Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Forumowa kawiarenka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzes_ch
    Senior
    • 10-2003
    • 612

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
    W stolicy dzisiaj widziałem express ciśnieniowy 15-barowy za 149 zł w obniżce ze 170 czy coś podobnego. W Leclerc-u na AL. Jerozolimskich. Specjalnie sprawdziłem opis techniczny, bo wcześniej czytałem ten wątek i z ciekawości to sprawdziłem. Kiedyś piłem kawę przez kilka lat codziennie rano, teraz ją zastąpiła Yerba Mate, kawy już w zasadzie nie pijam.
    Ja też kiedyś dałem się nabrać na coś takiego , kupiłem "expres ciśnieniowy" firmy De Longhi z promocji za ok 300 zł w Media Markecie.
    Piękny design ciśnienie 14 bar niby wszystko OK.
    Kupiłem bo chciałem mieć drugi express w domku letnim.
    I co - oddałem go po pierwszym użyciu.
    Na parę do spienienia mleka czekałem ponad 5 minut !!!
    Kawa zatkała sitko i było po wszystkim.
    Myślę więc , że te parametry w niektórych przypadkach to chwyt marketingowy.

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) Tak na marginesie dodam jeszcze, że podjąłem ostatnio kolejną próbę zaprzestania słodzenia kawy. I - o dziwo - pijam gorzką kawę z wielkim ukontentowaniem.
      Znalazłem przy okazji ponownego wypłynięcia tego tematu - to już 2,5 roku minęło. Teraz nie jestem w stanie wypić kawy z cukrem...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
        Znalazłem przy okazji ponownego wypłynięcia tego tematu - to już 2,5 roku minęło. Teraz nie jestem w stanie wypić kawy z cukrem...
        Mam podobnie. Już odrobina w kawie nadaje jej jakiś dziwny smak Właśnie idę sobie zaparzyć BIO Terres Afrikaines Robusta/Arabica.
        Last edited by e-prezes; 19-07-2007, 13:44. Powód: brak kropki :P

        Comment

        • huanghua
          Senior
          • 10-2005
          • 1910

          Nawiązując do tematu, za bash.org.pl:

          <Archangel> rzadko pije ale jak juz to mam torebeczke ziarenek mlynek i czarna gorzka mm<BR>
          <Archangel> bo nie po to Bóg stworzył kawe czarna i gorzką żeby ją wybielać i słodzić<BR>
          <czornyj> A kotlety też jesz szczeciniaste, nie solone, bez panierki, utytłane w błocie i śmierdzące? Bo taką właśnie Bóg stworzył świnię...

          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            No to kupiłem sobie ekspres 15 barowy Saeco super-duper idea de luxe i z nim walczę. Obsługa mojej starej kawiarki była duuużo prostsza...
            Ale co do smaku - teraz wydobywa mi z kawy takie przypalone posmaki, zastanawiam się, czy to nie wina młynka do mielenia kawy - mam zwykły elektryczny "wiatraczek", czy młynek żarnowy usunie ten problem ?

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
              No to kupiłem sobie ekspres 15 barowy Saeco super-duper idea de luxe i z nim walczę. Obsługa mojej starej kawiarki była duuużo prostsza...
              Ale co do smaku - teraz wydobywa mi z kawy takie przypalone posmaki, zastanawiam się, czy to nie wina młynka do mielenia kawy - mam zwykły elektryczny "wiatraczek", czy młynek żarnowy usunie ten problem ?
              Właśnie napisałeś o głównej wadzie młynków udarowych palą kawę, żarna tą wadę usuwają.
              Właśnie muszę żarnowy zakupić bo stary poszedł do browaru za śrutownik robić , młynek raczej ręczny sobie kupię (powrót do korzeni mi rytuałów przygotowania kawy).

              Comment

              • kuczman
                Senior
                • 01-2008
                • 146

                Kawe uwielbiam, ale pije ja po turecku z 3 kopiatych lyzeczek bardzo drobno zmielonej i slodzona, 2.5 lyzeczki. Cos jak czarna gorzka czekolada
                Jedna rano i wiecej w zasadzie nie pragne. Na czczo oczywiscie!
                Przyzwyczajam sie do smakow i Colombia Supremo, srednio przypalana, oczywiscie arabica ziarno, smakuje mi od dawna.

                Co do picia piwa przed poludniem, ponoc "piwo z rana jak smietana"!

                Comment

                • alnus
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 459

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kuczman Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kawe uwielbiam, ale pije ja po turecku (...)
                  Jeśli nie wsypujesz kawy do ZIMNEJ wody i nie zagotowujesz tego później razem, chłodząc parokrotnie zaczynającą kipieć miksturę łyżeczką zimnej wody , to pijesz raczej kawę po polsku niż turecku. Ów sposób który opisałem, nie wiem czy turecki, czy arabski,albo bałkański - polecam. Wystarczy tylko tygielek lub nawet garnuszek, a kawa naprawdę doskonała, choć smakuje nieco inaczej niż się do tego przyzwyczailiśmy

                  Comment

                  • kuczman
                    Senior
                    • 01-2008
                    • 146

                    W ten weekend sprobuje zastosowac sie do Twoich wskazowek.
                    Powiem tak: jezeli piwo warzone z przerwami jest lepsze...

                    Comment

                    • wilko
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 226

                      kawę lubię bardzo aczkolwiek pijałem nienałogowo. raz na kilka dni, z nalezytym namaszczeniem, dla smaku. niestety w czasie przeszłym bo mi lekarz tymczasowo odradził. jak tylko leczenie skończę natychmiast do kawy wracam.
                      ekspresu nie posiadam i na razie się na zmiany nie zanosi, za to myślałem o zakupie włoskiej kafetierki do stawiania na kuchni. bo jak na razie jedyne możliwości parzenia to zalać i przez papierowy filtr lub w garnuszku, a dostęp do espresso mam tylko w kawiarniach. plujki zanadto nie lubię.


                      dla odważnych przepis na kawę z chilli. pomysł własny:

                      1 - 1,5 łyżeczki kawy
                      0,4 filiżanki mleka
                      zdrowa szczypra chilli

                      mleko wlemam do garnuszka i wsypuję doń chilli. podgrzewam, mleko przejmuje ostrość a zarazem łagodzi gorycz suszonej papryki. kawe parzę w trochę ponad połowie filiżanki wody w papierowym filtrze. potem mieszam i ognia. pić goracą, ze spadkiem temperatury traci.

                      dla mnie bardzo przyjemne doznania. taka paląca wariacja na temat latte.

                      Comment

                      • may
                        Senior
                        • 01-2002
                        • 1508

                        Po dłuuuuższym "niebycie", pochwalę się: moja rodzona siostra obdarowała mnie szwagrem, włochem z krwi i kości, prosto z Rzymu. Od tamtego momentu cieszę się dostawami świeżutkiej kawusi. Ubóstwiam espresso...mniam

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          Cholera myślałem że to awaria serwera i dlatego zaczął wyświetlać się ten temat A to Maya sprawka!

                          A propos kawy - będąc w Norymberdze zwykle odwiedzamy małą palarnię kawy Machhoerndl po małe co nieco


                          A żeby było piwnie Niedaleko zresztą można napić się piwa z pobliskiego Schanzenbraeu.
                          Last edited by ART; 25-08-2009, 22:30.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Robson_87
                            Member
                            • 09-2008
                            • 33

                            Ja pije dosc duzo kawy (kilka filizanek espresso dziennie), narazie niestety z kofeterki ale juz zbieram $ na ekspresik. Pije mokke nie slodzona i bez zadnych dodatkow, mieszanki kawy narazie probuje i poznaje nowe smaki. Dla tych co chca malo wydac a miec fajny efekt moge polecic aeropressa ktorego sam chce kupic bo daje kawe lepsza od tego co mozna uzyskac w kofeterkach i zaparzaczach i kawa w smaku jest blizsza tego co mozna uzyskac z ekspresu cisnieniowego
                            W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.


                            Ps. Nie polecam "pozegnania z afryka" w krakowie, szukalem fajnego pubu z niekoncernowym piwem i natknalem sie na ta "kawiarnie" wystroj ladny i mieli duzy wybor kawy. Niestety co to dostalem nie dalo sie wypic, bylo strasznie kwasne. W domu czasem mi wychodzi kwasna kawa ale tam to byl sam kwas. Obsluga nie jest przeszkolona odpowiednio, niestety to nie jest przypadek odosobniony.

                            Pozdrawiam wszystkich kawo i piwopijcow

                            Comment

                            • galadh
                              Senior
                              • 01-2008
                              • 105

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika unkel Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie pamiętam gdzie i kiedy ale słyszałem, że kawa sama w sobie jest kwaśna (taka kupiona w ziarnach i mielona w domu). Nie sprawdzałem nigdy bo nad kawę wole yerbamate
                              To po co powtarzasz pierdoły? Wybacz, ale to takie same legendy jak żółć w piwach przemysłowych etc. I skąd wiesz, że wolisz, skoro nie sprawdzałeś? Od forumowiczów browar.bizu, czyli serwisu, badź co bądź, kulinarnego, spodziewam się czegoś więcej niż "słyszałem..." Zapraszam do lektury zaprzyjaźnionego forum caffeprego.pl

                              PS: Rozwiązując jednak po trochu zagadkę: jeżeli w skład mieszanki wchodzi spory udział robusty, to kawa może być kwaskowata. Kwaśna nigdy (chyba, że źle zrobiona - tutaj polecam zapoznać się z normami INEI )

                              Pozdrawiam
                              Last edited by galadh; 09-10-2009, 16:47.
                              Wstąp, nie leń się, a pij, niech się nie wstydam za cię.
                              Toć największe zwycięstwo, co wżdy piwo dusisz,
                              Przecięć choćbyś nigdy nie pił, na spowiedź musisz.

                              Jan z Kijan

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                My z ray dostaliśmy na prezent ślubny ekspresik na kapsułki, ale mimo zakupów w Krakowie różnych rodzajów kapsułek to zwykle korzystam z niego, gdy potrzebuję zrobić latte dla Kasi czy na szybko dla siebie przed pracą. Kafetierka jest i tak lepsza, a w Białej mamy sklep gdzie palą na miejscu różne rodzaje kaw (niestety nie mają bezkofeinowych).
                                Last edited by e-prezes; 03-03-2010, 19:25.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎