Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kasztelan, Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szefunio
    Senior
    • 01-2007
    • 481

    Kasztelan niepasteryzowany jest już od dawna lany w Bosmanie. Wygląda to tak: najpierw idą etykiety Bosmana niepasteryzowanego, potem Piasta a na końcu Kasztelana. Piwo oczywiście to samo. Już dawno mówiłem znajomym z Wrocławia, że "swojego" Piasta mają pod dostatkiem na wczasach w Swinoujściu jako Bosmana i na Mazurach jako Kasztelana.
    Robię to co lubię - produkuję piwo.

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
      Kasztelan niepasteryzowany jest już od dawna lany w Bosmanie. Wygląda to tak: najpierw idą etykiety Bosmana niepasteryzowanego, potem Piasta a na końcu Kasztelana. Piwo oczywiście to samo. Już dawno mówiłem znajomym z Wrocławia, że "swojego" Piasta mają pod dostatkiem na wczasach w Swinoujściu jako Bosmana i na Mazurach jako Kasztelana.
      Nie jestem co prawda targetem tych browarów, ale to świetny przykład jak polskiego konsumenta "robi się w konia".

      Comment

      • Pankracy
        Senior
        • 10-2007
        • 2772

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
        Wygląda to tak: najpierw idą etykiety Bosmana niepasteryzowanego, potem Piasta a na końcu Kasztelana. Piwo oczywiście to samo.
        Niedługo będą szły puszki mikrofiltrowanego: Kasztelana, Piasta i Bosmana.

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwo oczywiście to samo.
          To ciekawa informacja, bo pod koniec 2008r. Piast ze Szczecina miał jeszcze wyraźnie mniej ekstraktu (11,5o-11,6o) niż Kasztelan i Bosman (12,0o-12,1o).
          Last edited by delvish; 14-04-2010, 21:46.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19169

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Kasztelan Niepasteryzowany ma być kreowany na piwo ogólnopolskie.
            i powoli tak się dzieje. CP wprowadza go w puszce i w butelce nawet w małych sklepach i miejscowościach dużo mniejszych niż dawniej.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Właśnie u mnie też zauważyłem w wielu lokalnych małych sklepikach w podwarszawskich miejscowościach ekspansję tego piwa, niestety w puszkach.
              Generalnie nie jest to tragiczne piwo.
              Przy okazji po nieudanych npróbach walki o rynek przy pomocy Okocimia Pils (wcześniej porażki z czerwonym BROWAREM) jest to chyba ostatnia już próba nawiązania przez Carlsberg walki o polski rynek.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                jest to chyba ostatnia już próba nawiązania przez Carlsberg walki o polski rynek.
                Chyba trochę nieudolna...
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  W Krakowie i okolicach Kasztelan n/p butelkowy ma kod L2 (czyli chyba Sierpc). Natomiast puszkowy - L1 (czyli chyba Szczecin). I jest raczej tani (butelka 2,20 zł).
                  Last edited by toto; 15-04-2010, 08:36.

                  Comment

                  • chitos
                    Senior
                    • 02-2009
                    • 195

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, klarowny. Idealny dla tych parametrów. [5]
                    Piana: Średniopęcherzykowa, spora przy nalewaniu ale szybko redukuje się do skromnej warstewki, która też z czasem znika. [3]
                    Zapach: Chmielowy z trochę słabszą nutą słodową [4.5]
                    Smak: Słodowo-kwaskowy ze słabą goryczką. W smaku w miarę dobre, chociaż czegoś w tym brakuje. [4]
                    Wysycenie: Cały czas w kuflu, nie przeszkadza w konsumpcji. [4]
                    Opakowanie: Ładna etykieta,przyjemna dla oka. Trochę słabo rzuca się w oczy, że piwo jest niepasteryzowane, brak podanych ekstraktu. [4.5]
                    Uwagi: Piwo jak widać traci swoją regionalność, gdyż zakupiłem je w Węgierskiej Górce.

                    Moja ocena: [4.15]

                    Comment

                    • mfraczek
                      Member
                      • 05-2004
                      • 98

                      skusiłem się, bo pojawiło się w tesco, niestety tylko puszka. byłem dość przyjemnie zaskoczony, jest to piwo z rejonów +3, -4, co zważywszy na niską cenę (2,65) daje całkiem porządną alternatywę dla typowych koncerniaków. smakowało nie najgorzej.
                      fratschke

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        Właśnie siedzę i popijam, 2,65 puszka w Realu lub 1,99 butelka tamże. Za taką cenę całkiem dobre piwo
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2295

                          W warszawskim Realu (Ursynów) do 5 maja także na promocji- w butelce za 1,99.
                          W tej cenie warto, choć w porównaniu do innych niepasterów (chociażby Ciechana) czuć różnicę w wyjałowionym smaku.

                          Comment

                          • bogobar
                            Member
                            • 02-2004
                            • 31

                            Kasztelan (jeszcze wtedy jako Kasztelańskie) był piwkiem rewelacyjnym gdzieś do roku 1991. Po odejściu od bączków na rzecz butelek półlitrowych nigdy się już nawet nie zbliżył do tamtego poziomu. Niemniej przez pierwsze dwa sezony Niepasteryzowane było ciekawym piwem, chętnie je kupowałem. To co CO zaproponowało obecnie to żenada.
                            Kasztelana zwykłego kupuję tylko przy okazji zmian w etykietach i mogę się mylić ale raczej nie zauważam różnicy między nim a tym co prawdopodobnie niepasteryzowane nie jest a koło piwa niepasteryzowanego nawet nie stało.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9735

                              Wczoraj po raz pierwszy piłem Kasztelana NP z puszki. Oznaczone "L11", w smaku chmielona woda , dramatyczna różnica na minus wobec pitego nie tak dawno Kasztelana NP z butelki ("L2").


                              PS. Tak naprawdę, oba piłem z pokala, nalewałem tylko z butelki lub puszki .

                              Comment

                              • acidos
                                Junior
                                • 09-2005
                                • 1

                                A mam pytanie do znawcow. Jak to jest ze piwo niepasteryzowane ma taki glugi termin przydatnosci z tego co pamietam to prawdopodobnie 4 miesiace?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎