Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rezygnuję z TP SA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    Rezygnuję z TP SA

    Aż nie mogę wytrzymać. Dzisiaj TP odłączyła mi telefon i internet. Oczywiście musiałem reagować i zadzwoniłem do nich. Dowiedziałem się, że zalegam na kwotę 106,95 zł - faktura jaką nie zapłaciłem za czerwiec br. Początkowo nie mogłem uwierzyć, bo zawsze płacę w terminie i musiałem sprawdzić - rzeczywiście nie zapłaciłem - pewnie przez wakacje mi to umknęło. Zadzwoniłem więc jeszcze raz i zapytałem, czy fakt, że zapłaciłem za lipiec i sierpień, że regularnie opłacam faktury, że jestem stałym klientem od ponad 10 lat, że nie chodzi o wysoką kwotę, a zaległość jest zaledwie sprzed 3 miesięcy i niewielka, że nie zostałem poinformowany o możliwości wyłączenia wszystkiego (rzekomo wysyłają jakieś automatyczne telefoniczne upomnienia, ale jak się ich nie odbiera to trudno) - nie mają żadnego znaczenia? Usłyszałem: "Przykro mi, takie mamy procedury. Jak pan ureguluje zaległości to łącze zostanie odblokowane." No nie, zgłosiłem rezygnację ze współpracy z tą firmą.
  • Doodeck
    Senior
    • 05-2003
    • 1612

    #2
    Guzik mnie to obchodzi.
    Dalekosiężny
    Obserwator
    Obiektów
    Dynamicznie
    Epatujących
    Ciekawymi
    Koncepcjami

    Comment

    • silvian
      Senior
      • 08-2008
      • 727

      #3
      Z całym szacunkiem ale od usług TP broni się już każdy kogo znam. Osobiście uciekłem od TP po 6 latach współpracy, głównie z powodu cen za internet. Co ciekawe jakośc mnie nie odstraszała (neostrada 512 kilo ) tylko ceny kiedy konkurencja oferowała 3x więcej za 3x mniej.

      Obecnie korzystam z UPC, gdzie jakośc uslugi (czytaj prędkośc) jest wielokrotnie wyższa, natomiast jeśli chodzi o obsługę klienta to zawszę słyszę: "nie romięęę", " nie jestem z tej komórki" itp. Ale jeśli ten cały system działa, a ja dalej nie mam przerw w dostępie do sieci to nie mogę narzekac
      "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        No właśnie teraz czeka mnie wybór nowego dostawcy internetu. Z telefonu już rezygnuję. UPC niestety nie mam.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10739

          #5
          Nie zapłaciłeś i masz pretensje ?
          ps fakt- może są mało elastyczni
          Last edited by anteks; 01-10-2010, 20:46.
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10739

            #6
            ups..
            Last edited by anteks; 01-10-2010, 20:46.
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4999

              #7
              Pamiętam jak musiałem, pięć lat temu, jechać do centrali TPsy by rozwiązać z nimi umowę.
              Trudności piętrzyły się niesłychanie, ja wkrótce wyjeżdżałem, musiałem szybko zakończyć umowę, a panie tam zatrudnione nie mogły uwierzyć,
              że nie mogę nadal korzystać z usług ich firmy w moim nowym miejscu zamieszkania
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                No to czeka Cię droga krzyżowa z tą firmą Wypowiedzenie musi być w formie pisemnej dostarczone do nich. Z tego co sam się orientowałem większość osób, która rezygnowała z usług TP polecała aby sporządzić w dwóch kopiach wypowiedzenie i zanieść do punktu TP, bo wypowiedzenie wysłane listem poleconym często "nie dochodzi". Potem dostaniesz kilka telefonów z pytaniem czy jesteś pewien, że chcesz zrezygnować. Nie wiem jak teraz ale jeszcze rok temu przysyłali sprytnie zredagowany list z rezygnacją z rezygnacji. Wiele osób nie czytając go dokładnie odsyłało go z myślą, że rezygnują z usług TP, a tak na prawdę rezygnowali ze zgłoszonej wcześniej rezygnacji. Więc trochę zabawy Cię czeka.

                Twoje zdrowie
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  #9
                  Jeszcze kiedyś będziesz błagał żeby ponownie móc korzystać z ich usług. Zastanów się dobrze!
                  Last edited by ART; 02-10-2010, 00:14.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #10
                    Co prawda poinformowano mnie, że trzeba wysłać list do Skierniewic (!, nie żebym miał coś przeciwko Skierniewicom, ale trochę dziwne), ale chyba rzeczywiście pofatyguję się osobiście do TP we Wrocławiu. A jeszcze sobie policzyłem, że gdyby zaliczali mi późniejsze wpłaty (lipiec i sierpień) na poczet wcześniejszych zaległości (czerwiec), to mój dług miałby ledwie kilkanaście dni.

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jeszcze kiedyś będziesz błagał żeby ponownie móc korzystać z ich usług. Zastanów się dobrze!
                      O kurcze To może złożę gorącą prośbę o zawieszenie usług uzasadniając, że jak Latarnik wybieram się za granicę i czasowo nie będę mógł korzystać z tp, ale oczywiście po powrocie ponownie aktywuję linię i w rewanżu wpłacę od razu 5000 zł tytułem kolejnych moich rachunków.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        #12
                        To jest oczekiwana postawa.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Maremali
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1955

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)Potem dostaniesz kilka telefonów z pytaniem czy jesteś pewien, że chcesz zrezygnować. (..)
                          No to najpierw będą musieli ponownie włączyć mu linie
                          http://maremali.web-album.org/

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Co do listu poleconego - wystarczy wysłać ze zwrotką, wtedy mamy podpis odbiorcy tegowoż. Aczkolwiek odbiorca może powiedzieć, że w kopercie nic nie było

                            TEPSA to zło - my musieliśmy założyć telefon stacjonarny ze względu na słabo działające w miejscu naszego zamieszkania telefony komórkowe i MUSIELIŚMY skorzystać z usług tych bandytów, bo Dialog może się podpiąć pod ich kable dopiero wtedy, gdy już mieliśmy telefon w TPSA i z niego zrezygnowaliśmy Zatem oczywiście z niecierpliwością czekamy do czasu końca pierwszej umowy, żeby dla zasady dać im kopala w dupala
                            Last edited by Marusia; 02-10-2010, 09:27.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              #15
                              Pamiętam, że gdy kiedyś się poprztykałem z TP, a miałem już możliwość przeniesienia się do Dialogu, to zrobiłem im dużą niespodziankę. Napisałem im pismo, że w związku z czymś tam zostaje im wymierzona kara w postaci zakończenia korzystania z ich usług. Wynosi ona w okresie 10 lat 12 tys. złotych. Oj, jakie ciekawe telefony do mnie wówczas przychodziły. Co to za kara, jakim prawem, że tego nie ma w regulaminie. Było śmiesznie. A najśmieszniej było, gdy kazałem im usunąć kable telefoniczne z mojego domu lub płacić za korzystanie z mojej ściany 100 zł miesięcznie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎