Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BartekBas
    Junior
    • 02-2009
    • 18

    Dużo o tym piwie słyszałem, niedawno sam upolowałem. Muszę przyznać, że po tym co wyczytałem w internecie oczekiwałem piwa dobrego, no i się nie zawiodłem. Jedynym minusem są te metaliczne posmaki, które na szczęście znikają jak piwo się nieco podgrzeje.
    MojKufelek.pl
    fb.com/MojKufelek

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy. Przepięknie prezentuje się w szkle skierowanym pod słońce. [5]
      Piana: Po nalaniu zwarta, gęsta i obfita. Szkoda, że krótko wytrzymuje w takiej postaci. Trzeba jednak zaznaczyć, że ślicznie oblepia szkło, a odpowiednia warstwa utrzymuje się do końca. [4.5]
      Zapach: Charakterystyczne dla ejli owoce na pierwszym planie, wyczuwalna też nuty słodu i chmielu. Cieszy kompleksowość zapachu. Co więcej, w szkle po wypiciu piwa można odnaleźć zapach delikatnego karmelu i wanilii. [5]
      Smak: Na początku zauważalna wyraźna owocowość. Słodowość jest tu umiarkowana, a dodatkowo skontrowana dość wydatną goryczką. Nie spodziewałem się tak zrównoważonego smakowo ejla. Po koniec butelki smak piwa niestety ulega wypłaszczeniu. [4.5]
      Wysycenie: Bąbelki prześlicznie unoszą się ku powierzchni. Lubię odpowiednio wysokie nasycenie więc nie przeszkadza mi ono nawet w ejlu. [5]
      Opakowanie: Stylowa, stonowana kolorystycznie etykieta. Pełne info na kontrze. Blisko ideału. [4.5]
      Uwagi: Oceniany egzemplarz z datą 20.12.2010. Nie myślałem że tak świetnie będzie smakować po tym nieintencjonalnym przeleżakowaniu. Koniecznie muszę sięgnąć po kolejny egzemplarz, tym razem w dacie.

      Moja ocena: [4.725]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1301

        żebyś się nie zdziwił, docencie. piłem ostatnio mastne, kupione w almie, chyba za 3,29 zł. ucieszyłem się z obniżki, ale piwo smakowało deemesowato, jak nie przymierzając złoty smok, i nijak się nie miało do znanej mi smacznej, wcześniejszej partii. ale może to był jakiś niefart.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
          żebyś się nie zdziwił, docencie. piłem ostatnio mastne, kupione w almie, chyba za 3,29 zł. ucieszyłem się z obniżki, ale piwo smakowało deemesowato, jak nie przymierzając złoty smok, i nijak się nie miało do znanej mi smacznej, wcześniejszej partii. ale może to był jakiś niefart.
          No to niedobrze. Pamiętasz partię?
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1301

            jakaś odleglejsza data, nie zapamiętałem. spojrzę w sklepie przy najbliższej okazji, ale raczej nie kupię
            veni, emi, bibi

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
              jakaś odleglejsza data, nie zapamiętałem. spojrzę w sklepie przy najbliższej okazji, ale raczej nie kupię
              Chciałem dziś kupić, ale w osiedlowym sklepie w którym było obecne od roku zostało zastąpione cieszyńskim BPA. Oczywiście droższym.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Paco
                Senior
                • 12-2007
                • 265

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czerwony bursztyn. [4.5]
                Piana: Po nalaniu nie duża, powoli opada ale do końca utrzymuje sie w posaci kilkumilimetrowego dywanu. Zostawia ślady na szkle. [4.5]
                Zapach: Bardzo intensywny. Dominuje nuta owocowa przed zapachem słodu. [4]
                Smak: Owocowy, lekki posmak bananowy. Słaba ale przyjemna dla podniebienia goryczka. A także słodowość. [4]
                Wysycenie: Trochę za duże, szczypie w język. Utrzymuje sie do samego końca degustacji. [3]
                Opakowanie: Ładna, rzucająca się w oczy etykieta, jeszcze ładniejszy kapsel. Ważniejsze informacje podane. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.05]
                Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                zbieram ELBING
                wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1301

                  cholera, przepraszam, chyba nakłamałem trochę. promocyjne piwo znikło ze sklepu i najwyraźniej były to końcówki partii. co do smaku podtrzymuję, co napisałem, ale źle musiałem spojrzeć na datę. problem rozwiązał się sam.
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jak mocna herbata, bursztynowy, ejlowy [5]
                    Piana: Średnioziarnista, dziurawieje i opada brudząc szkło, gruba firanka zostaje do końca. [4.5]
                    Zapach: Słodowo-karmelowy z nutami owocowymi i lekką nutą chmielu, przypomina Ale'a. Trochę za mało intensywny. [4]
                    Smak: Słodowy z mocno zaznaczonymi akcentami chmielu, nutą karmelu, w tle delikatny kwasek i jakieś owoce (oczywiście, że nie banany), mocna goryczka zostaje długo na podniebieniu; w posmaku chleb; W moim egzemplarzu też na początku wyszła na wierzch silna metaliczność ale po paru łykach sie schowała. Bardzo dobre piwo. [4.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [5]
                    Opakowanie: Elegancka etykieta i kapsel co tu dużo pisać. [5]
                    Uwagi: Zakupione w: Rodzinka Bis w Warszawie
                    Data ważności: 03.03.2011

                    Moja ocena: [4.4]
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • Żywiec
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 1571

                      Mastne powraca

                      Właśnie wróciłem z browaru w Cieszynie i informuję, że kolejne warki Mastnego stały się faktem. Piwo będzie dostepne w nowej szacie graficznej od czerwca od Festiwalu Birofilia. Mastne zostanie rozlane do butelek i beczek.

                      Comment

                      • mwa
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 5071

                        Bardzo dobra wiadomość, co cieszy nie jednego.
                        Pozdrawiam Cię !!!!

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          Mastne w nowej szacie:
                          Attached Files
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • Maarcinek19
                            Member
                            • 01-2009
                            • 63

                            Będzie Mastne dostępne także w Almach ?

                            Comment

                            • MINIAKos
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 151

                              Dzisiaj w Almie w Galerii Kazimierz kupiłem za 3,29 zł. Tylko jedną butelczyne, bo od jutra/pojutrza nowe promocje w Almach, może akurat zrobią na Mastne

                              Comment

                              • mwa
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 5071

                                Jest też nowy pokal na 165lecie browaru.
                                Pozdrawiam Cię !!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎