Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Szczęśliwa 12, Browarek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    Może wreszcie sie doczekaliśmy swego rodzaju zadośćuczynienia, za to że przez ostatnie lata systematycznie zamykali nam kolejne browary i w efekcie z województwa które miało ich chyba najwięcej , staliśmy sie pierwszym w którym obecnie nie ma żadnego ?

    Comment

    • Jarasty
      PremiumUżytkownik
      • 05-2007
      • 187

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Wogle (powtarzam i precyzuję: WOGLE), to jakaś niesprawiedliwość zauważalna się pojawia... .
      Nie dość, że na Śląsku Z'Dolnem klimatyczny Rynek i piwnom celebryte (zastrzegam szacunek dla tejże i prawa autorskie do nazwy ) posiadacie (vide - ostatnie wydanie "Claudii", a jakiś czas temu "Wysokie Obciachy"), to jeszcze uszczęśliwiający piwoszy sklep na TAKIEJ ulicy.



      ZAZDRASZCZAM...
      a więc żeby Was uszczęśliwić zapraszam na Mazura niepasteryzowanego z Browaru Kormoran i niefiltrowany Przysmak Piwosza z Browaru Koreb. Pozdrawiam serdecznie

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        Dzisiaj trafiłem wreszcie na Mazura.
        Poza tym zakupiłem Corneliusy (3,70zł) i Koźlaki z Ambera w ciekawej cenie 3,95zł.
        Prócz tego Policka, Svijany i Bernardy.
        Dostępne było oczywiście znacznie więcej piw więc napisze czego nie było, a co bywa: brakowało mi Ciechana (od pewnego czasu trafiam tylko mocny) oraz Łomży Wyborowej 0,33.

        Nowa (?) pani za ladą całkiem sprawnie porusza się wśród asortymentu, co cieszy
        MM961
        4:-)

        Comment

        • wrojtek
          PiwBiz
          • 11-2005
          • 377

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
          Dostępne było oczywiście znacznie więcej piw więc napisze czego nie było, a co bywa: brakowało mi Ciechana (od pewnego czasu trafiam tylko mocny)
          Niestety,ale we Wrocławiu rzeczywiście ostatnimi czasy ciężko dostać Ciechana zwłaszcza Miodowego i Pszenicznego o Stout'cie już nie wspomnę. Mam nadzieję,że to tylko kwestia czasu kiedy będzie ogólnodostępny w naszym pięknym mieściePozdrawiam

          Comment

          • pedro4d
            Senior
            • 01-2004
            • 102

            Mam gorącą prośbę: mógłby ktoś podać dokładny (tzn z numerem budynku) adres tego przybytku oraz jego godziny otwarcia (zwłaszcza w weekend)?
            Z góry dzięki

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              Zakupiłem m.in. Starobrno 10 (Tradicni) z etykietą od 11 (Medium). Czy to możliwe, czy browar robi jakieś celowe roszady z etykietami??
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Jarasty
                PremiumUżytkownik
                • 05-2007
                • 187

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pedro4d Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam gorącą prośbę: mógłby ktoś podać dokładny (tzn z numerem budynku) adres tego przybytku oraz jego godziny otwarcia (zwłaszcza w weekend)?
                Z góry dzięki
                Sklep jest czynny we wszystkie dni tygodnia w godzinach 9 00 - 21 00 dokładny adres to Szczęśliwa 12 pozdrawiam i zapraszam

                Comment

                • pedro4d
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 102

                  Dzięki za info Mam nadzieję, że uda mi się zdążyć przed 21

                  Comment

                  • Jarasty
                    PremiumUżytkownik
                    • 05-2007
                    • 187

                    witam serdecznie ostatnio przywiezione nowości to Litovel 10, 11, 12 oraz znów dostępny Mazur orócz tego nowa dostawa z Browaru Koreb. Pozdrawiam i zapraszam

                    Comment

                    • Jurandofil
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 976

                      Wrocław 4.09.2008 - część I

                      W ramach ważności zakupionego w Czechach biletu międzynarodowego wybrałem się wreszcie do Wrocławia. Miałem w planie odwiedzenie wielu miejsc opisywanych na naszym forum. Niestety z winy właścicieli tegoż sklepu i restauracji Cesky Raj, planu nie zrealizowałem.

                      Do Wrocławia dotarłem IC Odra (za ok. 35zł w jedną stronę!*) i z plecakiem pełnym butelek zwrotnych podjechałem tramwajem do przystanku Pereca, skąd już blisko na Szczęśliwą.

                      Wejście do tego "piwnego salonu", mimo, że po poprzedniej wizycie wiedziałem czego się spodziewać, zrobiło na mnie wrażenie. Po prostu człowiek idealnie się czuje otoczony niemalże z każdej strony półkami po brzegi wypełnionymi odpowiednim piwem.
                      Taki wybór czeskich piw jak w "Browarku" można spotkać tylko w... Browarku
                      Nie znam w Czechach miejsca, w którym jednocześnie sprzedawane jest tyle browarów w i to w kompletach gatunkowych**. Dla mnie niezawodność tego miejsca, to ciągła dostępność wszystkich butelkowych gatunków z Mestanskeho Pivovaru v Policce.
                      Nie zakupiłem przy okazji tej wizyty wszystkich piw, na które miałbym ochotę. Zakupiłem tylko te, które dałem radę udźwignąć. W związku z tym z planu musiałem wyeliminować większość sklepów, które leżały na trasie mojej marszruty poszukiwania ciekawostek.

                      Za radą Jarastego obładowany torbami skorzystałem z linii 144 i po czterech minutach jazdy wysiadłem na przystanku zlokalizowanym najbliżej adresu Bogusławskiego 9.


                      * Zapewniam, że jest to możliwe nawet dla osób nieuprawnionych do zniżek indywidualnych.
                      ** Jeśli ktoś zna takie miejsce, to bardzo proszę o info.
                      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        Po przerwie znów odwiedziłem sklep.

                        Oprócz tego co zwykle (jak to brzmi ) nowością dla mnie był stout ciechanowski.
                        Jest też Tyskie w nowych szatach :}
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          czy Łodzianina może zaskoczyć wybór piw w jakimkolwiek sklepie w Polsce? chyba nie może Browarkowi do asortymentu zofmarowego trochę jeszcze brakuje; niemniej jednak podobało mi się w sklepie to, że jak już jest jakiś czeski browar to jest jego pełny asortyment; uzupełniłem więc braki z browarów:
                          - Krkonos Trutnov
                          - Policka
                          - Svijany
                          - Jihlava
                          oraz zakupiłem Lwa Pilsa z Kłodawy
                          na więcej zabrakło mi miejsca w plecaku (m.in. na Holby)

                          obsługa miła i fachowa; Pani o łódzkim sklepie słyszała; poleciła mi od razu również lokal Czeski Raj na co odpowiedziałem, że właśnie stamtąd zmierzam

                          oby więcej takich sklepów w polskich miastach
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • Jurandofil
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 976

                            Kalisz-Wrocław - 5.10.2008 - część IV

                            Do stacji Wrocław Główny wjechaliśmy z niedużym, kilkuminutowym opóźnieniem. Tuż po godz. 19 dotarliśmy do sklepu Browarek. Kolega, który towarzyszył mi w tej wycieczce, powiedział po wejściu do sklepu:
                            - Rzeczywiście, miałeś rację, nie wiem za co się łapać.

                            Bardzo często na tym forum pada zdanie o nowościach pojawiających się w danych sklepach. I tu nowością dla mnie był Rychtar z hlinskeho pivovaru, ale tak naprawdę pozycje te wróciły po dłuższej przerwie.
                            Jednakże moim zdaniem największą zaletą tego sklepu jest fakt - o czym już tu było wspominane - że mamy ciągłą dostępność do kompletów (czasem z małymi wyjątkami) fajowych czeskich browarów. Dodam, że tylko do tego sklepu przybywam nie po "zdobycie" nowości, a właściwie wyłącznie po sprawdzone i niekiedy jedne z ulubionych piw.

                            Tymbardziej podziękowania dla Jarastego za rezerwację svetle destitki Hradebni
                            Kiedyś, jak przyjadę samochodem, to wykupię Wam cały zapas
                            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                            Comment

                            • silvian
                              Senior
                              • 08-2008
                              • 727

                              Czy mogę prosić o w miarę aktualny opis asortymentu? Mam zamiar wysłać na zakupy do tego sklepu znajoma, która za bardzo nie widzi różnicy między żywcem a żywym więc musze jej wyłożyc kawe na ławe co dokładnie ma kupic
                              Last edited by silvian; 13-10-2008, 09:20.
                              "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                              Comment

                              • JAckson
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 6122

                                Chyba tylko Jarasty może to zrobić choć nie wiem, czy da radę
                                MM961
                                4:-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎