Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dokąd zmierza Browar.biz ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    A my za starzy na zmiany :P

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6130

      Te daty 2015 tych okienek z pierwszej strony są do poinformowania ewentualnych nowych tu się nic nie dzieje - nie zapraszamy!
      Starzy userzy wiedzą że jednak sporo się dzieje w kilku działach... i przychodzili i będą przychodzić...
      - może to już uzależnienie dość specyficzne
      Last edited by Javox; 20-08-2019, 18:06.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
        Ta dyskusja trwa już 13 lat, więc wydaje mi się że jest albo bezprzedmiotowa, albo problem nierozwiązywalny.
        W sumie dlaczemu miał by być tu jakiś problem ?
        Nie da się ukryć że brobiz to dosyć hmmmm... konserwatywna strona i może być to zarówno wadą jak i jej zaletą.
        Z jednej strony jej wygląd, może i treść trąci deko myszką ale istnieje już prawie 20 lat a więc tyle co żyją najmłodsi trendowi piwni vlogerzy i ich vlogi będące na topie (albo do takich aspirujący). Kolesie za jakiś czas spuchną widząc że nie udało im się zdobyć szybko fejma a oldskulowy brobiz będzie nadal prezentował posty piwoszy w średnim wieku w postaci niemodnych "skórek" www itp

        Jest trochę jak stare, kilkusetletnie rodzinne browary we Frankoni które warzą niemodne pilsy i doppelbocki w stosunku do kilkuletnich hipsterskich bloczkogaraży ze swoimi DDH AIPAmi.
        Czas pokaże kto wypadnie z branży pierwszy.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          Z jednej strony jej wygląd, może i treść trąci deko myszką ale istnieje już prawie 20 lat a więc tyle co żyją najmłodsi trendowi piwni vlogerzy i ich vlogi będące na topie (albo do takich aspirujący). Kolesie za jakiś czas spuchną widząc że nie udało im się zdobyć szybko fejma a oldskulowy brobiz będzie nadal prezentował posty piwoszy w średnim wieku w postaci niemodnych "skórek" www itp
          Albo piwoszy w starszym wieku...
          A zresztą, co to znaczy: trąci myszką? Względna sprawa.
          Ale zgadzam się co do sedna diagnozy.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            Wiem. Już dosyć stary tekst. Też trąci myszką
            Chodziło o to że już deko niemodny.
            Fakt że generalnie fora są budowane wg szablonów stron a te od lat są w zasadzie takie same. Bo ... działają i to wystarcza.

            Reasumując. Jak przynajmniej dla mnie : jeśli przez kolejne 2 dekady brobiz się nie zmieni to nie bedzie to dla mnie problemem. No ale ja już jestem grzybem w średnim wieku kiedy to człowiekowi nie chce się zbytnio zmieniać czegoś do czego się przyzwyczaił
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              Pitolicie jak stare dziady...

              Gdyby te parę osób, którym się chce pisać o merytorycznych kwestiach na forum (nowe lokale, oceny nowych piw, najbliższe imprezy, zapowiedzi zdarzeń, plotki, relacje) to nie byłoby o czym dyskutować. Bo o czym?
              Zresztą co to za dyskusje, jak kończą się po wymianie pojedynczych zdań 3-4 osób? Przejrzyjcie starsze!!

              Kiedyś b.biz był źródłem wiedzy. Aby przeczytać coś o danym piwie to często można dowiedzieć się, że "Piwo jest gotowe do oceny". Czasem 1 opis lub recenzja a i tego czasem nie. Moje ostatnie wyjazdy i dużo posiłkowałem się RB, nie b.biz, choć i tam nie było na bieżąco. Czy ktoś będzie chciał korzystać z tej bazy? Posiłkowo tak, jak na nią trafi. Sama idea forum wypala się... a wy mówicie "za dziesięć, dwadzieścia lat...". Obyśmy doczekali tych 2 dekad, bo o resztę to nie będę pytał.

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4998

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Aby przeczytać coś o danym piwie to często można dowiedzieć się, że "Piwo jest gotowe do oceny".
                Kiedyś pojawienie się nowego piwa na rynku to było wydarzenie.
                A przy tych tysiącach nowych piw pojawiających się teraz co roku w Polsce, potrzebnych by było przynajmniej 100 takich forumowiczów jak kolega becik by ogarnąć ten temat.

                Myślę, ze dużą zaporą dla chcących ocenić są zasady tu panujące, cytat:
                "W opisie zawsze STARAJ się uzasadnić swoją ocenę - oceny które w opisie nie będą zawierać inf. o Twoich spostrzeżeniach dot. każdej ze składowych / sensownego uzasadnienia oceny - będą usuwane."

                Gdyby zrezygnować z opisów i zostawić tylko dodawanie poszczególnych ocen punktowych za wygląd, zapach smak itd. (tak jest np na BeerAdvocate) to ilość osób dodających te oceny byłaby dużo większa.
                5410 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi

                  Gdyby zrezygnować z opisów i zostawić tylko dodawanie poszczególnych ocen punktowych za wygląd, zapach smak itd. (tak jest np na BeerAdvocate) to ilość osób dodających te oceny byłaby dużo większa.
                  A ja myślę Zbyszku, że nie tylko nie byłaby dużo większa, ale nie byłaby w ogóle większa. Nie sądzę, że ktoś, kto ma chęć napisać tutaj coś o piwie zniechęci się przyjętymi niemal od zawsze zasadami oceniania piw wg b.bizu. Starzy użytkownicy będą recenzować zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami. Nowi, entuzjastyczni, buchający energią, niewyżyci recenzenci waliliby pewnie drzwiami i oknami by wkleić swoje, jedyne słuszne opinie. Waliliby, gdyby to była modna platforma, dająca profilowe lajki, przynosząca policzalny profit, albo przynajmniej dająca społecznościową sławę na dzielni.
                  Browar biz nie startuje w szrankach w tej kategorii i chwała mu za to. Trudno złożyć w obecnych czasach telefon tak by się mieścił do portfela. A przecież zarówno portfel jak i telefon wydają się jednako niezbędne...
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4998

                    Nie chodzi mi Pawle o to by całkiem zrezygnować i opisów, tylko by istniały obie te formy obok siebie.
                    Spójrzmy jak to wygląda na BeerAdvocate, moje ostatnio najczęściej pite piwo , czyli Overhead z browaru Kane ma 99 ocen z opisem i 592 oceny bez opisu.
                    Inne znakomite piwo Julius z browaru Tree House ma 737 ocen z opisem i 4696 ocen bez opisu.
                    Wiem po sobie, że po jakimś czasie nie chce mi się już wnikać w szczegóły oceniania, dlatego na b.bizie oceniłem z opisem 874 piwa, a na BA mam 3500 samych ocen.
                    Tak jest wygodniej i szybciej.

                    P.S.
                    Mój telefon mieści się w moim portfelu
                    5410 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Tylko że taki sposób oceniania zalatuje statystyką i "średnimi", czyli dla mnie nie jest to żadna informacja dotycząca piwa. Opis zawsze zawiera przynajmniej szczątkową informację dotyczącą właśnie tego, czy warto ten portfrl wyjmować z kieszeni, by spróbować konkretnego wypustu.

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                        dla mnie nie jest to żadna informacja dotycząca piwa.
                        I pisze to człowiek, który od 14 lat ani razu nie użył ARTomatu do oceny piwa:
                        Ilość ocen: [ 0 ]
                        Średnia ocen: [ 0.00 ]

                        Prusaku! Jesteś typowym przedstawicielem tych co chcą by było ale nie dają nic od siebie.
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Też jestem za opisową stroną i bardziej interesuje mnie co ktoś napisał niż jak ocenił. Ocena jest pomocniczo.
                          Podobno mamy najpełniejszą i najbardziej aktualną bazę piw, ale właśnie poza nazwą i browarem oraz po przeszukaniu forum (zgłoszenie piwa) stylem nie mamy nic. Nie ma możliwości sortowania tych piw po stylu. Wchodzisz do sklepu wpisujesz frazę i... nic. No chyba, że piwo jest rok czy dłużej to zapewne ma już jakieś opisy. Czy ta baza jest do czegoś pomocna? Czy nie jest to nasz daremny trud, by umieścić jakieś piwo w bazie tylko po to by wisiało "Piwo jest gotowe do oceny".
                          To tylko jedna ze składowych forum.
                          Od lat trwa spór gdzie umieszczać opisy browarów niewyszynkowych (że tak je nazwę jako nieogólnodostępnych). Tutaj ostatnie akty tego sporu. Tak jakby nie dało się przez lata rozwiązać tej kwestii?!
                          Takich nierozwiązanych kwestii jest więcej i nie od dziś. Owszem można to zignorować i dalej sobie działać, ale znów pozostaje aktualne pytanie "Czy nie jest to nasz daremny trud?"

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Też jestem za opisową stroną i
                            Której od ponad 2 lat nie używasz wcale
                            A wcześniej przez 15 lat tez nie zaszalałeś
                            Ilość ocen: [ 132 ]
                            Średnia ocen: [ 3.67 ]

                            P.S.
                            Jakby ktoś miał zamiar przyczepić się do moich ARTomatowych statystyk to od razu tłumaczę, ze zagranicznych piw nie można oceniać ARTomatem.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi

                              Kiedyś b.biz był źródłem wiedzy. Aby przeczytać coś o danym piwie to często można dowiedzieć się, że "Piwo jest gotowe do oceny". Czasem 1 opis lub recenzja a i tego czasem nie.
                              Tak jak napisał Latarnik jest tyle nowych piw, że nie da się za tym wszystkim nadążyć.
                              Poza tym, to sam ich nie opisujesz. Ostatnią ocenę Artomatem masz w 2017 roku.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Podobno mamy najpełniejszą i najbardziej aktualną bazę piw, ale właśnie poza nazwą i browarem oraz po przeszukaniu forum (zgłoszenie piwa) stylem nie mamy nic. Nie ma możliwości sortowania tych piw po stylu. Wchodzisz do sklepu wpisujesz frazę i... nic.
                              Jest taka możliwość, tylko jest to niedopracowane, bo styl musi być we wprowadzonej nazwie piwa. Można też szukać polskie piwa według średniej oceny (dostępne dla premium użytkowników).

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Której od ponad 2 lat nie używasz wcale
                                A wcześniej przez 15 lat tez nie zaszalałeś
                                Ilość ocen: [ 132 ]
                                Średnia ocen: [ 3.67 ]

                                P.S.
                                Jakby ktoś miał zamiar przyczepić się do moich ARTomatowych statystyk to od razu tłumaczę, ze zagranicznych piw nie można oceniać ARTomatem.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Tak jak napisał Latarnik jest tyle nowych piw, że nie da się za tym wszystkim nadążyć.
                                Poza tym, to sam ich nie opisujesz. Ostatnią ocenę Artomatem masz w 2017 roku.

                                Zatem notuję i wyjaśniam...
                                Moje ostatnie posty w dziale "Piwo konkretnie (Polska)" to 3 posty w przeciągu 4 miesięcy. Mało - fakt, ale ART-omatem nie opiniuję z zasady, stąd tych ocen nie ma od lat. Dlaczego? Patrz poprzednia moja wypowiedź! Do tego dochodzi ~10 wpisów w piwach zagranicznych w tym czasie. Kilka jeszcze czeka na wprowadzenie.
                                No i nie mieszkam w dużym mieście, gdzie jest dostęp do mnóstwa piw.


                                Jest taka możliwość, tylko jest to niedopracowane, bo styl musi być we wprowadzonej nazwie piwa. Można też szukać polskie piwa według średniej oceny (dostępne dla premium użytkowników).
                                No i ile piw możesz tak posortować? Tylko te ocenione przez 1-2 osoby?

                                Dalej skupiacie się na jednej kwestii tak jakby to była moja wina, że nie dodaję ART-omatem? Co to jestem guru? I moja ocena wystarczy, by zadowolić resztę?
                                To powinna być rzetelna ocena z kilku-kilkunastu opinii. Jak wybierasz hotel na którymś z serwisów bookingowych to sugerujesz się oceną 1 osoby o danym obiekcie? Czy nawet 5 ocenami, czy ostatnimi plus wykładnik liczbowy?
                                Last edited by e-prezes; 12-09-2019, 10:46.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎