Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zawiercie, Paderewskiego 114, Karczma U Stacha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #31
    Odwiedziłem karczmę w minioną sobotę . Piwa z beki do wyboru dwa: jasne oraz ciemne górnej fermentacji, obydwa po 3,5 pln. W menu widnieje też niefiltrowane określone jako 'piwo przednie drożdżowe' (a w wersji angielskiej jako 'Malt beer') które wycenione jest na 30 pln za dwulitrowy dzbanek.
    W rozmowie telefonicznej przed przyjazdem udało mi się ustalić, że tego dnia miała odbyć się premiera piwa miodowego. Piwo miało być podawane gościom na wieczornej imprezie, ja niestety musiałem zbierać się wcześniej.
    W lodówce stoją butelki Tagera Pilsa oraz Tagera Mocnego. Cena to 3 pln na miejscu, na wynos 50 gr więcej.

    Jeśli chodzi o piwo, to jasne jest przeciętne natomiast ciemniak mnie zauroczył. Nazwa nie jest zbyt adekwatna, gdyż jest to po prostu rasowy ejl. Warto było pokonać trochę kilometrów dla tego piwa. Szczegółowe oceny w piwo-konkretnie.

    Co do lokalu to brakowało mi w nim silniejszego zaakcentowania faktu podawania własnego piwa. Widać, że nie gra ono tutaj głównej roli, jest tylko dodatkiem.
    Wnętrze urządzone w stylu skansenowo-biesiadnym robi trochę lepsze wrażenie (szczególnie kamienne sklepienia) niż 'chatka Gargamela' z zaparkowanym obok MIG-iem.
    Fajnie by było, gdyby browar warzył więcej gatunków i żeby były one dostępne 'U Stacha'. Myślę, że browar stać na to (nie w sensie finansowym )

    Aktualne foto karczmy tutaj.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • ArtK31
      Senior
      • 04-2005
      • 708

      #32
      Dziś będąc przejazdem mogłem napić się zawierciańskiego piwka w firmowym szkle.....tyle tylko, że szkło to jest szkłem firmowym krakowskiego Relakspola.
      Zawsze twierdziłem, że Polska to dziwny kraj .

      Comment

      • tomek35
        Senior
        • 02-2007
        • 497

        #33
        W lipcu, udając się do Krakowa, odwiedziłem Karczmę. Żarcie bardzo dobre. Piwa na wynos w cenie 3,50 zł i 4 zł, na dodatek w zielonej butelce. W Krakowie zakupiłem te same piwa w brązowej butelce w cenie 1,20 zł tager i 1,80 zł boner. Tager się mocno skiepścił, za to boner dosyć dobry.
        Piw beczkowych, jako kierowca, nie mogłem skosztować. Dopiero w Krakowie dokonałem degustacji piw z Zawiercia. Jedynie miodowe mi smakowało, pozostałe miały za dużo goryczki.

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #34
          Miodowe jest dostępne w butelce?

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            #35
            Z butelki jest tylko Tager i Boner. Miodowe piłem z kija w Non Iron. Pozostałe piwa z beczki degustowałem na Stolarskiej i na Kazimierzu.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
              ... pozostałe miały za dużo goryczki.
              tym różnią się piwa od napojów piwopodobnych, ze mają dużo goryczki. piwo bez goryczki (z wyjątkiem pewnych stylów) to nie piwo

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                Z butelki jest tylko Tager i Boner. Miodowe piłem z kija w Non Iron. Pozostałe piwa z beczki degustowałem na Stolarskiej i na Kazimierzu.
                Dzięki, myślałem, że coś przegapiłem.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzięki, myślałem, że coś przegapiłem.
                  Nie dałbym głowy czy lada moment nie będzie dostępne w butelce. Bo Zawiercie przygotowuje nową (w sensie nazwy) linię piw butelkowych, w tym tych do tej pory dostępnych tylko z beczki.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    tym różnią się piwa od napojów piwopodobnych, ze mają dużo goryczki. piwo bez goryczki (z wyjątkiem pewnych stylów) to nie piwo
                    Szczególnie jeśli jednym z tych piw jest bitter
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • szefunio
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 481

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie dałbym głowy czy lada moment nie będzie dostępne w butelce. Bo Zawiercie przygotowuje nową (w sensie nazwy) linię piw butelkowych, w tym tych do tej pory dostępnych tylko z beczki.
                      Miodowe, które do tej pory można było dostać jedynie w beczce, będzie także w butelce. Już niedługo.
                      Robię to co lubię - produkuję piwo.

                      Comment

                      • tomek35
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 497

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        tym różnią się piwa od napojów piwopodobnych, ze mają dużo goryczki. piwo bez goryczki (z wyjątkiem pewnych stylów) to nie piwo

                        Ale te piwa mają dużo za dużo goryczki. Piłem je rok temu i wcześniej i wtedy były idealne w smaku. Moim zdaniem piwo z Zawiercia się trochę popsuło.

                        Comment

                        • szefunio
                          Senior
                          • 01-2007
                          • 481

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ale te piwa mają dużo za dużo goryczki. Piłem je rok temu i wcześniej i wtedy były idealne w smaku. Moim zdaniem piwo z Zawiercia się trochę popsuło.
                          Poczekaj trochę i spróbuj wersji butelkowej albo jedź do karczmy, to poczujesz zmiany od razu
                          Robię to co lubię - produkuję piwo.

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ale te piwa mają dużo za dużo goryczki. Piłem je rok temu i wcześniej i wtedy były idealne w smaku. Moim zdaniem piwo z Zawiercia się trochę popsuło.
                            Piłem wczoraj Amber (Bursztynowe) z Zawiercia i wcale nie było przesadnie goryczkowe. Wręcz przeciwnie, goryczka była stonowana i ukryta za wyraźną, bardzo przyjemną owocowością. W stosunku do nie tak dawnych czasów Relakspolowskich (niecałe 2 lata) to piwo jest z reguły znacznie mniej goryczkowe (w przeciwieństwie do Darka). Choć oczywiście rozrzut smakowy poszczególnych warek jest niemały.
                            Aktualna warka Ambera (choć może U Stacha jest już następna) według mnie jest jedną z lepszych uwarzonych w Zawierciu. Jednak trochę brakuje mi wyraźnej goryczkowości tego piwa z czasów warzenia go w Krakowie (najlepiej byłoby by wersja owocowa i goryczkowa współwystępowały na rynku).

                            Comment

                            • tomek35
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 497

                              #44
                              Może akurat trafiłem na taką warkę mocno goryczkową, piwa te piłem w lipcu. Cieszy mnie, że następne warki są lepsze, ale niestety wróciłem do Gdańska, a tu nie ma piw z Zawiercia.

                              Comment

                              • szefunio
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 481

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomek35 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Cieszy mnie, że następne warki są lepsze, ale niestety wróciłem do Gdańska, a tu nie ma piw z Zawiercia.
                                Niedługo pewnie się pojawią, niech tylko browar wypuści wersje butelkowe.
                                Robię to co lubię - produkuję piwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎