Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Olsztyn, Wojska Polskiego 46, Ćwiartka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwosc
    Junior
    • 02-2013
    • 7

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zerom_ol Wyświetlenie odpowiedzi
    Na tą chwile najlepiej zaopatrzony sklep z piwem i ze świetną obsługą. Ostatnio załapałem się na doktora. Na kranach też można coś ciekawego wyhaczyć. O nowościach najłatwiej dowiadywać się na fb. No i ceny lepsze niż w tomsonie. Mam nadzieje że wytrzyma dłużej niż inne sklepy z piwem w Olsztynie. No i dużo daje "układ" ze Starą warszawską przy zamawianiu piwa.
    Stary o czym ty mówisz najlepiej zaopatrzony sklep w Olsztynie zamknął się (był na Janowicza). Tam mają góra jakieś 2 regały piw regionalnych, więc o czym my tu mówimy (na Janowicza mieli z pięć regałów). Z nalewaka mają piwo, ale jakieś wodniste. Kupiłem kiedyś portera i nie był jak inne portery (treściwy) tylko "siki weroniki" wodnisty.

    Comment

    • dino19_87
      Member
      • 12-2006
      • 61

      #17
      Kolego, czytaj ze zrozumieniem "Na tą chwile najlepiej zaopatrzony sklep z piwem". Najlepszy był na Wilczyńskiego ale to było kiedyś. Z nalewaka leją litewskie - fakt kiepskie. Ale ostatnio pojawiały się ciekawsze piwa 'na kranach'. Poza tym oferta piw butelkowych jest niezła i ciągle się rozwija sytuacja. Jedynie jeden, może dwa sklepy są równie dobrze zaopatrzone.
      Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

      Comment

      • Wujek_Satyr
        Member
        • 11-2009
        • 36

        #18
        A mógłbyś podać adresy tych innych sklepów? Odnośnie Ćwiartki mam rękę na pulsie, natomiast nie wiem gdzie jeszcze mógłbym szukać.

        Comment

        • zerom_ol
          Member
          • 10-2011
          • 50

          #19
          Inne sklepy w Olsztynie masz opisane w dziale. Ale tak poza ćwiartką masz tylko tomsona

          Comment

          • Jurandofil
            Senior
            • 10-2007
            • 976

            #20
            Olsztynianie! Ratujcie! Byłem dzisiaj tu, myśląc, że gdzie jak nie w Ćwiartce kupię Rześkie. Aż zapytałem Szefa sklepu czy Kormoran jeszcze Rześkie warzy? Mówi: warzy. Nie biorę, bo nie schodzi. Pomóżcie! Gdzie znajdę Rześkie w warmińsko-mazurskim? Ewemtualnie, by nie zbaczać z tematu, odp. rzućcie na priv.
            Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

            Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
            Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
              Gdzie znajdę Rześkie w warmińsko-mazurskim?
              A jak ci ktoś napisze, że np. w Gołdapii, to pojedziesz tam po to piwo?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • canigggia
                Senior
                • 10-2009
                • 451

                #22
                Kormoran z nastaniem Warminskich Rewolucji zaprzestal warzenie Olsztynskiego oraz Rzeskiego i Warmiaka. Takze, raczej go nie dostaniesz nigdzie.
                Browarnik Tomek
                TomCani

                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #23
                  No to faktycznie rewolucja. Jedno piwo zamiast trzech różnych.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    A jak ci ktoś napisze, że np. w Gołdapii, to pojedziesz tam po to piwo?
                    Nie wykluczam!
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • Jurandofil
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 976

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kormoran z nastaniem Warminskich Rewolucji zaprzestal warzenie Olsztynskiego oraz Rzeskiego i Warmiaka. Takze, raczej go nie dostaniesz nigdzie.
                      Zaraz, zaraz, ale Olsztyńskie w tym sezonie bardziej dostępne niż w zeszłym...
                      Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                      Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                      Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        #26
                        Ostatnie podrygi tej byłej już ostrygi.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • goblin69
                          Member
                          • 08-2012
                          • 40

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika canigggia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kormoran z nastaniem Warminskich Rewolucji zaprzestal warzenie Olsztynskiego oraz Rzeskiego i Warmiaka. Takze, raczej go nie dostaniesz nigdzie.
                          Warmińskie Rewolucje zastąpiło piwo Olsztyńskie i tyle.
                          Kormoran nie warzy Rześkiego , Warmiaka jak również np. Warnijskiego z innych powodów.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #28
                            Z jakichże to powodów nie warzy?
                            Last edited by Pendragon; 20-07-2014, 09:48.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • canigggia
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 451

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika goblin69 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Warmińskie Rewolucje zastąpiło piwo Olsztyńskie i tyle.
                              Kormoran nie warzy Rześkiego , Warmiaka jak również np. Warnijskiego z innych powodów.
                              naucz sie czytac ze zrozumieniem. Warminskie Rewolucje to nie tylko i wylacznie piwo, ale haslo, ktore nalezy traktowac w szerszym aspekcie. Jednym z elementow tychze rewolucji jest min. rezygnacja z wymienionych przeze mnie piw.
                              Browarnik Tomek
                              TomCani

                              Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                              Comment

                              • goblin69
                                Member
                                • 08-2012
                                • 40

                                #30
                                ,,Czytaj ze zrozumieniem,, > ostatnio bardzo modne powiedzenie, jednak w tym przypadku zupełnie nietrafione.
                                Nie mogę czytać bzdur, które wypisujesz i nie zareagować, nawet czytając ze zrozumieniem.
                                Musisz zmienić informatora odnośnie Kormorana, bo ten ma niezbyt rzetelne informacje.
                                Kormoran wprowadził Warmińskie Rewolucje zamiast piwa Olsztyńskiego. Z produkcji reszty piw zrezygnował po prostu z powodów ekonomicznych. W ostatnim czasie wprowadził na rynek kilka nowości /PLONy, Podróże Kormorana/, zamierza wprowadzić jeszcze parę nowości i wycofał się z produkcji piw, których sprzedaż nie przynosiła oczekiwanych zysków /rześkie, warnijskie, warmiak/. Te piwa miały swoich odbiorców, jednak liczba kupujących nie była satysfakcjonująca dla właścicieli browaru. Jest rozważana rezygnacja z produkcji jeszcze kilku rodzajów piw, ale decyzja jeszcze nie została podjęta.
                                Nie atakuj mnie, starajmy się na forum zamieszczać sprawdzone informacje

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎