Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Goolman Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Perła, Goolman Gold

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złociste, klarowne [5]
    Piana: gęsta, drobna, zwarta, mocno osadza się na szkle [4.5]
    Zapach: zapach równiez bezbłędny,mocny,chmielowy [5]
    Smak: smak również doskonały, wyczuwa sie bardzo mocną chmielową goryczkę,która w połączeniu z treściwością piwa i jego pełnością tworzy doskonałą kompozycję;pozostawia miłe wrażenie, tym bardziej że przy jest jeszcze delikane,powiedziałbym wręcz aksamitne w smaku [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: opakowanie majstersztyk, mimo, że - uwaga - butelka jest biała, w kształcie zwierzynieckiego granatu, posiada świetną etykietę w złotej tonacji, oraz firmowy kapsel,etykiety, wszytskie,czyligłówna,kontra i krawatka są obustronne, przedzdjęciem dokładnie tego nie widzę ale na rewersie etykiety głównej jest kaligraficzny nadruk widoku na browar, po odklejeniu etykiety oczywiście znajdzie się ona w etykietach natomiast w tym temacie wrzuce skany rewersów tej etykiety [5]
    Uwagi: nie spodziewałem się, że w białek butelce może kryć się takie cudeńko, na kontrze jest na czerwonym pasku napis "limited edition", mam nadzieję, że samo piwo nie będzie limitowane gdyz jest naprawdę doskonałe, do dostania w budce z alkohalami na Wólczyńskiej przy skrzyzowaniu z Reymonta w W-wie prawie vis a vis Żabki

    Moja ocena: [4.95]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Doskonałym bym go nie nazwał aczkolwiek jest zupełnie przyzwoite a w porównaniu ze zwykłym "Goolmanem" to rzeczywiście rewelacja.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        a tak wygląda druga strona głównej etykiety
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • supersklep
          PiwBiz
          • 01-2005
          • 982

          #5
          Pierwsze widzę ,że jest dostępny w Polsce Wcześniej za żadne skarby przedstawiciele Perły nie chcieli nawet 1 sztuki przynieśc do sklepu


          Comment

          • perłyfan
            Senior
            • 02-2003
            • 1244

            #6
            Nabyłem dziś w owym sklepie (dokładny adres http://browar.biz/forum/showthread.php?t=55350 ). Chciałem 5 piwek, ale pani ekspedientka zaproponowała 6 w gustownym pudełku, jeszcze nie piłem, ale wygląda smacznie
            Attached Files
            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika perłyfan
              Nabyłem dziś w owym sklepie (dokładny adres http://browar.biz/forum/showthread.php?t=55350 ). Chciałem 5 piwek, ale pani ekspedientka zaproponowała 6 w gustownym pudełku, jeszcze nie piłem, ale wygląda smacznie
              Też kupiłem sześciopaka bo nie zauważyłem,że było też pojedyńczo-inaczej bym się nie odważył w ciemno.

              Comment

              • Aldach
                Senior
                • 07-2003
                • 1269

                #8
                Ja nabyłem w Chorzowie pojedynczo - 2.09 zł sztuka. Wcześniej widziałem w Bytomiu sześciopak, ale uznałem, że 20 złociszy to przesada.
                Czeka na degustację.

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #9
                  Zakupilem dziś w Marcpolu pod PKiN po 2.15zł za sztukę. Powiem tylko że jestem zachwycony. Niebawem ocenka.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Bekiesz
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 140

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękny,zloty,klarowny. [4.5]
                    Piana: Gęsta,utrzymuje się niemal do końca picia. [4]
                    Zapach: Silny chmielowy,dobry. [4.5]
                    Smak: Chmielowa nuta,obecna w stopniu niemal idealnym. [4.5]
                    Wysycenie: Bąbelki pracują cały czas,piwo jest bardzo dobrze nagazowane. [4.5]
                    Opakowanie: Butelka 0.33l.Bardzo ładne etykiety,choc brak informacji o zawartości ekstraktu.Bardzo ladny kapsel.Minus za kolor butelki(biały). [4]
                    Uwagi: Bardzo pozytywne zaskoczenie.To najlepszy produkt tego browaru.Mimo że jest to "limited edition",nie powinno szybko zniknąć z rynku.

                    Moja ocena: [4.425]
                    Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      #11
                      Jest już w Lublinie dostępne (zdziwiłem się bardzo ,że lubelskie piwo było wcześniej w Warszawie niż w Lublinie) u mnie w sklepie cena 1,95 zł .Opinie klientów o tym piwie zadziwiająco pochlebne i pierwsza dostawa rozeszła się szybko.Moim zdaniem browar długo i niepotrzebnie wzbraniał się przed sprzedażą tego piwka na nasz rynek .Do USA sprzedają go od około 1,5 roku


                      Comment

                      • Goolmanek
                        Junior
                        • 11-2005
                        • 1

                        #12
                        GG jest kozakiem!!!

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jak sama nazwa wskazuje - złoty. Klarowny. [5]
                          Piana: Dość gęsta, drobnopęcherzykowa. Z początku bardzo obfita, po jakimś czasie opada ale do końca picia utrzymuje się cienką warstwą. [4.5]
                          Zapach: Jak dla mnie niezbyt intensywny (chyba katar wtedy miałem) ale przyjemny, chmielowy z lekką nutką... owocową (?). [4.5]
                          Smak: Smak bardzo subtelny ale co ważne, z dobrze wyczuwalną goryczką. [4.5]
                          Wysycenie: Duże. Mnóstwo drobnych bąbelków cały czas pnie się ku górze. [5]
                          Opakowanie: Szkoda, że tylko 0,33 ale butelka jest ciekawa i na pewno wyróżnia się na półce sklepowej. Do tego ładne, dwustronne, charakterystyczne etykiety. Byłoby 5 ale brak informacji o ekstrakcie. [4.5]
                          Uwagi: Ci którzy pili zwykłego Goolmana mogą mieć opory żeby sięgnąć po tę "wersję". Na pewno jednak warto to zrobić.

                          Moja ocena: [4.55]

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Może nie jest złote, ale ma ładny słomkowy kolor. [4]
                            Piana: Początkowo obfita, bez zastrzeżeń. Po kilku chwilach od nalania piana bardzo mocno i szybko się zredukowała do cieniuteńkiej warstewki na powierzchni. [3]
                            Zapach: Najbardziej czuję chyba nachmielenie, ale zaraz po nim pojawia się jakby odrobina miodowości. [3.5]
                            Smak: Nie do końca sprecyzowana goryczka. Po przełknięciu piwa pojawia się taka słodowa nuta. Zdecydowanie nazwałbym to piwo łagodnym w piciu. [3.5]
                            Wysycenie: Nie za dużo, nie za mało. Pęcherzyki cały czas żwawo pomykały ku powierzchni. [4]
                            Opakowanie: Daję tylko mały minus za: białe szkło, brak firmowego kapsla i bezzwrotność butelki. Jednak efekt jaki daje to piwo na półce sklepowej równoważy te braki. Bardzo udana kompozycja produktu. [5]
                            Uwagi: Ciekawe rozwiązanie etykietowe (nadruk dwustronny).

                            Moja ocena: [3.575]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                              Daję tylko mały minus za: białe szkło, brak firmowego kapsla i bezzwrotność butelki.
                              Czyżby to była inna partia Golda, że nie mają firmowego kapsla?
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎