Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Toż powyżej dodałem!! Darek w Saalfelder bock też dodał, więc się da. Dadek mowa o fotkach w wątkach, a nie galerii, bo jej nie ma.
    W przypadku Saalfeldera Bocka i jeszcze jakichś się dało, ale w przypadku innych z zrzucanych z tego samego pliku się nie dało i pojawił się w/w komunikat: "Please upload at least one photo".

    Podobnie dzieje się z wyszukiwarką: wyszukiwałem piwa z browaru Stöckel i nie znalazło. Dopiero poprzez filtr -> temat znalazłem. Nie wiem, czy to chodzi o niepolskie znaki?

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Toż powyżej dodałem!! Darek w Saalfelder bock też dodał, więc się da. Dadek mowa o fotkach w wątkach, a nie galerii, bo jej nie ma.
      No właśnie, zawsze była zasada, że fotki dodaje się do galerii (z wyjątkiem fotek dołączonych do oceny piwa). Kilka browarów bym opisał ale przecież nie wrzucę w poście np. 10 zdjęć. Tak więc na razie się wstrzymuję.

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1412

        Liczysz na to że się doczekasz?
        Prędzej założymy razem nowe forum
        Last edited by pebejot; 11-11-2020, 18:30.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          Dziękuję za radosne wsparcie. Jestem w trakcie tłumaczenia zyliona linijek archaicznego kodu do nowej wersji i nie piszę co rusz na jakim jestem etapie bo albo będę pisał tu jak mi (nie) idzie ale będziecie na bieżąco z tym że mi nie idzie albo będę po prostu działał i robił co jest do zrobienia i jakoś się to może uda wreszcie doprowadzić do finału. Nie wiem ile mi to zajmie, bo to jest niczym przekład starojęzycznej encyklopediii na język nowożytny z zastrzeżeniem że musi wszystko się zgadzać co do pojedynczej kropki i przecinka - może to komuś nieco przybliży upierdliwość czynności.

          Dziennik piwny mam teraz na tapecie jeśli to kogoś pocieszy.

          Dziękuję też za oferty pomocy.

          Z tego co można zrobić w tzw. międzyczasie - zapraszam - Dadka i innych anglofobów o znotowanie linijka po linijce wszystkich anglicyzmów na które traficie (w nowym wątku) a chętnych anglofili o przetłumaczenie tychże do poprawnej polszczyzny, przyda mi się na później do zaktualizowania tłumaczenia.
          Wg schematu
          [wyrażenie po angielsku] - [tłumaczenie na polski]
          Zorganizujcie to proszę bez mojego udziału, to przywrócicie mi trochę wiary

          A zgłaszanie spraw z niefunkcjonowaniem czegokolwiek powinno wyglądać jak zwykle - jedna sprawa = jeden temat. Inaczej wszystko utknie w błocie, niby to wiadomo starym wygom ale...

          Pozdrawiam ciepło spod kaplicy.
          Last edited by ART; 11-11-2020, 20:45.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kaczka116
            Senior
            • 10-2015
            • 1350

            Taaak czekam na dziennik z możliwością edytowania nazwy, a także nieograniczona nazwa (czasem piwo różni się "kropka" w nazwie, a jest ona strasznie długa i ciężko było ja wcisnąć w stary dziennik przez co były cuda tworzone) i przenoszenia z jednego browaru do drugiego w razie pomyłki o co postulowałem od dawna (bo niestety nie wszystkie kontrakty podają miejsce warzenia, a warza w różnych browarach i dopiero po zasię wychodzi, gdzie tak naprawdę było to uwarzone).

            PS dużo w dzienniku zaległości, screeny w telefonie już ledwo się mieszczą
            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
            Untappd

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              .....i wszystko jasne !
              Twoje zdrowie !
              Last edited by sibarh; 11-11-2020, 21:46.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                Dziennik piwny mam teraz na tapecie jeśli to kogoś pocieszy.
                SUPER! Trzymam kciuki za powodzenie misji.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

                  W przypadku Saalfeldera Bocka i jeszcze jakichś się dało, ale w przypadku innych z zrzucanych z tego samego pliku się nie dało i pojawił się w/w komunikat: "Please upload at least one photo".

                  Podobnie dzieje się z wyszukiwarką: wyszukiwałem piwa z browaru Stöckel i nie znalazło. Dopiero poprzez filtr -> temat znalazłem. Nie wiem, czy to chodzi o niepolskie znaki?
                  Tym razem poszło gładko :-)
                  Last edited by darekd; 12-11-2020, 00:56.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

                    Z tego co można zrobić w tzw. międzyczasie - zapraszam - Dadka i innych anglofobów o znotowanie linijka po linijce wszystkich anglicyzmów na które traficie (w nowym wątku) a chętnych anglofili o przetłumaczenie tychże do poprawnej polszczyzny, przyda mi się na później do zaktualizowania tłumaczenia...
                    Proszę bardzo, chętnie pomogę Wypiszę anglicyzmy do zmiany na polski a biegli w tym języku niech przetłumaczą. Poczynając od strony głównej od góry linijkami:

                    Forums
                    Latest activity My subskriptions Latest topics (najechanie na znak"--" w kółku daje Collaps)
                    Directory Topics
                    Sub-Forums
                    Sub-Forums
                    View All ( j.w.)
                    Sub-Forums tag_cloud (j.w.)
                    Sub-Forums trending (j.w.)
                    Sub-Forums
                    Sub-Forums
                    Viev All (j.w.)
                    Sub-Forums
                    Sub-Forums
                    Sub-Forums

                    (j.w.)

                    Mark Channels Read

                    There are currently users online
                    (j.w)

                    Topics Posts Members Active Members


                    Help Contact us Privacy Go to top

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4538

                      Jeszcze zauważyłem na pasku u samej góry ponad logo browar. biz po prawej: Notifications - po kliknieciu Go to Message Center, oraz Messages - po kliknięciu u dołu Send New Message i Go To Message Center.
                      Pisząc posty w danym temacie natrafiamy na takie wyrazy (od góry):

                      Subscribed (po najechaniu Unsubscribed)
                      Latest activity
                      Post Reply Page of

                      pod postem u dołu:

                      Previous

                      wszystkie ikony pod postami mają po najechaniu angielskie opisy

                      Write something

                      Pod (nie działającymi obecnie) emotkami:
                      Optional: Tell people the reason for editing

                      Previev Post reply

                      Help Contact us Privacy Go to top

                      Tyle na razie anglicyzmów, które są najbardziej na wierzchu, możliwe ze po głębszym klikaniu pojawi się ich więcej, jak ktoś zauważy niech dopisze.

                      Last edited by dadek; 12-11-2020, 14:06.

                      Comment

                      • kaczka116
                        Senior
                        • 10-2015
                        • 1350

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Taaak czekam na dziennik z możliwością edytowania nazwy, a także nieograniczona nazwa (czasem piwo różni się "kropka" w nazwie, a jest ona strasznie długa i ciężko było ja wcisnąć w stary dziennik przez co były cuda tworzone) i przenoszenia z jednego browaru do drugiego w razie pomyłki o co postulowałem od dawna (bo niestety nie wszystkie kontrakty podają miejsce warzenia, a warza w różnych browarach i dopiero po zasię wychodzi, gdzie tak naprawdę było to uwarzone).

                        PS dużo w dzienniku zaległości, screeny w telefonie już ledwo się mieszczą
                        Asa i więcej styli proszę. Bo te co były w starej wersji to ciężko czasem bylo do czegoś podczepić dany styl. Najlepiej bjcp + nowe np Pastry Sour czy Pastry Stout.

                        I wersję na tapatalk poproszę. Wygodniejsza była na andku
                        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                        Untappd

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pozdrawiam ciepło spod kaplicy.
                          Spod tablicy?!... Panowie anglicyzmów jest więcej, bo to forum tak ma, że komunikuje wszelkie działania w języku autora. Matko, nie myślałem że znów będę betatesterem i jeszcze za free.
                          Last edited by e-prezes; 12-11-2020, 17:37.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            Fajno Dadek, dzięki. Tylko działaj i koordynuj sprawę w odrębnym temacie.
                            Dany zwrot po angielsku w nawiasie kwadratowym.

                            [wyrażenie po angielsku] - [tłumaczenie na polski]
                            Last edited by ART; 12-11-2020, 18:16.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4538

                              Ba, ale zupełnie teraz nie umiem założyć nowego tematu Tłumaczenia też się nie podejmuję bo nie znam angielskiego, a automatyczny tłumacz nie zawsze oddaje prawdziwą treść. Dlatego potrzebny jest ktoś biegły w angielskim.

                              I kolejna zauważona rzecz, która wymaga przetłumaczenia: wchodząc przez "dzwoneczek" Notifications u góry strony po prawej nad logo browar.biz znajdujemy się w Message Center (domyślam się że to dawna skrzynka PW) gdzie właściwie wszystko jest po angielsku. Kliknięcie którejkolwiek opcji daje kolejne komunikaty po angielsku. Czyli roboty od groma...

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ba, ale zupełnie teraz nie umiem założyć nowego tematu Tłumaczenia też się nie podejmuję bo nie znam angielskiego, a automatyczny tłumacz nie zawsze oddaje prawdziwą treść. Dlatego potrzebny jest ktoś biegły w angielskim.

                                I kolejna zauważona rzecz, która wymaga przetłumaczenia: wchodząc przez "dzwoneczek" Notifications u góry strony po prawej nad logo browar.biz znajdujemy się w Message Center (domyślam się że to dawna skrzynka PW) gdzie właściwie wszystko jest po angielsku. Kliknięcie którejkolwiek opcji daje kolejne komunikaty po angielsku. Czyli roboty od groma...
                                No przykro mi że jest dużo roboty, pytaliście to podałem co można zrobić żeby pomóc. Nie są tak na dobrą sprawę potrzebne naprowadzenia gdzie coś jest do przetłumaczenia tylko potrzebne wylistowanie linijka po linijce konkretnych pojedynczych fraz oraz sugerowanych SENSOWNYCH tłumaczeń - ale NIE automatycznym tłumaczem bo wyjdą bzdury. Do tego ta forma pomocy nie powinna angażować dodatkowo mnie bo odciągając mnie od podstawowych działań nie będzie tak naprawdę pomocą

                                Stworzenie nowego tematu - klikasz NEW TOPIC nad listą wątków w danym dziale.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎