Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziennik Piwny - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 5003

    Zauważyłem, że przy opcji kolejne piwo takie samo pojawia się 640ml zamiast 330ml. Coś jest nie tak.
    5420 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23809

      hm, napisz mi proszę na PW w jakich okolicznościach się to przytrafiło, bo po sprawdzeniu przed chwilą nie było problemu...
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        Dziennik Piwny-komentarze

        Cześć Art. Mam taki mały problem dot. ilości wypitych piw ukazywanych
        przy postach.Nie ukazuje to aktualnego spożycia jakie jest w Dzienniku
        piwnym. Nie jest tego wiele ale będzie lepiej wyglądać niz 5
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23809

          teraz 7

          ale na poważnie - zajrzyj do jednego z tematów obok w tym dziale - sprawa ta jest często na tapecie, więc na pewno znajdziesz odpowiedź.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            Zgłaszam swoje poparcie do pomysłu wirtualnej piwniczki. To byłoby duże ułatwienie.
            Mam też uwagę co do rubryki "gdzie zakupione". Prosiłbym o dodanie opcji - "próbka gratis". Bywając w browarach często dostaje się jakieś piwko na spróbowanie za darmo. I nie podchodzi mi to pod żadną z proponowanych opcji wyboru, a nie znoszę formułek typu "inne", "pozostałe" itp.

            Comment

            • zgrredek
              Senior
              • 10-2002
              • 315

              Zacząłem czytać temat w nadzieji, że znajdę odpowiedź, ale przeczytać 30 stron nie jest łatwo, utknąłem przy piątej. Tak więc proszę o wybaczenie, jeśli takie pytania już były. A pytania mam dwa:
              1. Jeśli kupię sobie piwo i ktoś mi połowę wypije, ewentualnie zlituję się nad nim i mu tę połowę odpalę, to jak to zaksiękować?
              2. Jeśli jednego dnia stawiam piwo kumplowi, a drugiego dnia on mi i taka sytuacja jest nową świecką tradycją, czyli że ciągnie się to miesiącami, to jak to zaksięgować? W końcu wychodzi na to, że właściwie to sami płacimy za swoje piwa.
              www.collections.pl
              Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                P-Oset napisał(a)
                Zacząłem czytać temat w nadzieji, że znajdę odpowiedź, ale przeczytać 30 stron nie jest łatwo, utknąłem przy piątej. Tak więc proszę o wybaczenie, jeśli takie pytania już były. A pytania mam dwa:
                1. Jeśli kupię sobie piwo i ktoś mi połowę wypije, ewentualnie zlituję się nad nim i mu tę połowę odpalę, to jak to zaksiękować?
                2. Jeśli jednego dnia stawiam piwo kumplowi, a drugiego dnia on mi i taka sytuacja jest nową świecką tradycją, czyli że ciągnie się to miesiącami, to jak to zaksięgować? W końcu wychodzi na to, że właściwie to sami płacimy za swoje piwa.
                Według mnie nie ma problemu:
                1) kupujesz piwo, za dajmy na to 2 zł, i pół odpalasz kumplowi, to w ilości wpisujesz 250 ml, a w cenie 2 zł.
                2) tutaj podobnie, księgujesz stan faktyczny, czyli pierwszego dnia 1 piwo za 4 zł, drugiego dnia 1 piwo za 0 zł. Można oczywiście przyjąć, że każdy w sumie płaci za swoje, ale może się kiedyś zdarzyć wyjątek i będzie problem.

                A poza tym wszystko zależy od tego jakie rubryki w dzienniku są dla Ciebie ważne, czy wszystkie, czy tylko niektóre.
                Last edited by Pinio74; 05-11-2004, 13:41.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  Nie pamiętam, żeby coś o tym było (kiedyś przeczytałem te - wówczas trochę mniej niż 30 - stron...).

                  Prowadzenie rzetelnej księgowości (w rozumieniu "Ustawy o rachunkowości" ) w DP nie jest wymagane. Ponieważ ustawa nic na ten temat nie mówi, ja np. przyjąłem zasadę, że wpisuję koszt tylko tego piwa, za które sam zapłaciłem i spożyłem.
                  Jeżeli kupuję piwo "na spółkę" (w celach degustacyjnych), to wpisuję pół objętości i pół ceny (oczywiście, jeśli dam komuś "łyka" - to się nie rozdrabniam i nie odejmuję tego łyka, którego objętości nie znam. Podobnie nie wpisuję "łyków" otrzymanych).
                  Jeżeli kupuję po piwie dla siebie i kogoś, wówczas wpisuję 1 piwo i jednostkowy koszt. Gdy nastąpi rewanż, wpisuję 1 piwo, ale koszt zerowy.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    Właściwie robię dokładnie tak jak Wujcio_Shaggy. Notuje tylko dane piwa które sam wypiłem , bo to jest DP dotyczacy mojego spożycia. Oczywiście jednak każdy może mieć w tej sprawie swoje zdanie bo np ktos może być zaintersowany najbardziej tym ile ogólnie wydał na piwo ( wypite przez siebie i zakupione dla kogos innego ). Tak naprawdę to może nawet lepiej nie wpisywać ile kosztowało to wypite piwo - bo roczne wydatki moga przerazić np kogos z rodziny :-) .
                    A serio mówiąc to właśnie przyszedł mi do głowy pomysł prowadzenia równolegle dwóch DP , z różnymi podejściami do sposobu wpisywania wydatków. Tylko czy to ma sens ?

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      remfire napisał(a)
                      prowadzenia równolegle dwóch DP , z różnymi podejściami do sposobu wpisywania wydatków. Tylko czy to ma sens ?
                      Sens może to ma skoro chcesz go prowadzić na dwa sposoby w określonym celu. Tylko czy dasz radę?? Ja mam momentami problemy z prowadzeniem jednego DP a moje spożycie nie jest duże. Osobiście drugi DP nie jest mi potrzebny

                      Jak to zorganizować od strony technicznej?? Dwa osobne konta w browar.biz??

                      W każdym razie powodzenia życzę i napisz czy Ci się udało
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23809

                        przecież nie ukrywałem nigdy że swój styl spożywania piwa należy dostosować do możliwości dziennika piwnego. nie na odwrót.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          ARCie, musisz opracować regulamin korzystania z DP i nadać mu moc urzędową
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • remfire
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1334

                            Pomysł z prowadzeniem dwóch DP wpadł mi do głowy podczas pisania postu. Może ktoś byłby nim zainteresowany , chcąc mieć różne informacje .Pytanie o sens pozostawiam bez odpowiedzi . Sam jednak pozostaje przy prowadzeniu jednego DP, bo narazie wystarcza mi to co jest w nim zawarte , a liczę że ART wprowadzi zmiany o których tytaj sie wspomina. Prawdopodobnie ma wszystko zanotowane , więc to tylko kwestia niedługiego czasu. Prawda ART ? ))

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 5003

                              Brakuje mi w DP opcji jakie i ile piw piłem w konkretnym miesiącu. Jest tylko suma a gdyby była taka opcja to ułatwiłaby życie tym, którzy analizują swoje spożycie co miesiąc.
                              5420 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23809

                                jak zajrzysz do statystyk, to tam jest podział na miesiące.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎