Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Piwo z Grodziska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • elemel7
    Member
    • 02-2003
    • 31

    Spijam, jak tylko zaczęli je warzyć (bez wnikania, gdzie). Chyba żyłem w jednym celu - czekając , aby ktoś w końcu zaczął je robić. I JEST,
    Aktualnie cała skrzyneczka napoczynana - mam sklepik multipiwny , gdzie po kilku latach po - jest-nie nie ma- od dwóch miesięcy właściciel zaklepał stałą dostawę u hurtownika - niestety nie wiem jakiego.
    Aktualnie spijam warkę 13/07/2022, 13:05 Z
    Wzorowo wędzone, kwaskowe, nagazowane jak trzeba i wybuchowe jak zawsze. Ale gość sporo chce (podobno sprowadza je tylko dla mnie....)

    Czasem trafiam w Lidlu w strawnej cenie (półlitrówki, butelki B) ale cedzą po skrzyneczce na miesiąc... . A te wynalazki typu Grodziska APA, i zerówka - to kwitną cały czas..... Zgroza.

    Comment

    • SupeR_PiwosZ
      Senior
      • 05-2008
      • 307

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika elemel7 Wyświetlenie odpowiedzi
      Spijam, jak tylko zaczęli je warzyć (bez wnikania, gdzie). Chyba żyłem w jednym celu - czekając , aby ktoś w końcu zaczął je robić. I JEST,
      Aktualnie cała skrzyneczka napoczynana - mam sklepik multipiwny , gdzie po kilku latach po - jest-nie nie ma- od dwóch miesięcy właściciel zaklepał stałą dostawę u hurtownika - niestety nie wiem jakiego.
      Aktualnie spijam warkę 13/07/2022, 13:05 Z
      Wzorowo wędzone, kwaskowe, nagazowane jak trzeba i wybuchowe jak zawsze. Ale gość sporo chce (podobno sprowadza je tylko dla mnie....)
      To nic tylko pić! Zazdroszczę trafienia. U mnie ogólny brak oryginału. Nawet ciężko jest go gdzieś zamówić w sklepach internetowych.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika elemel7 Wyświetlenie odpowiedzi
      Czasem trafiam w Lidlu w strawnej cenie (półlitrówki, butelki B) ale cedzą po skrzyneczce na miesiąc... . A te wynalazki typu Grodziska APA, i zerówka - to kwitną cały czas..... Zgroza.
      Po Kauflandach ta sama sytuacja. Dziwne APY, IPY "starzeją" się ładnie na półkach. A oryginał pojawia się najczęściej tylko przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Nie rozumiem "polityki" browaru i sklepów. Z tego co pamiętam zawsze jak pojawiał się oryginał na półkach to wszystko znikało co do ostatniej butelki. Nie wspominając już o edycjach z oryginalnym szkłem. I nie mam tu na myśli tego pstrokato zdobionego shakera. Wychodzi na to, że wstydzimy się nadal tego co krajowe i jedyne w swoim rodzaju. Lepiej kolejny raz "jarać" się zagramanicznymi wynalazkami. A drzewiej nawet żołnierze Afrika Korps gasili nim pragnienie.
      Last edited by SupeR_PiwosZ; 03-05-2021, 15:30.

      Comment

      • LESNICZYy
        Senior
        • 01-2018
        • 950

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika elemel7 Wyświetlenie odpowiedzi

        Czasem trafiam w Lidlu w strawnej cenie (półlitrówki, butelki B) ale cedzą po skrzyneczce na miesiąc... . A te wynalazki typu Grodziska APA, i zerówka - to kwitną cały czas..... Zgroza.
        W szeszłym tygodniu było w Auchan za 3.49 zł . Zakupiłem ale jeszcze czeka . APA , WHITE IPA i zerówka MANGO ALE są bardzo dobre , schodzą bez kwitnięcia w marketach . Gdyby nie te piwa to browar jest już dawno zamknięty .
        Last edited by LESNICZYy; 03-05-2021, 19:22.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2292

          Zgadzam się. Piękny swojski styl do szerzenia piwnej rewolucji, a dostępność od dłuższego czasu bardzo marna. Pewnie za mało obrotów dla rodaków :-(
          W stolicy widuję grodzisza prawie wyłącznie w Oszołomie, a i tak mocno nieregularnie, w specjalistykach bywa rzadko.
          Browar powinien mocniej dystrybuować i promować to piwo zwłaszcza w nadchodzących ciepłych miesiącach. Wtedy może najlepiej przekonać niedowiarków, że warto po nie sięgnąć.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            Grodzskie to marginalna produkcja browaru, jest bardzo duże zapotrzebowanie na inne piwa ale się nie wyrabiają. Moze to sie zmieni po rozbudowie
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              anteks właśnie to miałem napisać. To nie jest mainstreemowe piwo. Dlatego dociera falami i sporadycznie. Smak wędzonki, mimo, że nie jest wysoki czyni go dość niszowym. Tradycja nie ma tu nic do rzeczy.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                anteks właśnie to miałem napisać. To nie jest mainstreemowe piwo. Dlatego dociera falami i sporadycznie. Smak wędzonki, mimo, że nie jest wysoki czyni go dość niszowym. Tradycja nie ma tu nic do rzeczy.
                Browar warzy to piwo by podtrzymać tradycję. Akurat u mnie nie ma problemu z dostępnością, jest pełna oferta piw od Grodziskiego przez bezalko, edycje specjalne do Portera
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎