Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dokąd zmierza Browar.biz ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • xpstanx
    Senior
    • 06-2005
    • 157

    #31
    "młody"

    Witam serdecznie!!! Jestem bodajże jedynym w tej dyskusji (no może jeszcze poza Sokołem83, ale On jest dłużej na forum), który posiada mniej niż 246 złożonych postów, ale jako, że założony wątek dotyczy tak "starych" jak i "młodych" to uważam, iż nie powinno tu zabraknąć opini także tych "drugich". Rzeczywiście, czytając liczne dyskusje na forum, czasem odnosiłem wrażenie, że "nowicjusze" są traktowani nieco z góry, ale jeśli chodzi o moje indywidualne odczucia, to są jak najbardziej POZYTYWNE!!! Już od samego początku, gdy jeszcze nie wiedziałem jak poruszać się na forum, podano mi "pomocną dłoń" ( i tu ukłon w stronę "Pieczarka") Dzięki forum poznałem też paru bardzo ciekawych, życzliwych i uczciwych Forumowiczów ( przykładem może być "Tompson2"), z którymi to wymieniłem już kilka egzemplarzy kolekcjonerskich. Kolejnym plusem jest fakt, że tylko tutaj dowiedziałem się wielu interesujących mnie rzeczy na temat naszego ulubionego trunku i nawet jeśli sam zadawałem jakieś pytanie zawsze otrzymywałem serdeczną i wyczerpującą odpowiedź.
    PO części muszę też jednak przyznać rację Ahumbie, gdyż niektóre z żartów "starszych" forumowiczów, są zbyt "uszczypliwe" i nie powinny być kierowane do młodszych - "nieznanych" (patrz komentarze http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=27048 )
    Co do języka na forum, to równiez podoba mi się używana tutaj "poprawna polszczyzna", aczkolwiek czasem wydaje się być zbyt "sztywna" ( nie toleruję jednak wypowiedzi typu "Yo ziomale, ostatnio zaliczyłem szit browca, co wy na to?", jak to przytoczył Czapayew i za to przyznam się sam, będąc w gronie tych "starszych", bym karcił )
    Na tym chyba już zakończę mój wywód, bo jeszcze dostanę reprymende za nudzenie .
    Podsumowując powiem tylko, że choć jestem tylko "biernym" czytaczem forum, to bardzo się cieszę, że tutaj trafiłem. KONIEC

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #32
      Strasznie stara:-)

      Ja jestem stareńka tu strasznie, za 5 dni stuknie mi 5 lat na forum, nie licząc stażu na poprzednim forum Arta pub.net.

      Moje zdanie jest takie, że
      Po pierwsze: przesada z tym demonizowaniem forum.
      Po drugie: podział na "młodych" i "starych" też jest bardzo nieścisły, niektórzy "młodzi" są bardziej przemądrzali i często nieprzyjemni, niż "starzy".
      Po trzecie: prawdą jest, że ostatnio często się ludziska sami na siebie nawzajem napuszczają. Dlatego też na wszelki wypadek zamknęłam temat o Hali w Katowicach, bo już czułam nosem, że jakaś rozpierducha się zrobi
      Po czwarte: wiem, że sama czasem przykładam rękę do rozrób, no cóż, nie jestem ideałem jakoś neistety
      Po piąte: na tle innych for nasze i tak jest zarąbiste, a pokłócić się czasem wszędzie trzeba
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        Na tak niefrasobliwe pytanie odpowiedział Ci wtedy TUTEJSZY forumowicz Borysko.Odpowiedź była na miarę zapytania....
        Zgadzam się z kolegą w 100%

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        ...Jednak trochę później kolega Rozbor napisał Ci ...
        To nie ja zadałem to pytanie. Ja tylko przytoczyłem ten przykład, bo akurat o tym była mowa. Pytanie lekko głupawe i takież odpowiedzi. Uważam to za normalne. Tak się dzieje i na forum browar.biz. Nie dziwi mnie lekko szyderczy ton wypowiedzi na tak niefortunnie postawione pytanie.


        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        ...ale uszanuj kolego moje zdanie....
        Zdanie Wielkiego B szanuję i to bardzo, dlatego też poprosiłem o rozwinięcie swojej pierwszej wypowiedzi w temacie. Natychmiast też zajrzałem na forum browamatora i tylko przypadkiem trafiłem na omawiany temat. Nie oznacza to, że się zraziłem. Twoja wypowiedź mnie zaciekawiła i poszukam w tematach browamatora bardziej szczegółowo interesujących mnie kwestii.
        Poszukuję

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #34
          Postanowiłem zaliczyć sie do gorna "średnich" , bo ani nie mam stażu porównywalnego na przykład z szanowną poprzedniczką, ani z poprzednikiem poprzedniczki.
          Nie bardzo śledzę rozwój więzi międzyludzkich na forum, ale muszę stwierdzić, że chyba rzeczywiście nowych członków traktuje się nieco inaczej. Może i nie zawsze i nie wszystkich (sporo zależy od nich samych...), ale gdy ja się logowałem po raz pierwszy spotkałem się z dużo większą życzliwością, mimo, że trafiło mi się kilka "dziwnych postów i uwag. Może to kwestia przesytu, może znudzenia, może potrzby elitarności, a może jeszcze czegoś innego. Nie wiem, ale takie właśnie odnoszę wrażenie.
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • Małażonka
            Senior
            • 03-2003
            • 4602

            #35
            Przepraszam, ale jakoś nie mogę sobie podarować
            Bo kto to pisze?
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
            (...)Jakby nie szło żyć w symbiozie(...)
            A tak, co by do tematu wrócić, to ja akurat zawsze wolałam na tematy browarnictwa domowego rozmawiać tutaj, choćby z tego względu, że odpowiedź na nurtujące mnie pytania dostawałam od razu, a nie np. po tygodniu....

            I z innej beczki: Tak sobie przypomniałam - było to niecałe cztery lata temu - i Iron zalogował się na tym forum. Założył swój pierwszy temat. I się zaczęło….Poczytajcie sobie: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=13390
            I potem nie mówcie, że teraz w tym kierunku zmierza nasze forum. Bo ono się nie zmienia, pod tym akurat względem jest stabilne. Jeśli jednak ktoś na swoim punkcie jest przewrażliwiony, to zrezygnuje….
            Last edited by Małażonka; 31-01-2006, 08:47.

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #36
              He, he....się porobiło
              Jaki podział na nowych i starych Forum to społeczność i zawsze w niej będą starsi stażem ale nie jest to przecież starszeństwo formalne - samo to, że zgodnie z obowiązującą netykietą wszyscy są na TY. Jakbym tylko na giełdzie spotkał na przykład Ahumbę, to mówiłbym mu na Pan bo pewnie mógłby być moim ojcem ale forum sprawia, że koleżeństwo jest wymuszane samo przez się. Jak jednak nie dawać pewnej taryfy ulgowy tym, którzy są tu od kilku lat, jak czytam bardzo stare tematy, to wiem, że oni tworzyli to forum, więc ich zaangażowanie emocjonalne jest jak najbardziej na miejscu. Weźcie pod uwagę to, że spotykamy się nie tylko w sieci ale też przy piwie. W Krakowie przyjęto mnie całkiem wporządku, choć sam nie zawszę daję się lubić i nie wszyscy mnie lubią - to też jest przecież normalne w społeczności.

              A co do pytania w temacie wątku:

              1. Nowozarejestrowane osoby powinny dostawać więcej informacji o panujących na forum nieformalnych zasadach (regulaminu nie każdemu chce się czytać). Niech to będzie nawet w formie dowcipnego komiksu - jak trzeba to narysuję
              2. Tematy dotyczące warzenia powinny ewoluować w stronę Bazy Wiedzy a nie chatu i nowozarejestrowani też o tym powinni być informowani.
              Last edited by Shlangbaum; 31-01-2006, 09:35.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
                Bardzo ciekawy wątek. Teraz nie mam już watpliwości, że forum nie zbacza z raz obranej drogi .
                Swoją drogą Iron to twardziel (jak sama nazwa wskazuje). Ktoś o słabszej konstrukcji mógłby się zrazić, widząc jak współforumowicze pochylili się nad jego problemem.

                Comment

                • kibi
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 1875

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                  1. Nowozarejestrowane osoby powinny dostawać więcej informacji o panujących na forum nieformalnych zasadach (regulaminu nie każdemu chce się czytać). Niech to będzie nawet w formie dowcipnego komiksu - jak trzeba to narysuję
                  To to chyba niezły pomysł. Popieram .

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                    He, he....się porobiło
                    Jaki podział na nowych i starych
                    Ooooo - odezwał się człek, bedący sam sobie sterem, żeglarzem i przykładem, że z tym podziałem to nie tak . Kol. Shlagbaum zarejestrował się na forum trzy lata po mnie i od razu wszędzie go było pełno, przez co ma postów dwa razy więcej niż ja. I nie pamiętam, by go ktoś przeganiał i beształ, wprost przeciwnie.
                    Trzeba po prostu chcieć i już. Na poczatku chcieć wypelnić profil, potem chcieć mówić do rzeczy (choć nie zawsze) i na odpowiednim poziomie. No i pamietaż że errare humanum est .
                    Last edited by Czapayew; 31-01-2006, 10:45.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • huanghua
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 1910

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                      Jeśli chodzi o "Browarnictwo amatorskie", to zdecydowanie wolę powymieniać poglądy na www.browamator.pl...
                      I ja się zgodzę z Wielkim_B, jesli szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, to zazwyczaj zaczynam od Browamatora. Spotykam się tam z większą estymą.

                      A tak swoją drogą, to jak widzę największy "zadymiarz" jeszcze nie dał głosu...
                      Ciekawe co powie... ;p
                      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10738

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua
                        A tak swoją drogą, to jak widzę największy "zadymiarz" jeszcze nie dał głosu...
                        Ciekawe co powie... ;p
                        i po co prowokwać ,a potem płacz że zgnoją
                        Last edited by anteks; 31-01-2006, 11:14.
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • huanghua
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 1910

                          #42
                          ...a to przepraszam
                          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #43
                            Jeżeli ktoś uważa, że uagi i złośliwości prawi się tylko młodym to chyba nie czyta forum
                            Największe awantury i największe złośliwości prawią sobie starsi stażem forumowicze - wystarczy poczytać parę klimatów:
                            zythum kontra konserwatywno/gospodarczo liberalna część forum
                            becik kontra niektórzy
                            zythum a złośliwości biermanna/arcego
                            dyskusja o Zlocie i ART kontra starzy forumowicze
                            itp.....
                            To co spotyka młodych to mały pikuś a że są oni jacyś tacy "metroseksualni" i i mięccy? I każdą małą złośliwość traktują jak życiową porażkę? Może to bezstresowe wychowanie pozbawia młodych umięjętności dyskusji w stresie.

                            Aby moja wypowiedź była łagodniejsza to
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • Kemp
                              Senior
                              • 03-2002
                              • 357

                              #44
                              Ja dzielę Forumowiczów na:
                              - Liderów - grupę najbardziej aktywną, spotykającą się poza siecią, nadającą temu Forum ton,
                              - sredniaków takich jak ja, co odzywają się tylko wtedy, gdy mają coś do powiedzenia, aczkolwiek na Forum zaglądam codziennie,
                              - nowych - poznających dopiero klimat Forum, a w związku z tym wychodzi wiele nieporozumień.
                              Osobiście irytuje mnie ogólny brak tolerancji. Uważam, że nie można wychodzić z założenia, że wszystko co koncernowe jest do D.... . Przecież ktoś wypija te miliony hektolitrów, a w samych browarach pracują pasjonaci piwa. I przegięcie w drugą stronę : "małe browary robią najlepsze piwa", a niestety nie do końca tak jest.
                              Kolejna sprawa to częste, bez zgłębienia zagadnienia rzucanie oskarżeń pod adresem konkretnych browarów w oparciu o artykuł jakiegoś niedouczonego pismaka. Chociaż rozumiem, że jak nie ma się do czynienia zawodowo z produkcją, ciężko jest dotrzeć do ustaw, rozporządzeń i innych materiałów.
                              Poza tym podoba mi się, że jest grupa ludzi, która w wielu przypadkach myśli podaobnie jak ja.
                              Kemp

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #45
                                Browar.biz przestał być forum zrzeszających miłośników piwa. Stał się forum smakoszy każdego piwa (a domowego w szczególności) byle nie koncernowego. Zapominając przy tym o jednej prostej zasadzie - " o gustach się nie dyskutuje". Dla bardzo dużej większości ludzi (nie koniecznie tu na forum, ale takze) ulubionymi markami są właśnie takie piwa. Te osoby są w pewien sposób piętnowane, chociażby przez sugestie "zmień ulubione piwo w profilu, nie znasz się, jak spróbujesz to posmakujesz etc itp". To nie jest forum indoktrynacji co jest dobre a co złe. Każdy kto tu przychodzi poczyta i sam zdecyduje co będzie pić a czego nie. Nie potrzebuje mieć nad sobą "nauczyciela".
                                Kolejna rzecz to opluwanie dużych browarów, flaki się przewracają jak czyta się te wszystkie posty wychwalające małe browary, a mieszające z błotem duże mimo, ze wiele piw z małych jest niewypijalna. Gdzie tu miejsce na tolerancję??? Czy to, że ktoś tu nie pija dużego musi być poza nawiasem "słusznej doktryny"? Browar.biz ma być forum popierającym i zrzeszającym małe ale czy także ma być forum prowadzącym kampanię przeciwko wszystkiemu co duże? Czy to nie jest miejsce dla tych co lubią te niewłaściwe piwa? Tak się właśnie dzieje. Jak na forum, które w czołówce ma napis, że zrzesza sympatyków piwa, co poniektórzy piszą że piwa i owszem, ale nie Lecha i Żywca bo to nie jest piwo. W ten sposób obraża się tych dla których piwem jest właśnie Żywiec, a nie jakiś np. mazowiecki sikacz.
                                Browar.biz juz dawno przestał być forum zrzeszającym sympatyków każdego piwa tylko stało się forum "grupy mającej smak" - swój smak.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎