Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Żubr Ciemnozłoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kredens81
    Member
    • 10-2010
    • 33

    #31
    Po Pierwszym łyku wyczułem spirytus ale w smaku niczego sobie lekko słodkawe.
    Rodem z Podkarpacia

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jak i na etykiecie, ciemno-złoty, podoba mi się [5]
      Piana: lekki beż, drobniutka, opada w powolnym ale zauważalnym tempie, nie osadza się na szkle [3]
      Zapach: niska nota tylko dlatego, że prawie nic czuję, naprawdę muszę aż zamoczyć czubek, żeby poczuć cokolwiek, a to co czuje to lekko słodowo-chmielowy zapach, w sumie dość miły [2]
      Smak: no i...i nic, spodziewałem się czegoś treściwego, pełnego a tu dobrze nagazowany płyn o lekko pestkowo -słodowo-owocowym posmaku i nic więcej, dopiero w tylnej części języka goryczka (pestkowa) przygaszona słodowym smakiem [2.5]
      Wysycenie: zdecydowanie za duże [2]
      Opakowanie: etykieta Żubra ciemno-złotej podoba mi się, dedykowany kapsel n i brązowa butelka [5]
      Uwagi: Myślałem, ze będzie to światełko w tunelu ale okazała się to najzwyklejsza fanga w twarz, która szybko postawiła mnie do pionu, pomysł i chęci dobre ale wyszło to samo co zazwyczaj - poznański syfek. W calosci najbardziej mi sie podoba szata graficzna

      Moja ocena: [2.6]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #33
        Wyczuwam jakąs złośliwość do poznianiaków
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Wyczuwam jakąs złośliwość do poznianiaków

          W zupełnie innym kontekście niż myślisz, miałem przyjemność rozmawiać z jednym z piwowarów z KP, który sam przyznał, że w Poznaniu robią najgorsze piwa z całej grupy gdyż mają tam najgorszą wodę.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • grochal122
            Senior
            • 03-2009
            • 102

            #35
            Cytat:
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
            Jest to piwo w DP? Nie mogę nigdzie znaleźć.
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adi78 Wyświetlenie odpowiedzi
            Wczoraj zakupione w REAL(Pogoria) po 2,59zł za butelkę-jeśli chodzi o dostępność w naszym mieście(chyba że już próbowałeś).
            A co do smaku,to nawet ujdzie i dobrze,że w powyższej cenie,a nie powyżej 3zł albo 4zł.
            Widzisz Promil,w DP nie bylo,a w Realu byl!

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #36
              Najgorszą wodę czy najgorszą stację uzdatniania?

              Ręki na poznaniaków nie podnoś warszawiaku, bo ci ta ręka zostanie odrąbana
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                #37
                No i butelczynę wlałem do szkła...

                Mieszane uczucia, wrażenie pomieszania piw, które nie do końca się pomieszały...

                Specyficzna goryczka jak specyficzne jest to piwo... może było to jest szukanie oryginalności przez HGB-owców z KP?

                Piwo w kategorii koncern wypijalne ale jakieś obciążone...

                PS
                "Czy może być piwo wodniste i ciężkie?"

                Ewidentnie zdatne do dalszych testów z braku nowości np.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Najgorszą wodę czy najgorszą stację uzdatniania?

                  Ręki na poznaniaków nie podnoś warszawiaku, bo ci ta ręka zostanie odrąbana

                  Wodę

                  odrąbana jak tu? (nie mogłem się oprzeć by tego nie wrzucić, takiej rekonstrukcji historycznej nie widziałem jeszcze choć już na kilku byłem gdzie zbyt krewkich wojów/rycerzy odwoziły karetki)
                  W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                  Last edited by becik; 31-08-2011, 23:10.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...naprawdę muszę aż zamoczyć czubek, żeby poczuć cokolwiek...
                    Mylisz się, beciku - obrażeni Poznaniacy odrąbią Ci czubek

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #40
                      Ale o co chodzi z tą poznańską wodą? Tysiące poznaniaków pije ją, gotuje na niej obiady i jest w porządku.

                      P.S.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Hm... około 17 sek. jakby jakiś znajomy symbol na tarczy jednego z wojów przemknął. Widzę również, że techniki MMA dość powszechnie były stosowane w tej rekonstrukcji.
                      Last edited by delvish; 01-09-2011, 08:01.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Adi78
                        Member
                        • 09-2009
                        • 39

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grochal122 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Cytat:
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jest to piwo w DP? Nie mogę nigdzie znaleźć.


                        Widzisz Promil,w DP nie bylo,a w Realu byl!
                        Tak to jest jak po nocce od razu na Browar Biz się wskakuje zamiast kawę wypić .
                        Zobaczyłem DG(od Dąbrowa Górnicza),zamiast DP

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                          Hm... około 17 sek. jakby jakiś znajomy symbol na tarczy jednego z wojów przemknął.
                          Pewnie chodzi Ci o swastykę.... ale jeśli chodzi o kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nordyckich to była ona dość powszechnym symbolem.
                          cyt: "U wikingów swastyka przypominała arktyczne słońce, czczone przez pogan, jako
                          źródło życia i szczęścia, była symbolem solarnym".
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciekawy - ciemny bursztyn, nieco przypomina "polotmave" [4]
                            Piana: Słabo - przede wszystkim z trwałością. [2.5]
                            Zapach: Zachęcający - wyraźna nuta chmielowa, orzeźwiający, jedna z mocniejszych stron piwa. [4]
                            Smak: Wyraźna goryczka, momentami zbyt wyraźna i tępa. Na początku posmak alkoholu, dopiero pod koniec pojawiają się ciekawsze nuty. [3]
                            Wysycenie: Dość intensywne - jak to u koncerniaków. [3.5]
                            Opakowanie: Nihil novi - po prostu lekka przeróbka istniejącego stanu. [2.5]
                            Uwagi: Zakupione w niewielkim sklepie w DG. Na pewno lepsze od "zwykłego" Żubra, ale KP zbytnio się nie wysiliła.

                            Moja ocena: [3.35]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Pewnie chodzi Ci o swastykę.... ale jeśli chodzi o kulturę wczesnośredniowiecznych ludów nordyckich to była ona dość powszechnym symbolem.
                              Nie tylko wtedy i nie tylko przez ludy nordyckie. Swastyka była używana także w Polsce tuż przed II Wojną Światową. Generalnie to był jeden z najbardziej rozpowszechnionych symboli, wciąż jest stosowany w Indiach
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              • baania
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 317

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ładny, miedziany. Nie spodziewałem się, aż tak pięknego koloru. [5]
                                Piana: Beżowa. Początkowo bardzo wysoka, z czasem opada do niskiej, ale pozostaje do końca. Tutaj również duże zaskoczenie. [4.5]
                                Zapach: Mało przyjemny, lekko stęchły, ale nie najgorszy, jaki czułem w piwie. [2]
                                Smak: Przede wszystkim cierpki. Ciekawy. Spodziewałem się nutek alkoholowych, ale ich nie ma. Delikatnie karmelowy, nawet przyjemny. [3.5]
                                Wysycenie: Prawdopodobnie średnie, mimo, że wypiłem piwo 10 minut temu, to nie zwróciłem na to uwagi. Dobrze komponuje się ze smakiem i nie przeszkadza. [4]
                                Opakowanie: Ładne etykiety, podany ekstrakt i zaw. alkoholu. Niby to samo co na zwykłym żubrze, ale jednak zamiana zieleni na brąz i złoto wyszła na plus. Bzdury o browarze Dojlidy. [4]
                                Uwagi: Szkoda, że to edycja limitowana, bo Żubr ciemnozłoty jest chyba najlepszym piwem z KP i to w bardzo rozsądnej cenie (2.39zł za butelkę w Tesco). Piwo chmielu za bardzo nie widziało, ale i tak jest nieźle. Na pewno sięgnę po nie jeszcze raz.

                                Moja ocena: [3.2]
                                Last edited by baania; 03-09-2011, 22:02.
                                Podcast o piwie
                                Podcast o piwie | Facebook

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎