Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Markowe domowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Rolek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
    Mylisz się kolego zawsze pomaga zieleńcom takimjak my, ale najłatwiej jest krytykować.
    A to w związku z czym

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Mylisz się kolego zawsze pomaga zieleńcom takimjak my, ale najłatwiej jest krytykować.

    Leave a comment:


  • Rolek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
    i tu się Pan mylisz. jest. dla PU :P
    Khem khem fiuu fiuu fiuu

    PS Uciekam z tematu, bo zaraz mark wysypie na mnie wysłodziny.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
    I tu wychodzi brak możliwości wyszukiwania użytkowników wg miasta
    i tu się Pan mylisz. jest. dla PU :P
    Last edited by ART; 07-06-2005, 13:20.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Na szczescie ART czuwa i służy pomocą

    Leave a comment:


  • Rolek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
    masz pod bokiem praktykującego Svena
    I tu wychodzi brak możliwości wyszukiwania użytkowników wg miasta

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Dzięki za info musze go namierzyc i skumplować

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
    Wy z Wrocka to macie piwowarów na kazdej ulicy( przynajmniej tak to wyląda na forum), Bielszczaniana znalazłem dotchczas jadnego i w dodatku niepraktykujacy .
    Może uczestnictwo w imprezach poprawi kontakt z piwowarami, ale z drugiej strony to sam mam niewiele do zaoferowania. Chciałem wziąść piwko swoje do Żywca ale cieńko to widzę bo na razie nie nadaje się do picia.
    W smaku karmelkowe słodkawe z całą nutą spirytusu ( 2 warka) będzie musiało jeszcze długo postać zanim sie nanda do spożycia.
    masz pod bokiem praktykującego Svena

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    3 wareczka zaplanowana na sobotę 11.05 , surowce są ochota też nic tylko zacierać - narazie rece

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Druga wareczka Mareczka składała się z:
    4,5kg słodu pilznańskiego 3-4 EBC
    0,5kg słodu pilznańskiego uprażonego w piekarniku na kolor kakao
    Drożdzę S-04
    Przerwy po 30 min w 64 st.C i 72 oraz 77 st.C 10 min do negatywnej próby jodowej.
    Chmiel reszta z 1 warki - 80gr lubelskiego aromatycznego w 0 minucie godzinnego gotowania.
    Po 4 dniach fermentacji dorzyciłem 1/3 tabletki chmielowej.
    Po 11 dniach fermentacji poszło w butelki i siedzi do teraz.
    Objetość warki 22 litry 16 Blg spadło do 5Blg.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Co do drożdży sprubuję ożywić te z pierwszej warki 30.04 butelkowane . Piwko było dobre to sie nadadzą.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    Wy z Wrocka to macie piwowarów na kazdej ulicy( przynajmniej tak to wyląda na forum), Bielszczaniana znalazłem dotchczas jadnego i w dodatku niepraktykujacy .
    Może uczestnictwo w imprezach poprawi kontakt z piwowarami, ale z drugiej strony to sam mam niewiele do zaoferowania. Chciałem wziąść piwko swoje do Żywca ale cieńko to widzę bo na razie nie nadaje się do picia.
    W smaku karmelkowe słodkawe z całą nutą spirytusu ( 2 warka) będzie musiało jeszcze długo postać zanim sie nanda do spożycia.

    Leave a comment:


  • Marusia
    replied
    Marku, wracając do Twojej wypowiedzi nt. drożdży: 29 zł to nie jest drogo - poprzednio mieli za 37
    Po za tym, to są drożdże wielokrotnego użytku
    Po za tym - można sie na takie drożdże składać i choćby paczkami rozsyłać i dzielić, tak jak zaproponował Ci to Wielki B.

    Leave a comment:


  • mark33
    replied
    W pierwszej warce wyszło tylko 16 butelek, więc w drugiej zakupiłem sprzęty co by browar był rozwinięty. Fermentator 30 litrowy z kranikiem, filtr denny miedziany i kilka skrzynek z butelkami Kelt. 14 maja zabrałem się za klejną warkę.

    Leave a comment:


  • mark33
    started a topic Markowe domowe

    Markowe domowe

    Zrobiłem jak kazano założyłem temat i tu sie będe rozpisywał na temat mojego warzenia.

    Dwie wareczki za mną w sobotę planuję trzecią pszeniczną.
    Pierwsza była oszłamiającym sukcesem - piwko wyszło baardzo smaczne , choć do końca nie zdąrzyło dojrzeć, słodowanie przeprowadziłem w domku zabawy było tydzień , a efekt 1 kg wysłodowanej pszenicy oraz 1,2 kg wyslodowanego jęczmienia- wniosek gra nie warta świeczki, za dużo pracy za mało zysku. Ale warto było spróbować jak to się ma w praktyce. Dokupiłem jaszcze kg jęczmienia z browamatora, drożdże , chmiel i uwarzyłem. Ale cóż to już tylko wspomnienia.
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎