechstronne wykształcenie i taką kulturę zarówno muzyczną jak i słowa.
    Koniec pewnej epoki nastał wraz ze śmiercią współtwórcy tego jedynego w swoim rodzaju kabaretu.
    Last edited by iron; 04-03-2004, 13:18.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    Cóż, płyta z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów to jedna z moich ulubionych ... Kabaret był rewelacyjnym przedstawieniem - bo to nie tylko teksty Przybory i muzyka Wasowskiego, ale także kreacje aktorskie Kobuszewskiego, Gołasa, Michnikowskiego, Kraftówny, Jędrusik, Czechowicza, Michnikowskiego ... Wielka szkoda, bo odszedł ktoś, kto potrafił przekazać humorystyczne treści bez jednego wulgaryzmu ... Szkoda ...

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #4
        Także na Onecie do przeczytania jeden z ostatnich wywiadów Jeremiego Przybory.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #5
          breslauer napisał(a)
          Cóż, płyta z piosenkami z Kabaretu Starszych Panów to jedna z moich ulubionych ... Kabaret był rewelacyjnym przedstawieniem - bo to nie tylko teksty Przybory i muzyka Wasowskiego, ale także kreacje aktorskie Kobuszewskiego, Gołasa, Michnikowskiego, Kraftówny, Jędrusik, Czechowicza, Michnikowskiego ... Wielka szkoda, bo odszedł ktoś, kto potrafił przekazać humorystyczne treści bez jednego wulgaryzmu ... Szkoda ...
          Również wyrażam smutek i żal z powodu śmierci Przybory Pewnie Wasowskiemu było nudno samemu... A z tym brakiem wulgaryzmu to nie do końca prawda. Irena Kwiatkowska w "Shimmy szuja" śpiewa o d... w pokrzywach
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Zmarli...

            Właśnie dortarła do mnie wiadomość o śmierci Stanisława Skalskiego ,polskiego asa II W.Ś. z zaliczonymi 22 potwierdzonymi zwycięstwami.
            Wiem, że jest tu wiele osób którym to nazwisko nic nie mówi. Zainteresowani mogą o nim przeczytać tutaj: Stanisław Skalski
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Pod koniec życia gen. Stanisław Skalski błysnął w polityce, zostając osobistym ekspertem Andrzeja Leppera.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Dowódca słynnego "Cyrku Skalskiego" czyli polskiej eskadry złożonej z najlepszych pilotów.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  Angielskiej eskadry złożonej z polskich pilotów. I nie najlepszych, a po prostu pilotów. Wszyscy byli dobrzy.

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4994

                    #10
                    As polskiego lotnictwa zmarł w nędzy



                    "Życie Warszawy": Generał Stanisław Skalski zmarł w nędzy zaledwie dzień po uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Pobity, okradziony, od września mieszkał w przytułku.

                    "Pod koniec życia już prawie na nikogo nie mógł liczyć" - mówi jeden ze znajomych generała. "Padł ofiarą przestępców" - dodaje. Okradziono mu mieszkanie i oszczędności całego życia. Najwybitniejszy polski pilot myśliwski trafił we wrześniu do zakładu opieki ze śladami pobicia

                    Prokuratura zajmuje się sprawą kobiety, która opiekowała się generałem i miała od niego wyłudzić upoważnienie do reprezentowania go przed wszelkimi instytucjami. To ona umieściła gen. Skalskiego w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Przed Sądem Rejonowym w Warszawie od lipca toczy się proces dwóch mężczyzn, których oskarża się o wyprowadzenie z konta generała 130 tys. zł oraz o próbę wyłudzenia od niego wartego 370 tys. zł mieszkania - pisze "Życie Warszawy".

                    Historycy do dziś spierają się ile dokładnie nieprzyjacielskich samolotów zestrzelił gen. Stanisław Skalski. Padają liczby od 18 do 22, co daje mu miejsce w czołówce polskich pilotów myśliwskich świata.

                    Onet
                    5400 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      #11
                      Byle złodziej w tym kraju jest lepiej traktowany niż prawdziwy bohater.Zresztą nie pierwszy to raz i zapewne nie ostatni
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Był w nieprawidłowym lotnictwie. Jakby był w radzieckim, to co innego.

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          #13
                          Zmarł Janusz "Kosa" Kosiński

                          Jak podają dziś media, wczoraj rano zmarł Janusz "Kosa" Kosiński - niezapomniany głos radiowy, gość, który o muzyce wiedział prawie wszystko...
                          Kojarzę Go najpierw z Trójki, potem z Antyradia. I jakoś tak nie mogę uwierzyć, że już nigdy nie usłyszę Jego głosu i wspaniałych audycji "Antykwariat" i "Koncert życzeń" w Antyradiu. To radio już nie będzie takie jak przedtem...

                          P.S. Nie znałem Janusza Kosińskiego osobiście, ale raz widziałem Go z bliska - szedłem po odbiór wygranej płyty do Antyradia, a na parkingu pod rozgłośnią siedział sobie On w skórze i hełmie jak z II wojny na wielkim Harleyu i gawędził z kolegami z radia...
                          Last edited by iron; 25-03-2008, 13:01.
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • alnus
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 459

                            #14
                            Wielka szkoda. Słuchałem go w trójce "od dziecka". Coś ściska w gardle i na dodatek każe zastanawiać się nad sensem...

                            Comment

                            • iron
                              Senior
                              • 08-2002
                              • 6703

                              #15
                              Za stroną internetową "Trójki"

                              "Janusza Kosińskiego pożegnamy we wtorek 1 kwietnia o godz. 13.00 na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ul. Żytniej 42 w Warszawie"

                              P.S. Coś w "Trójce" przebąkiwali, że może powtórzą ostatnią audycję "Kosy" - jakby ktoś częściej słuchający "Trójki" wiedział, kiedy to będzie - prośba - niech da znać np. w tym temacie.
                              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                              Rock, Honor, Ojczyzna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎