Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Chmielowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piekny
    Member
    • 03-2009
    • 72

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny bursztynek [3.5]
    Piana: bielutka , ładna , jednak krótkotrwała [3]
    Zapach: pachnie delikatnie chmielem , trochę chlebkiem [3.5]
    Smak: smakowało mi , czuć goryczkę , byłem spragniony ( upał ) - szybko wypiłem , lubię takie goryczkowe [3.5]
    Wysycenie: było niezłe , przyjemnie drażniło [3.5]
    Opakowanie: butelka bezzwrotna , brak ekstr. , ciekawy kształt etykiety , ładne kolorystycznie [4]
    Uwagi: będzie niezłe na letnie wieczory

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • dyzman
      Senior
      • 01-2008
      • 108

      Piwo bez smaku. Szkoda się porywać się na merytoryczne wypowiedzi o absolutnie niemerytorycznej pozycji. Wzorcowy przerost formy nad treścią. Ta "perła" wydaje się być zmielona z małżą i muszlą oraz wypłukana wodą morską. Odradzam.
      "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyzman Wyświetlenie odpowiedzi
        Szkoda się porywać się na merytoryczne wypowiedzi o absolutnie niemerytorycznej pozycji.
        Dobre.

        Comment

        • tomassi
          Member
          • 08-2007
          • 59

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor nawet niezły, jasno złoty, przyjemnie prezentuje się w szklanicy. [4]
          Piana: Piany po prostu po kilkunastu sekundach brak, szybko opada, rzadka i dziurawa. [2.5]
          Zapach: Dla mnie tylko chmielowy, dodatkowo jakiś lekko wyczuwalny kwaskowy zapaszek, ale ogólnie jakiś taki bez wyrazu. (Może trafiłem na lekko nieświeżą butelkę). [2.5]
          Smak: Nie doszukałem się żadnego smaku goryczki, smakuje jak woda z chmielem, i to bardzo rozrzedzona. Prawdę powiedziawszy miałem kłopoty z dopiciem całej butelki. [2.5]
          Wysycenie: Nasycenie moim zdaniem nieco za niskie, lubię mocno gazowane pilsy. [3.5]
          Opakowanie: Ładna zharmonizowana z butelką etykieta, bez zbędnych bajerów. Podoba mi się. (Butelko bezzwrotna zielona). [4]
          Uwagi: W porównaniu z Perłą Export czy Goolmanem wypada o wiele gorzej. Dla mnie jest to jakieś takie piwo bez charakteru i właściwie smaku i pewnie nie szybko po nie znowu sięgnę.

          Moja ocena: [2.7]
          Last edited by tomassi; 09-08-2009, 15:26.
          Hej szable w dłoń!!!
          Pro Fide Rege et Lege

          Comment

          • Candlekeep
            Senior
            • 11-2007
            • 367

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
            W porównaniu z Perłą Export czy Goolmanem wypada o wiele gorzej.
            A ja mam odwrotnie: dla mnie właśnie Perła Export jest piwem bez wyrazu, zaś Chmielowa wydaje mi się bardziej treściwa i ciekawsza.
            Ale faktem jest, że Perła Chmielowa ostatnio się zmienia, i to niestety na gorsze. Więc może Perła, którą piłeś, faktycznie jest jeszcze bardziej bezbarwna, niż Export... Eeeech, szkoda tego piwa...

            Comment

            • Christof
              Senior
              • 04-2009
              • 128

              Tydzień temu zrobiłem sobie sesję porównawczą Perły Chmielowej i Export. I mimo, ze jestem poczatkujący, to też wyraźnie odczułem smakową przewagę Chmielowej. Export jest jakby rozwodnioną wersją Chmielowej.

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                Perła przeżywa jakiś lepszy okres. Beczkowa pita z tydzień temu biła świeżością ( taką typową dla piwa niepasteryzowanego ). Do tego naprawdę zrównoważona goryczka z z silną słodowością. Butelkowa trafiła nam się pachnąca suszonymi śliwkami. Niby to niemożliwe, ale jeden współtowarzysz i dwie współtowarzyszki spożycia potwierdziły moje wrażenia zapachowe. Cieszy mnie to, bo na mojej piwnej pustynii nawet średnia Perła jest jedynym piwem, które można wypić bez grymasu na twarzy i wyrzutów sumienia
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • Candlekeep
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 367

                  Zgadzam się absolutnie. Wprawdzie nie mam możliwości pijać Perły z beczki, ale ta butelkowa jest ostatnio bardzo dobra i faktycznie browar przeżywa chyba jakiś lepszy moment.

                  Comment

                  • krejzol
                    Junior
                    • 03-2009
                    • 24

                    Skąd taka nagła zmiana opinii w przeciągu 21 dni? Nie zauważyłem jakiś większych zmiań smakowych Perły Chmielowej w ostatnich miesiącach.

                    Jak dla mnie to najlepsze piwo z tych tańszych i ogólnodostępnych. Piękny zapach po otwarciu. Leciutkie w smaku, czuć głównie słód, może rzeczywiście przydałoby się więcej goryczki, jak na piwo bardzo orzeźwiające. Taki nasz polski lager, którego nie trzeba się wstydzić (zwłaszcza porównując to z tym zagranicznym syfem). Cena zachęcająca. Zawsze to dobry zapychacz w przerwach pomiędzy degustacjami lepszych (i z reguły znacznie droższych) piw. Solidna czwóreczka.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika perłyfan Wyświetlenie odpowiedzi
                      Perła przeżywa jakiś lepszy okres. Beczkowa pita z tydzień temu biła świeżością ( taką typową dla piwa niepasteryzowanego ). Do tego naprawdę zrównoważona goryczka z z silną słodowością. Butelkowa trafiła nam się pachnąca suszonymi śliwkami. Niby to niemożliwe, ale jeden współtowarzysz i dwie współtowarzyszki spożycia potwierdziły moje wrażenia zapachowe. Cieszy mnie to, bo na mojej piwnej pustynii nawet średnia Perła jest jedynym piwem, które można wypić bez grymasu na twarzy i wyrzutów sumienia
                      Nie zgodzę się. Mnie Perła ostatnio wogóle nie smakuje, a brak piany kompletnie odrzuca. To już Mocna pod tym względem jest lepsza. A co do pustyni to wolę Janów i Jagiełło dla odmiany - są dostępne w naszym rejonie.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Perła jest obecnie takim samym koncerniakiem jak Tyskie, no - może bliżej jej do polskiego Urkłela. Jedyny jej plus to nadal fajny chmielowy aromat. Generalnie bojkotuję produkty tego browaru od czasu zamknięcia browaru w Zwierzyńcu, ale jeśli już coś muszę kupić to jedynie Lubelskie Pils wydaje mi się wypijalne.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • perłyfan
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 1244

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie zgodzę się. Mnie Perła ostatnio wogóle nie smakuje, a brak piany kompletnie odrzuca. To już Mocna pod tym względem jest lepsza. A co do pustyni to wolę Janów i Jagiełło dla odmiany - są dostępne w naszym rejonie.
                          ...nie spotkałem bliżej niż w Lublinie (tj. 72 km)...
                          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika perłyfan Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...nie spotkałem bliżej niż w Lublinie (tj. 72 km)...
                            Sprawdź w Stokrotkach w Międzyrzecu (28km) i Łukowie (27km).
                            Poza tym do Białej masz 53km, a tam Jagiełło jest na pewno tu .
                            Last edited by Seta; 15-10-2009, 10:39.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Candlekeep
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 367

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krejzol Wyświetlenie odpowiedzi
                              Skąd taka nagła zmiana opinii w przeciągu 21 dni? Nie zauważyłem jakiś większych zmiań smakowych Perły Chmielowej w ostatnich miesiącach.
                              A ja właśnie zauważyłem. Jakiś czas temu Perła robiła się coraz bardziej przeciętna i nijaka. Od jakichś 2 miesięcy notuje jednak zwyżkę formy - smak stał się bardziej wyczuwalny i po prostu lepszy. Z całą pewnością - tu mówię w stronę Sety - nie stawiałbym Perły Chmielowej na tej samej półce, co Tyskie. Są pewne granice...
                              Natomiast - i znowu mówię w stronę Sety (a raczej pytam, bo naprawdę nie wiem) - jak to jest z tym Zwierzyńcem? Niby zamknięty browar, a wciąż można kupić żółte puszki Zwierzynieckiego piwa, produkowanego właśnie w Zwierzyńcu...

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Candlekeep Wyświetlenie odpowiedzi
                                Niby zamknięty browar, a wciąż można kupić żółte puszki Zwierzynieckiego piwa, produkowanego właśnie w Zwierzyńcu...
                                Żółte puszki nigdy nie były ze Zwierzyńca, bo tam nie było linii do konserw.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎