Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dokąd zmierza Browar.biz ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    A do bimbru zmieniło się też?
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      Zawsze było ambiwalentne z dozą dekadencji.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie używam ARTomatu właśnie z tego powodu, że daje jakąś dziwną średnią, na pzykład biorąc pod uwagę opakowanie. Cyferki i jeszcze raz cyferki. Rezygnując z tego nie rezygnuję przecież z ocen opisowych.
        Prędzej nawet dość ulotne, subiektywne odczucia dają pojęcie o charakterze piwa niż jakaś "ocena" liczbowa.
        Mam podobnie. Nigdy nie użyłem ARTomatu i nie interesują mnie gwiazdki i punkty na innych forach.
        Główną przyczyną jest to, że:

        1. wiele osób ocenia jedną miarą wszystkie gatunki piwa. Ile razy naczytałem się tu żali, że jakaś pszenica, koźlak nie ma goryczki, że helles jest za jasny, grodziskie za mało wędzone itd, itp.

        2. w związku z tym cenię sobie tu opisy osób, po których wiem, że lepiej orientują się w piwach lub mają podobny gust do mojego (sam niektóre piwa sprzed 10 lat oceniałem wyżej/niżej niż teraz - gusta się zmieniają...)

        3. a może na wszystko wprowadzić cyferki? Czy piwo jest ok, czy browar ok, czy pub ok. Wszystko w skali 1-5 czy 10. A zamiast opisów piw, ranking piw zaliczonych z ewentualnym załącznikiem zebranych kapsli czy etykiet... Jeśli to ma iść w tym kierunku to nie będzie forum, tylko ranking...

        4. Co wam da automat do piw? Jak ktoś lubi ARTomat itd., to ok. Fajna zabawa. Na forum samochodowym zapewne nowe ferrari będzie miało więcej plusów niż używany polonez i co z tego z tego wynika?

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          Z innego wątku

          Twoje pytania dot. Browaru i komentarze dot. spraw poruszanych w tym dziale, propozycje usprawnień, zmian, etc.


          Zapraszam do bezinteresownego wspierania browarbizu osoby które tego nie czynią a mimo tych wszystkich wad serwisu chętnie korzystają. Tyłków reklamodawcom nie umiem i nie będę lizać, więc siłą rzeczy skazani jesteśmy na niskobudżetowe oddolne finansowanie Wsparcie szanownych Premiumów za które jestem wdzięczny po grobową dechę jest i było drobną ulgą w opłacanych rachunkach ale niestety jest/było to za mało żeby można spokojnie zajmować się usprawnianiem serwisu a nie pracą w innej działce żeby przy okazji dofinansowywać jego działanie na poziomie podstawowym.


          Nie sposób się nie ustosunkować do tego apelu. Art, może wzorem TVP wymyśl jakieś losowanie nagród dla płacących abonament Tylko nawet w TVP są reklamy. Też mi się nie podoba, ale takie czaszy.

          Niezbyt kumam ideę "bezinteresownego wspierania browarbizu". Między innymi dlatego, że browar.biz wraz z adresami forumowiczów to kanał reklamowo-sprzedażowy CP. I ok, tak ma być, ale trudno bezinteresownie wspierać prywatny projekt bez wizji.

          Browar.biz obecnie to tylko FORUM. Udzielając się aktywnie na nim, podobnie jak mniej więcej kilkanaście-kilkadziesiąt innych osób już go wspieram swoimi wpisami (staram się, żeby były jak najbardziej rzeczowe). Pośrednio jest to też jakieś tam wsparcie dla CP, bo gdyby nie forum nikt by już nie zaglądał na nieaktualizowaną stronę...

          W związku z tym apelowanie do forumowiczów (którzy niejednokrotnie wcześniej przez lata wspierali już dodatkowo swoimi datkami browar.biz i przestali to robić, bo są po prostu zawiedzeni) o bezinteresowne wpłaty jest: 1. mało realne, 2. mało poważne. Co konkretnie się zmieni jeśli przykładowo wpłaty na browar.biz wzrosną o 5-10% a co jeśli ponad 10%? Pytanie retoryczne, bo kiedyś wpłat było więcej a jesteśmy tu gdzie jesteśmy.

          Jest wiele wpisów na forum, które mogłyby (za zgodą ich autorów) stanowić fajne, małe artykuły ukazujące się np. co miesiąc - opisy browarów, piw, miejsc, imprez piwowarskich czy piwnych etc. i już widać by było, że strona żyje i działa. Niewiele trzeba, bo browar.biz ma wciąż potencjał i ludzi którym zależy na jej przyszłości. Podobnych propozycji padało już kilka. To są często drobne rzeczy.

          Apeluję o odrobinę kreatywności i wysiłku a nie liczenie na "bezinteresowność", która w żaden sposób nie mobilizuje do pracy.

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4998

            Wczoraj minęło mi 15 lat odkąd opłacam premiumowy abonament na bbizie.
            I powiem szczerze, że byłoby mi wstyd przestać go opłacać z tych powodów, które podajecie.
            Browar.biz to wciąż jest skarbnica informacji, szczególnie dla kolekcjonerów.
            To, że nowi użytkownicy rzadko tu piszą wynika być może z tego, że już nie potrafią pisać po polsku a i z czytaniem nierzadko maja problem.
            Skoro by zdać maturę w Polsce, wystarczy 30% poprawnych odpowiedzi to nie można oczekiwać cudów. Kurcze! Nawet w USA (kraju głupków nie mających pojęcia o świecie, wg powszechnej opinii) by przejść z klasy do klasy trzeba mieć przynajmniej 70% ze wszystkich przedmiotów.
            Myślę, że ART się trochę przejęzyczył z ta bezinteresownością, bo opłacając abonament Premium ma się z tego wymierne korzyści wymienione pod takim kolorowym kwadracikiem w prawym górnym rogu.
            Browar.biz nigdy chyba, może się mylę, nie był wystarczalny finansowo z opłat Premiumowych i to, że jeszcze działa jest wielka zasługą ARTa, za co mu dziękuję!
            5410 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              Wszystko ok ale skoro tak to niusy 2015 na stronie głównej będą trwać jeszcze parę lat
              (wersja optymistyczna)

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Płacę z sentymentu od 16lat. Inne forum jest bezpłatne, a jeśli chodzi o zniżki to płacąc w pewnej organizacji miał bym więcej korzyści
                Last edited by anteks; 09-10-2019, 08:45.
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  • 05-2004
                  • 5615

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Płacę z sentymentu od 16lat. Inne forum jest bezpłatne, a jeśli chodzi o zniżki to płacąc w pewnej organizacji miał bym więcej korzyści
                  Jeśli chodzi o zniżki PU w CP to są takie same, jak w innej organizacji
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jeśli chodzi o zniżki PU w CP to są takie same, jak w innej organizacji
                    Jednak jest pewna różnica. PU płacą na utrzymanie serwisu a tamci nie
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niezbyt kumam ideę "bezinteresownego wspierania browarbizu". Między innymi dlatego, że browar.biz wraz z adresami forumowiczów to kanał reklamowo-sprzedażowy CP. I ok, tak ma być, ale trudno bezinteresownie wspierać prywatny projekt bez wizji.
                      Ja w sumie też i na stare lata dalej niezbyt kumam ideę bezinteresownego utrzymywania miejsca do dyskusji na tematy piwne, ale mimo wszystko to robię tak jak i kilkudziesięciu obecnych Premiumów. Co do Centrum Piwowarstwa - gdyby nie działalność sklepu, utrzymanie Browar.Bizu w ogóle by nie było możliwe. A wsparcie choć szczodre ze strony Premiumów, niestety nigdy nie przekroczyło podstawowych kosztów utrzymania serwisu, nawet w czasach mojego największego zaangażowania w jego rozwój. Następnie Kraft był oburzony stawką 70 zł za możliwość nieskrępowanego opisywania swoich działań A po drodze było kilku reklamodawców, z których przede wszystkim Amber, ale i Kormoran mogli nosić bardziej miano mecenasa niż reklamodawcy - i dzięki temu udawało się robić coś więcej. Dlatego, póki co, zostaje tu miejsce do piwnych dyskusji, do których gorąco zachęcam. `
                      Last edited by ART; 09-10-2019, 16:45.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        Jak czytam ten wątek (nie-premium, ale chyba mogę...?), to przypominają mi się z jednej strony szare, a z innej bardzo barwne lata studenckie.
                        Jak zamierała tzw. prywatka, to ktoś rzucał pytanie "co myślicie o karze śmierci?". I towarzystwo otrząsało się z letargu, nieco trzeźwiało i zaczynało zażartą dyskusję.
                        Dlatego czytam ten wątek...

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          I już wiadomo, b.biz zmierza nieuchronnie do zamknięcia. Artowi samemu sie nie chce a innym nie pozwala i z tego powodu tak to się kręci coraz słabiej, słabiej i słabiej.
                          Brak sprzężenia z social mediami , brak nowości, akcji, promocji, widoczności na festiwalach, nawet powtórzenia akcji koszulkowych, nic, po prostu nic poza paroma wpisami od betonu b.bizowego

                          Aż przyjdzie ten dzień, że nie da się odpalić forum bo go nie będzie...
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            Myślę, że dopuki istnieje CP forum będzie istnieć. Problem się zacznie gdy limit miejsca na zasoby dojdzie do granicznej na serwerze, a nie zwiększy się finansowanie. Pewnie będzie można przenieść na tańszy, wolniejszy, awaryjniejszy, ale dopiero wtedy sądzę nastąpi podział lub zamknięcie forum.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Może też nastąpić samozamknięcie. Zaobserwowałem, że wpisów jest coraz mniej (a może się mylę), coraz więcej nieopisanych piw i mało aktualności róznego rodzaju.
                              Nawet dyskusje jakoś "siadły".

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                Ale smędzicie :P
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎