Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zawiercie, Paderewskiego 114, Karczma U Stacha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #16
    Czy ktoś z was orientuje się jak wygląda kwestia noclegów "u Stacha"? Było o tym coś wspominane ale bez konkretów.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #17
      W knajpie lane są aktualnie piwo jasne oraz górnej fermentacji. Można zakupić je w różnych wielkościach - 0,5 l lub w dzbanku. Co do cen to nie pamiętam, może ART lub Maggyk pamiętają.


      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy ktoś z was orientuje się jak wygląda kwestia noclegów "u Stacha"? Było o tym coś wspominane ale bez konkretów.
      Noclegów jeszcze nie ma. Są w budowie. Mają być na przyszły rok dopiero. Najbliższe ciekawe noclegi są w Podzamczu pod zamkiem Ogrodzieniec (niecałe 10 km od browaru).



      PS
      Tak z innej bajki, to jak tam byliśmy na początku sierpnia to trafiliśmy na wesele w knajpie
      Attached Files

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #18
        Stan na dziś:

        Noclegów nadal brak (może w przyszłym roku )
        Z beczki jasne i ciemne. (ciemne smaczne, jasne z delikatną nutą kwaskowatą - ale tylko ja ją wyczuwałem).
        Przy barze można kupić Bonera Pilsa i Mocnego w bezzwrotnych butelkach.
        Dowiedziałem się, że butelki są zielone ponieważ nie było innej opcji wyboru oprócz butelki typu Piknik ( która rzeczywiście nie jest zbyt atrakcyjna) - problemy na rynku opakowań szklanych. Ciemne ma być także butelkowane za parę tygodni. Ponoć jest już etykieta. Niestety na początek także będzie w zielonej butli.

        Na portierni można kupić Bonera Mocnega i Tigera Pilsa w butelkach Euro.

        Lokal cały czas się rozrasta. Kilka nowych sal jest urządzonych bardzo ciekawie. Wciąż jednak czekam na możliwość noclegu.
        Attached Files
        MM961
        4:-)

        Comment

        • minos
          Member
          • 11-2006
          • 34

          #19
          Też tam byłem (sobota) i piwo piłem, miła atmosferka i dobre jedzenie w przystępnej cenie. Trafiłem tam przez przypadek ale i tak miałem tam zamiar przyjechać w tę sobotę. Oczywiście zaopatrzyłem się w zapasik

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
            Stan na dziś:
            Noclegów nadal brak (może w przyszłym roku )
            ...
            szkoda
            Przy barze można kupić Bonera Pilsa i Mocnego w bezzwrotnych butelkach.
            Dowiedziałem się, że butelki są zielone ponieważ nie było innej opcji wyboru oprócz butelki typu Piknik ( która rzeczywiście nie jest zbyt atrakcyjna) - problemy na rynku opakowań szklanych. ...
            szczerze powiedziawszy, wolę aby były takie niż te paskudne obdrapane euro.

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              szczerze powiedziawszy, wolę aby były takie niż te paskudne obdrapane euro.
              Jasne, ale mnie interesowało, dlaczego wybrali zielone butelki ,a nie brązowe. Teoretycznie zostało mi to wyjaśnione o czym pisałem wcześniej. Podobno jednak mają w planie przejść na brązowe.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                Stan na dziś:

                Noclegów nadal brak (może w przyszłym roku)
                Akurat zdążą na 7 zlot Miejsce noclegowe by było idealne, o ile posiadać bedzie ze 100 miejsc. Pozostaje jeszcze kwestia ceny, która chyba w takim miejscu może być zbyt wysoka, chyba, że tak jak w Trzciance dadzą 50% zniżkę.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pojawiły się kufle ceramiczne, ale raczej jako ozdoby, a nie służące do picia z nich.
                  Jest na nich napis 'Karczma u Stacha' oraz 'Browar na Jurze'. Kolor ciemnobrązowy, pow. stylizowana na korę drzewną (czy coś w tym rodzaju)
                  0,5dm - 40zł
                  5dm3(?) - 100zł (z dzióbkiem jak konewka ).
                  Wolałbym jednak jakieś firmowe, tradycyjne szkło w które laliby piwo.
                  Kufle raczej do picia się nadają, chociaż fikuśne. Skoro dzban (niechybnie w tej samej technologi wykonany) jest używany do noszenia piwa z browaru.
                  Ceny chyba się ciut zmieniły. Barmanka mówiła, że 0,5l jest za 25zł a "konewka" za ok 120zł.
                  Wczoraj było Mocne, Jasne i Ciemne, wszystko po 3zł. W butelkach można było kupić Bonera Pilsa i Mocnego. Obsługa bardzo sumpatyczna.
                  Jest cały czas w sprzedaży wersja niepasteryzowana i niefiltrowana Ciemnego, ale tylko do 16!!! Zdecydowanie warto dopłaciś i przyjść przed 16, bo piwo jest zdecydowanie lepsze niż zwykłe Ciemne, które jest bardzo dobre, ale nie rewelacyjne. Niestety, wczoraj dotarłem tam po 17
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #24
                    Fajna galeria obrazująca karczmę:

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      #25
                      byłem przejazdem "u Stacha" w zeszłym tygodniu i zastałem tam ciemne filtrowane oraz piwo jasne mocne 7,8% (czyli Boner Mocny?) - oba po 3zł, panie niestety nie potrafiły mi odpowiedzieć na pytanie czy piwa są niepasteryzowane

                      sama knajpa posiada wystrój ciekawy i przytulny; piwa nalano mi bez problemów do butelek lecz niestety ciemne bardzo się pieni i po 20 minutach miałem nalane 3/4 0,75l i musiałem odjechać z niedolaną flaszką bo nie miałem więcej czasu

                      jak już będą noclegi warto się tam będzie przespać przy okazji jakiejś wycieczki na Jurę
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                        panie niestety nie potrafiły mi odpowiedzieć na pytanie czy piwa są niepasteryzowane
                        Z tego co kojarzę, przynajmniej od zeszłego roku zarówno butelkowe jak i filtrowane beczkowe są dostępne wyłącznie w wersji pasteryzowanej.
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                        lecz niestety ciemne bardzo się pieni
                        To akurat rzecz względna

                        P.S. Nie jesteś w stanie organoleptycznie stwierdzić czy piwo jest pasteryzowane czy nie?
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • bono_boniecki
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 177

                          #27
                          Byłem tam wczoraj, będąc w Zawierciu.
                          Karczma z naprawdę niezłym wystrojem i klimatem, w środku dużo drewna i kamienia.
                          Jedzenie niedrogie (porównując z Warszawą i okolicami), piwo jeszcze tańsze. Zarówno jedzenie jak i piwo zasługują na słowa uznania, obsługa miła i sprawna.
                          Dostępne aktualnie piwa to jasne i ciemne górnej fermentacji, oba po 3,5 PLN.
                          Szczerze polecam.

                          Comment

                          • celtyk87
                            Senior
                            • 11-2008
                            • 208

                            #28
                            jak tam trafić z dworca pkp w zawierciu, da się podjechać jakimś miejskim, daleko jest na piechotę?

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #29
                              Autobusem nr 3 i 4 na przystanek Wydra Zielona Bar lub następny - Wydra Zielona Bodeko. Tuż przy browarze jest przystanek (prawdopodobnie ten "bar") ale tylko w jedną stronę i wygląda na taki nieużywany Chcąc wrócić musisz iść kawałek dalej (od centrum w kierunku Jędrzejów/Ogrodzieniec) i przy skrzyżowaniu z drogą do Ogrodzieńca masz kolejny przystanek - jakieś 400 metrów od browaru (Wydra Zielona Bodeko). Na tym zatrzymuje się chyba także PKS.

                              Last edited by Pendragon; 18-08-2009, 12:31.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #30
                                Znalazłem teraz - tak zatrzymuje się tam PKS.
                                Rozkład http://www.pks-zawiercie.pl/przystan...a_zielona.html

                                Przynajmniej wiadomo o któej jest powrót do centrum. A o której z Dworca do browaru to już sobie sam wylicz - 5-10 minut wcześniej

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎