Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    A co potrzebujesz znaleźć? Bo może szukasz czegoś czego nie ma
    Było a teraz już nie ma. Albo inaczej, jest ale tego nie widać.....
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      Może to przejściowe, jak ta przeprowadzka

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        Ja miałem przez jakiś czas ikonkę "like", ale już jej nie mam. I nie mogę lajkować np. wypowiedzi Kolesława To chyba jakaś forma cenzury?

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja miałem przez jakiś czas ikonkę "like", ale już jej nie mam. I nie mogę lajkować np. wypowiedzi Kolesława To chyba jakaś forma cenzury?
          Ja mam dalej. Właśnie Ci zalajkowałem powyższego posta

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi

            Ja mam dalej. Właśnie Ci zalajkowałem powyższego posta
            Nie szarżuj! Też możesz stracić ten przywilej

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              A co potrzebujesz znaleźć? Bo może szukasz czegoś czego nie ma
              Nawet browarów nie mogę znaleźć. Kiedyś była ta zakładka "Browary". Być może gdzieś te browary są, lecz intuicja moja ich nie znajduje.
              Jeszcze bardziej chyba frustrujące jest to, że nie znajduje wpisów we własnym dzienniku piwnym starszych niż dwumiesięczne. To nie dziennik, to notatnik.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19166

                Nie ma ich, bo pozostało tylko forum i DP. Cała reszta nie istnieje. Ja mam wpisy w dzienniku z 2006 kiedy go jeszcze prowadziłem, ale wcześniejszych nie ma. Jakiś błąd.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  Widzę, że dalej nie rozwiązano to systemowo. Otóż w zeszłym roku informowałem, że po przeniesieniu na nowy serwer zassało stare (dawno skasowane) PW co powoduje blokadę skrzynki obecnie, bo skrzynka jest przepełniona starymi. Losowo wybrałem kilka osób i tylko jedna na 5 przeszła. Mnie zassało PW z 17 lat działalności. Jak ktoś krócej to pewnie mniej, ale 100-tka jest do osiągniecia dla większości aktywnych userów.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6124

                    Jest ciekawe, że to jest polski portal a dobicie się do opisów i ocen polskich piw jest "lekko" utrudnione.
                    Na pewno zajmuje to sporo więcej czasu niż dawniej i do końca pewności nie mamy, że (jak się ktoś taki znajdzie) dopisujemy się tam gdzie trzeba.
                    Wydaje się, że polski portal z zasady powinien skupiać się na polskim piwie... ale jak widać nie jest to tutaj na razie priorytetem.
                    Ewidentnie część nowocześniejszych funkcjonalności fajnie działa ale to raczej nie pomaga w odbiorze całości przez to czego brakuje.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      Brak możliwości znalezienia czegoś wynika też z tego faktu, że od zeszłego roku nie są dodawane nowe browary, a co za tym idzie nowe piwa. Także tych wcześniej wprowadzonych browarów. Informował o tym Kaczka116 w listopadzie (!) tamtego roku. I w lutym dalej nie było to zrobione. W konsekwencji wątek Zgłoszenie nowego piwa wyprodukowanego w Polsce jest martwym, mimo, że niektórzy próbują tam coś zgłaszać. Podobnie jest z browarami. Co z tego wynika? Ano to, że Dziennik Piwny jest kulawy i nie można od roku uzupełnić go prawidłowymi danymi.
                      Last edited by e-prezes; 20-08-2021, 09:41.

                      Comment

                      • Shedao
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 900

                        A tymczasem dwa tygodnie temu, niezauważenie, osiągnęliśmy pierwszą rocznicę rozpoczęcia przenosin!

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23792

                          Chcącym wiedzieć przybliżyłem realne koszty prowadzenia tego serwisu w bardzo podstawowej formie. Nie wspomniałem tego żeby się żalić ze jest tylu wspierających albo żeby spowodować że ścisnę kogoś za gardło i worek z pieniędzmi otworzy się sypiąc hojnie dukatami do kasy browarbizu. Pieniądze są tylko pośrednim powodem obecnego stanu, głównym to brak czasu. Być może niektórym da do myślenia że mimo oferowanej chęci pomocy, za którą oczywiście dziękuję, to czas jest potrzebny żeby tę pomoc odpowiednio wykorzystać, ukierunkować i od tych chętnych wyegzekwować (proszę się nie oburzać, nie każdego to dotyczy ale w większości przypadków takie są realia pracy pro bono). Jak będę mógł skorzystać z tej pomocy i będzie jeszcze dostępna, chętnie do tego wrócę.

                          Osobom którym nie pasuje obecny stan rzeczy daję znać że zeszłoroczne przenosiny to był wybór między zamknięciem serwisu w ogóle albo przenosinami z ograniczeniami, które mogę znosić w miarę pojawiającego się wolnego czasu. Jeżeli ktoś sądzi że prowadzenie sklepu dla piwowarów to sielanka i codzienna impreza pozwalająca przy okazji zarabiać kokosy - tych rozczaruję. To jest codzienny zapiernicz w trudnych warunkach, walka o każdą złotówkę, jakość towaru itp. Pandemiczna i podstpandemiczna sytuacja jeszcze bardziej zdynamizowała wszytko co się dzieje wokół tej działalności i czasu od tego wcale nie przybywa.

                          Aż mnie skręca jak sobie pomyślę ile go temu postowi poświęciłem, zamiast robić coś konkretnego Pozdrawiam wszystkich, także szyderców.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Shedao
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 900

                            To ja spytam tak: czy są może jakieś perspektywy, że kiedyś przestaniesz cierpieć na taki brak czasu?

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              Bardzo fajny filmik. Dla rozrywki i do zastanowienia dla wszystkich:

                              https://www.ted.com/talks/tim_urban_...age=pl#t-26686

                              Może udałoby się Adminowi informować nas np. co przez miesiąc udało się zmienić. Wystarczą drobne rzeczy. Chodzi tylko, żeby informować w równych odstępach czasu. Spróbować krok po kroczku. To ułatwi nie tylko prowadzenie forum
                              Last edited by darekd; 27-08-2021, 21:12.

                              Comment

                              • Shedao
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 900

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                                To ja spytam tak: czy są może jakieś perspektywy, że kiedyś przestaniesz cierpieć na taki brak czasu?
                                Cóż za wymowna cisza...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎