Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa typu Ale w polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Normpeterson
    Junior
    • 02-2011
    • 1

    Piwa typu Ale w polsce

    Dlaczego piwa typu Ale są tak mało produkowane w polsce? Ostatnio odkryłem wyśmienite piwo Ale Ale (browar Cornelius). Super piwo. Jestem w Polsce od 6 lat. Zauważyłem że po za "Jasnymi Pełnymi" czy tam "Mocnymi" lub "Strong", Polakom mało zależy na dobrym piwie. Kilka lat temu browar Belgia rozlewał w Polsce znakomite piwo Palm. Ale nagle go wycofali. Teraz jest tylko dostępny jako import o kretyńskiej cenie. Czyśby pseudo-piwne molochy jak Heineken, Carlsberg i Kompania Piwowarska ustaliły standard co do definicji piwa?
  • piotry
    Oj tam, oj tam !
    • 08-2005
    • 761

    #2
    Tak jak mówisz - molochy mówią nam co mamy pić. Co gorsza większa część z nas tego posłuchała. Jesteśmy narodem młodym na fali demokracji i do własnego zdania musimy się przyzwyczaić. Póki co to rządzą nami inni bo tak było zawsze.

    Na szczęście jest nadzieja w tym wszystkim. Od kilku lat obserwujemy proces przywracania regionalnych marek do łask. Odbywa się on jakby od tyłu (im dalej od miejsca produkcji tym bardziej ceniony) ale mimo wszystko jakoś to idzie. Druga sprawa to piwowarzy domowi. Tak jak w Ameryce w latach 70-80, tak i u nas zaczyna się robić moda na warzenie w domu. jak jeden na tysiąc zacznie potem myśleć o komercyjnym browarze i z tych jeden będzie miał na to kasę, to może za kilkanaście lat będziemy mieli kilka browarów wywodzących się z tego środowiska. Czas pokaże.

    Póki co to polecam sprawdzenie działu imprez oraz "piwo gdzie", w których można odnaleźć kilka kwiatków na naszym rynku.

    Pozdrawiam
    piotry

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎