Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Zdrojowe Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • keto
    Senior
    • 07-2009
    • 388

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor: Jasny, do ekstraktu w sam raz. [4.5]
    Piana: Drobnoziarnista, trwała. Pozostawia ślady na szkle i powierzchni. Utrzymuje się dość długo. [4]
    Zapach: Dość intensywny, mocno chmielowy, świeży. [4]
    Smak: Orzeźwiające z intensywną goryczką, która nadaje charakteru temu piwu. Słód wyraźnie wyczuwalny, ale raczej na drugim planie. [4]
    Wysycenie: Przez cały czas degustacji bez zarzutu. [4.5]
    Opakowanie: Oszczędnie graficzne, czytelne, ale mało przyciągające uwagę. Podane najważniejsze dane, firmowy kapsel. [3.5]
    Uwagi: Smaczne, jednak za bardzo goryczkowe. Być może miałem takie zezowate szczęście, że Mazowieckie, Dawne i Zdrojowe (wszystkie niepasteryzowane), które ostatnio piłem charakteryzowały się wyjątkowo silną goryczką.

    Moja ocena: [4.025]
    ostatnio ta goryczka w konstancinskich niepasterach jest dominująca
    Pozdrawiam
    Artur

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno słomkowe, klarowne. Dziesiątka mogła by być lekko jaśniejsza. [4]
      Piana: Biała, średniej gęstości, utrzymuje się przez około 4-5 minut pozostając później w postaci cienkiego dywanika. Zostawia również trochę, aczkolwiek niewiele śladów na ściankach kufla. [3.5]
      Zapach: Świeży zapach, w którym na pierwszy plan wychodzi słód a dopiero później chmiel oraz aromat surowego ziarna. [4]
      Smak: Jak na piwo o tej zawartości ekstraktu jest bardzo pełne w smaku. Początkowo wyczuwalny smak słodowy, po którym wchodzi dość intensywna goryczka. [4]
      Wysycenie: Jak na orzeźwiającą "dziesiątkę" mogło by być nieco wyższe, jednak biorąc pod uwagę stosunkowo wysoką treściwość tego piwa to prezentuje się nieźle. [4]
      Opakowanie: Przeciętne, niczym specjalnym się nie wyróżniające. Plusem jest to że na kontretykiecie umieszczone są wszystkie ważniejsze informacje interesujące świadomego konsumenta. [3]
      Uwagi: Na prawdę dobra "dziesiątka" z pełnym smakiem, w którym nie czuć wodnistości jak w przypadku większości konkurencyjnym piw o tej zawartości ekstraktu.

      Moja ocena: [3.9]
      Last edited by YouPeter; 10-02-2010, 19:34.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        Zdrojowe NP wróciło w dobrym stylu - partia dostępna obecnie w "Rodzince" ma świetną goryczkę, nie jest wodnista, smakuje naprawdę bardzo dobrze, jedynie piana przeciętna. Jeśli utrzyma formę to na wakacje wezmę skrzynkę
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          piana: obfita, drobniutka, lekko oblepia szkło, pozostaje niezła warstwa - 8mm,
          kolor: ciemniejszy pils,
          zapach: słodowy,
          smak: przyjemna goryczka, bardzo smaczne, chce się sięgać po następny łyk, a nie opisywać, lekko słodowe posmaki,
          wysycenie: ok.

          To piwo powinno wygrać w kategorii jasne do 12Blg
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            To piwo powinno wygrać w kategorii jasne do 12Blg
            No i ja np. na nie głosowałem, choć chcąc być precyzyjnym w zeszłym roku mniej mi smakowało.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              No i ja np. na nie głosowałem, choć chcąc być precyzyjnym w zeszłym roku mniej mi smakowało.
              No ja tyż
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Cannabee776i99
                Senior
                • 08-2009
                • 658

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn. [4]
                Piana: Początkowo musiałem dość agresywnie nalewać piwo by się wytworzył odpowiednia czapa, ale pozostawała do końca przyzwoita jej warstwa i zostawiała ładne ślady na szkle. [4]
                Zapach: Przyjemny słodowo-chmielowy. [4]
                Smak: Słodowość i chlebowość ładnie wykoczone przyjemną goryczką. [4.5]
                Wysycenie: Za niskie. Przy tego rodzaju piwie powinno być wyższe. [3.5]
                Opakowanie: Najmniej mi się chyba podoba etykieta Zdrojowego spośród konstancińskich marek. [3.5]
                Uwagi: Warka z datą 28.02.2010.

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • lisiewski
                  Senior
                  • 12-2009
                  • 459

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Wzorowy lager, krystalicznie czyste złoto. [5]
                  Piana: Puszysta czapa utrzymuje się wyjątkowo długo, nie pozwala o sobie zapomnieć. [4.5]
                  Zapach: Słodki, wręcz kwiatowy aromat przypomina lato u schyłku zimy. Wyraźnie zaznacza się również chmiel. [5]
                  Smak: Goryczka przypominająca raczej niemieckie pilsy niż czeskie pilsnery. Delikatnie kwaśny smak z chmielowym finiszem. [4.5]
                  Wysycenie: Konstancińska norma, czyli wg. mnie idealnie dobrane stężenie naturalnego CO2. Wspaniale towarzyszy do samego końca degustacji. [5]
                  Opakowanie: Bardzo biedna etykieta. Z pewnością nie zachęca do zakupu nieświadomego konsumenta. Sama nazwa trunku jest jednak na tyle intrygująca, że sam się kiedyś w ciemnych czasach skusiłem [3]
                  Uwagi: Kupione na Broniewskiego/Rudnickiego. Idealny lekki lager na grilla. Z pewnością wrócę do niego w lecie i wezmę skrzyneczkę na działkę do kolegi.

                  Moja ocena: [4.65]

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, dość ciemny jak na piwo o takim ekstrakcie, ale w końcu w składzie są jasne słody karmelowe. [5]
                    Piana: Tworzy się bardzo ładna czapa. Opada do szczelnej, grubej kołderki i mocno osiada na ściankach. [4]
                    Zapach: Stosunkowo silny, głównie chmielowy, z lekką słodowością w tle. Na szczęście nie ma tu nieprzyjemnej piwnicznej nuty, jaka pojawia się w pasteryzowanym. [4.5]
                    Smak: Podobnie jak w pasteryzowanym, tu też od początku czuć wyraźną chmielową goryczkę, ale jest ona wzbogacona chmielowym smakiem. Chlebowość jest równie silna, lecz tu uzupełniona o przyjemne owocowe nuty. Komponenty chmielowy i słodowy ładnie utrzymują się do końca, tworząc zbalansowaną całość. [5]
                    Wysycenie: Troszkę za duże. [4.5]
                    Opakowanie: Generalnie wolę nowe konstancińskie etykiety, bo są oryginalniejsze. Kolorystycznie zaś wolę wersję pasteryzowaną od niepasteryzowanej, bo w same szarości wyglądają lepiej niż dodana tu żółć. Podane wszystkie informacje, ale całość jakaś taka zbyt prosta. Plus za cudny kapselek. [3]
                    Uwagi: Jest bardziej chmielowe od pasteryzowanego i to nie pod względem goryczkowości, a właśnie chmielowego smaku, a to zdarza się u nas jeszcze rzadziej. Rzadko zdarza się piwo lekkie o tak pełnym smaku i tak dobrze zharmonizowane. Czes - chapeau bas!

                    Moja ocena: [4.6]

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2296

                      Czyżby Konstancin nie zamierzał na wakacje uwarzyć jednego ze swoich flagowych produktów??
                      To było przecież (jest?) świetne piwo na letnie upały.

                      Comment

                      • Cannabee776i99
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 658

                        Też właśnie mnie zastanawia dziwna polityka browaru.

                        Comment

                        • lisiewski
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 459

                          Szefie, czy jest szansa, że obok Żytniego leżakuje również nowa partia Zdrojowego?

                          Comment

                          • szefunio
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 481

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lisiewski Wyświetlenie odpowiedzi
                            Szefie, czy jest szansa, że obok Żytniego leżakuje również nowa partia Zdrojowego?
                            Niestety nie, ale nie trać nadziei.
                            Robię to co lubię - produkuję piwo.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎