Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar], Ortodox - Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: średnio wysoka, beżowa, drobne pęcherzyki, jest nietrwała, szybko opada. [2.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, paloność, kawa, po ogrzaniu lekko wyczuwalny alkohol [3.5]
    Smak: paloność, kawa, czekolada, kwaskowość (dla mnie trochę za duża). Średnia goryczka., lekko ściągająca. Piwo jest dość wytrawne. [4]
    Wysycenie: odpowiednie. [5]
    Opakowanie: ja zdecydowanie wolę tę etykietę od innych z tego browaru. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ciemna kokakola. Pod światło wiśniowe refleksy. [4.5]
      Piana: Tylko zaraz po nalaniu. Później nic, kompletnie, nawet symbolicznej nie ma. [2.5]
      Zapach: Gorzka czekolada, lekka kawowa kwaskowość, po ogrzaniu - alkonuta, w tle błąka się suszona śliwka. Przyjemny konglomerat. [4]
      Smak: Wyczuwalna wędzonka. Bardzo stonowany - kawa, śliwka w czekoladzie. Nadspodziewanie przyjemny. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, dla mnie niemal idealne. [4.5]
      Opakowanie: Stylistyka pozaseryjna. W roli głównej łasica, oprócz tego podstawowe info. Bez szaleństw. Brakuje mi trochę akcentów brytyjskich, skoro taka klasyka gatunku miała być. [4]
      Uwagi: Dużo bardziej smakuje mi ta warka od pierwszej - na amerykańskich chmielach. Piwo bardzo pijalne, smaczne. Zdecydowanie do powtórzenia.

      Moja ocena: [4.1]

      Comment

      • Puszek_72
        Senior
        • 02-2012
        • 269

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny [5]
        Piana: Nietrwała, drobna ale ładnie brudzi szkło [4]
        Zapach: czekolada, trochę kawy [4.5]
        Smak: Przyjemny wytrawny lekko kwaskowaty [4.5]
        Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: Średnio ciekawa, trochę uboga informacja [4]
        Uwagi: Dobre piwo, będę wracał

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #49
          Piana - średnia, na dłużej grubsza warstewka.
          Barwa - pod światło rubin.
          Aromat - karmel, śliwka suszona, coś z kawy, coś z czekolady.
          Gaz - poniżej średniej.
          Smak - piwo nie jest słodkie, goryczka nie za duża ale dopasowana.

          Piwo nie jest puste... akcenty kawowe, czekoladowe, śliwkowe, karmelowe dobrze układają się w przełyku

          Piwko bardzo przyjemne... amerykańskich klimatów 0%
          Attached Files

          Comment

          • Jerry_Brewery
            Member
            • 02-2014
            • 69

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny jak piekło, z ciemnobrązowymi przebłyskami. Zakochałem się. [5]
            Piana: Niby w miarę wysoka, niby ładnie kremowa, ale dość nieregularna i relatywnie szybko opada. [4]
            Zapach: Wyczuwam diacetyl i nie wiem, czy to mój nos płata figle, czy panowie dodali do piwka laktozy... Poza tym wszystko się zgadza: kawa zbożowa, paloność, bardzo subtelna chmielowość. [4]
            Smak: Kawa zbożowa + nuty owocowe (leśne owoce, wiśnie) + delikatny orzech. [4.5]
            Wysycenie: Nie za mocno, nie za słabo - zgodnie z regułami gry. [5]
            Opakowanie: Etykieta: brzydka kolorystyka, słabe liternictwo, mało informacji o składzie. [2]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.2]
            jerrybrewery.wordpress.com

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny, nieprzejrzysty, stoutowy [5]
              Piana: kremowa, gęsta i drobnopęcherzykowa. Ładnie zdobi szkło i pozostaje cienką warstewką do ostatniego łyku. [3.5]
              Zapach: czekolady, palony słódów i kawy [4]
              Smak: kawy, czekolady, palonych słodów i śliwki suszonej. Mimo niskiej goryczki (pochodzącej od ciemnych słodów) całość smakuje dobrze. [4]
              Wysycenie: niskie, odpowiednie dla stoutu [4.5]
              Opakowanie: etykieta beznadziejnie słaba, jedynie tabelka z informacjami o piwie - ok [2]
              Uwagi: Piwo jest zbalansowane, pełne i sprawia wrażenie gęstego w odczuciu w ustach. Bardzo pijalny stout.

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                #52
                Alebrowar Ortodox stout

                1 warka
                Piana ładna ale szybko opada kolor czarny minimalne prześwity.
                W aromacie amerykańskie chmiele głównie aromaty leśne żywiczne przyjemne. W smaku palonosć czekolada orzechy. Jest słodycz i mocniejsza goryczka piwo bardzo dobre.

                Kolejna próba tego piwa spożyć do 25.03.14
                Tutaj w aromacie głównie palone słody. Smak wyraźna paloność i goryczka od niej trochę kawy. Piwo ma ciało nie jest wodniste minimalna słodycz. Czuć chmielenie i w smaku i goryczce. Mocno przypomina stylem Black IPA. jest lekka popielniczka ale to akurat lobię w dalszym ciągu bardzo dobre
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #53
                  Jedwabisty, gładki, z małą goryczką. Mało nut palonych, za to sporo lekkiej kawy, gorzkiej czekolady czy suszonych śliwek. Jak dobrze, że nie ma sosny ani pomelo.

                  Bardzo mi smakuje ale zrozumiem też osoby, którym ten stout (porter?) nie zerwie majtek przez głowę.

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobrązowa, prawie czarna. [4]
                    Piana: Małoobfita, koloru kawy z mlekiem, szybko redukuje się do wysp i szybko zanika. [3.5]
                    Zapach: Ciemne słody i paloność, przyjemny. [4.5]
                    Smak: Palony, wyczuwalna gorzka czekolada, piwo lekko kwaskowe od słodów palonych, goryczka całkiem spora, głównie palona, piwo jest treściwe. [4.5]
                    Wysycenie: Nasycenie średnie, mogłoby być nawet niższe. [4]
                    Opakowanie: Etykieta całkiem ładna, bardziej podoba mi się niż inne etykiety AleBrowaru. Na minus brak podanych zawartości ektraktu i szczegółowego składu. [4]
                    Uwagi: Bardzo dobre piwo, choć jest to raczej Foreign Extra Stout, a nie dry stout.

                    Piwo z datą przydatności do spożycia mniej więcej do: 25.03.2014 r. (uwielbiam te nieczytelne nacięcia na etykiecie...).

                    Moja ocena: [4.325]
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #55
                      Mi ten stout nie podchodzi ze względu na zbytnią "kwaskowość", piwo bez wad,ale dam sobie z nim spokój, za dużo kawy jak dla mnie.

                      Comment

                      • gebruiker
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 187

                        #56
                        Dzisiaj piłem go po raz pierwszy i muszę napisać że jestem pozytywnie zaskoczony. Zbytniej kwaskowości nie zanotowałem, aromat kawowy przyjemny, na pewno nie nazbyt nachalny, lekka, fajna goryczka. Jeżeli chodzi o stouty to wcześniej piłem tylko Dobry Wieczór, także znawcą tego gatunku na pewno nie jestem, ale zarówno Ortodox, jak i owsiany stout z Pinty przekonały mnie że muszę częściej sięgać po ten rodzaj piwa.

                        Comment

                        • DonZ
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 303

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarne, nieprzejrzyste, klarowne. [4]
                          Piana: Ładna jasnobrązowa zbita piana, naprawdę przyjemny widok. Może to też zasługa szkła a nawet na pewno ale co by nie było wygląda to ładnie Pite ze szkła Samuela Smitha. [5]
                          Zapach: Z butelki aromat palonego słodu i słodszy słodowy, w szkle również palony i lekko orzechowy. Słabo w porównaniu z tym co na podniebieniu. [3.5]
                          Smak: Piwo średnio wytrawne w wyraźną palonością i kwaśnością pochodzącą od słodu, skontrowane lekką słodyczą. Goryczka średnia przyjemna, zielona, trawiasta, liściasta z delikatnym kawowym nadal lekko kwaśnym finiszem. [4]
                          Wysycenie: Odpowiednie nie wysokie bardzo umilające spożycie. [4]
                          Opakowanie: Jest spoko. Nowa seria ale trochę za mną te zwierzęta nie przemawiają, ni jak nie kojarzą mi się z konkretnym piwem. [3.5]
                          Uwagi: W porównaniu do pierwszej warki którą piłem ho ho temu tutaj jest zdecydowanie lepiej.

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          • miclen
                            Junior
                            • 10-2012
                            • 11

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, pod światło brązowy. [5]
                            Piana: Po nalaniu wysoka, szybko opada, ale zostaje kożuszek ładnie oblepiający szkło. [3]
                            Zapach: Kawowy, delikatnie ziołowy. Bardzo ładny zapach ciemnej czekolady. [4]
                            Smak: Przy pierwszych łykach na pierwszym planie dość duża kwaśność i ładnie komponująca się z nią goryczka o ziołowo, kawowym charakterze. Przy kolejnych łykach czuć smak czekoladowy, kakaowy, mi na myśl przywodził on gorzkie, obsypane kakaem trufle (czekoladki). Na końcu dość słodki, lekko zbożowy smak. Bardzo wysoka pijalność. [4]
                            Wysycenie: Bardzo niskie, odpowiednie. [5]
                            Opakowanie: Średnie, dodatkowo niepełne informacje o składzie. [2.5]
                            Uwagi: Piwo nie jest okazem geniuszu piwowarstwa, ale jest bardzo uczciwe, całkiem możliwe, że do niego wrócę jeśli tylko będzie powtarzane.

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • rastachamm
                              Junior
                              • 03-2014
                              • 8

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czarne [5]
                              Piana: drobnopęcherzykowa, beżowa, po chwili zanika ale zostaje cieniutka warstwa do końca [4]
                              Zapach: ciemne słody, kawa, czekolada [4.5]
                              Smak: gorzka czekolada, kawa zbożowa, lekka kwaskowość, aksamitne, gładkie, dobrze zbalansowane [4.5]
                              Wysycenie: odpowiednie [5]
                              Opakowanie: słaba szata graficzna, mało informacji o składzie, [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.425]

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Czarny, pod światło lekki rubin. [4.5]
                                Piana: Beżowa, słaba intensywność, szybko redukuje się do obrączki, jednak osiada lekko na szkle. [3]
                                Zapach: Wyraźna kawa, średnia gorzka czekolada, lekko winny. [4.5]
                                Smak: Kwasek z palonego jęczmienia, średnio-niska pełnia, spora goryczka, gorzka kawa w posmaku. Pijalność genialna! [4.5]
                                Wysycenie: Niskie i super! [5]
                                Opakowanie: Estetycznie niezłe, ale brak pełnych informacji??? W krafcie??? Jej, no nie może być! [2.5]
                                Uwagi: Pite 15.03.2014. w pubie ale wersja butelkowa.

                                Moja ocena: [4.275]
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎