Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • molpiwny
    Senior
    • 04-2004
    • 118

    Ciechanów, Ciechan Mocne Niepasteryzowane

    Tak,tak dobrze widzicie NIEPASTERYZOWANE.Pod koniec 2004r Browar w Ciechanowie zaczął produkcję niepasteryzowanego ciechana mocnego na razie na rynek ciechanowski a potem na rynek warszawski.Etykieta na razie bez zmian,wyznacznikiem niepasteryzowanego jest termin przydatności do spozycia (do 3 tyg.)Za miesiąc lub dwa będą etykiety npast.Cena obecnie nie odbiega od pasteryzowanego,czyli w zależnosci od sklepu 2,10-2,40.
    A teraz szczegółyo zerwaniu kapsla uderza miły zapach chmielu.Po nalaniu do kufla widać piękną pianę-białą,gęstą tzw.drobną.Kolor typowy dla piętnastek ciemny wpadający w brązowy.Piana po paru minutach znacznie opadła,pozostała cienka warstewka ,która jednak blokuje wyparowanie zapachu.Smak-w porównaniu do pasteryzowanego bardziej chmielowy i lekko słodowy wskazuje na rzeczywistą ekstraktowość 15,1.Alkohol w normie jak przystało na mocne.
    Moim zdaniem bardzo dobre,jedynym mankamentem jest zbyt krótko utrzymująca się piana.Moja ocena 4,5
    Attached Files
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    może Art zmieni nazwę tego piwa bo nie działa wyszukiwarka

    Comment

    • molpiwny
      Senior
      • 04-2004
      • 118

      #3
      Ceichan,mocne niepasteryzowane

      faktycznie pomyliłem się w nazwie-mocno biję się w piersi a Ciebie Adminie proszę zamianę tych literek,jak wiadomo ja już nie mogę tego edytować.

      Comment

      • sloniatko
        Senior
        • 02-2004
        • 1014

        #4
        A czy przewidywana jest nie mocna wersja tego piwka
        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Podobno tak:
          ciechann napisał: http://www.browar.biz/forum/showthre...059#post403059
          (...) Docelowo seria piw o nazwie CIECHAN będzie niepasteryzowana
          Czyli "Ciechan Wyborne" też
          Last edited by Wujcio_Shaggy; 21-01-2005, 13:16.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            jaką zawartość alkoholu ma to piwo?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • supersklep
              PiwBiz
              • 01-2005
              • 982

              #7
              Czy już wersje niepasteryzowane są dostępne w Warszawie ?


              Comment

              • Małażonka
                Senior
                • 03-2003
                • 4602

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: typoowo złocisy, klarownoć pełna [4.5]
                Piana: Rewelacyjna, długo utrzymująca się na powierzchi, gęsta, biała "czapa" [5]
                Zapach: Jak w piwie niepasteryzowanym - świeży, chmielowo - słodowy, doskonale komponujący się ze smakiem [5]
                Smak: Rewelacja - opisałabym go tak: bardziej skonensowany smak Ciechana Wyborowego. Nie ma tu miejsca na słodycz, a przyjemne smaki słodowo-chmielowe tworzą cudowną kompozycję [5]
                Wysycenie: W sam raz - utrzymuje się do końca picia piwa - miło podszczypując w język [5]
                Opakowanie: Zwraca uwagę - proste, ale wykwintne. Praktycznie takie jak wersji pasteryzowanej, jedynie ze stylizowanej na stempel informacji dowiadujemy się, że mamy do czynienia z wersją niepasteryzowaną [5]
                Uwagi: Zdradliwa bestia
                W smaku nie czuć mocy, pije się z bardzo dużą przyjemnością, ale piwem mocnym w rezultacie jest - czuć to po paru piwach
                Piwo otrzymaliśmy w Browarze (duże dzięki!), mieszka jeszcze w lodówce, ale w zastraszającym tempie znika. I miejsce w kategorii piw mocnych!
                Zdaje się, że w Warszawie jest już dostęne

                Moja ocena: [4.975]

                Comment

                • sopista
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1747

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                  jaką zawartość alkoholu ma to piwo?
                  15,1 - 7,8.

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnozłocisty, b. wyględny i w pełni klarowny [4.5]
                    Piana: Gęsta, biała, drobniutkiej konstrukcji, bez dziur, całkiem trwała [4.5]
                    Zapach: Świeży, dość konkretny i zdecydowany, słodowo-chmielowy, aż zmusza do spożycia [5]
                    Smak: Analogicznie jak w Wybornym: rewelacyjna goryczka i szczelnie "wypełniający" kubki smakowe posmak słodowy. Bardzo orzeźwiający, jak na mocne piwo; nie czuć w nim mocy, jeno pełnia smaku większa. [5]
                    Wysycenie: Idealne, banieczki drobne, subtelnie podszczypują, b. długotrwałe. [5]
                    Opakowanie: Etykieta bradzo zgrabna, podobnie jak i w Wybornym. I podobnie nie pasuje mi ten "stempelek"... Kapsel firmowy. A butelka "żywiecka". [4.5]
                    Uwagi: Kupiłem na Koszykowej. Naprawdę - duża rzecz i kolejne "Piwo Roku 2005" po Wybornym. Gdybyż takie wypić z beczki, to pewnie przebiłoby skalę ocen...

                    Moja ocena: [4.9]
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Niepasteryzowane Wyborne i Mocne są już w Warszawie.Kupiłem w Blue City niestety po zbyt wysokiej cenie-grubo ponad 3 zł.Etykiety już się różnią od pasteryzowanego czymś w rodzaju czerwonego stempla o treści "niepasteryzowane prosto z browaru".Oba bardzo smaczne.

                      Comment

                      • supersklep
                        PiwBiz
                        • 01-2005
                        • 982

                        #12
                        Jak tylko przeczytałem ,że Ciechan znów jest niepasteryzowany ,to sprowadziłem go do Lublina .Cena mocnego u mnie wyszła 2,7 , wyszło by taniej gdyby nie koszt przewozu .
                        Last edited by supersklep; 14-03-2005, 08:35.


                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor odpowiedni do nazwy piwa. Odpowiednio ciemny i żywy [5]
                          Piana: Piana niska ale trwająca na posterunku tyle ile trzeba - czyli do końca. [4.5]
                          Zapach: Bardzo przyjemny, słodowy z odpowiednią dawką chmielu. Zachęcający do wypicia. [5]
                          Smak: Smak naprawdę wyśmienity. Dawno nie czułem takich posmaków. Świeży i sycący. Na języku pozostają chmielowe i 'chlebowe' posmaki. Po każdym łyku pojawia się chęć na następny. [5]
                          Wysycenie: Nasycenie jak dla mnie odpowiednie. Pomaga w odbiorze smaku [5]
                          Opakowanie: Tak jak w przypadku Wybornego podoba mi się kolorystyka i forma etykiet. Minusem jest goły kapsel [4.5]
                          Uwagi: Piwko otrzymane dzieki uprzejmości Wujcia w Świdnicy. Dzięki Wujciu.

                          Bardzo dobre piwo. Szkoda, że praktycznie poza zasięgiem Wrocławia

                          Moja ocena: [4.925]
                          Last edited by JAckson; 15-03-2005, 09:07.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: jasnobursztynowy, klarowne [5]
                            Piana: biała, gruba, szybko opada [3]
                            Zapach: chmielowy, mocny z lekką słodyczą [5]
                            Smak: na pierwszy plan wypija się mocny chmielowy smak, lekko alkoholowy ale nie drażniący, przyjemnie wchodzi nie tylko w usta ale i w głowę [5]
                            Wysycenie: doskonałe [5]
                            Opakowanie: ciechanowska flaszka 0.5l, ładna etykieta, gładki kapsel [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.775]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • perłyfan
                              Senior
                              • 02-2003
                              • 1244

                              #15
                              Nic dodać nic ująć do poprzednich ocen. Piwo jest pyszne i bardzo żałuję, że Pub Ciechan otwarty jest dopiero od 17ej...napiłbym się go z beki. Etykieta o której pisał Kloss wygląda tak...
                              Attached Files
                              JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎