Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lech, Żubr Ciemnozłoty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #61
    Jako, że piłem z butelki nie ocenię konkretnie, ale naprawdę jak na powiedzmy marcowe piwo całkiem niezłe, do tego cena 2.49 za flaszkę całkiem sympatyczna.Dziś chyba skuszę się raz jeszcze i wypiję po robocie na spokojnie.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
      Kozlaka to nie przypomina wcale - za to piwo marcowe bardzo!
      Nie przesadzajmy z tym bardzo. Przypomina marcowe kolorem i to tyle.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Feti
        Senior
        • 10-2010
        • 801

        #63
        Macie za wysokie kryteria . Ja tam mam kryterium polish strong i w tej kategorii to jest dobre piwo. Lepsze od Stronga czy innego stronga. A tak ogólnie to piwo kiepskie.

        Comment

        • qlpin
          Senior
          • 09-2011
          • 105

          #64
          Absolutny mózgotrrzep!

          jedyny plus tego piwa to kolor.

          Comment

          • bob1969
            Senior
            • 02-2008
            • 170

            #65
            Z każdą wypitą butelką smakuje mi coraz mniej. A wypiłem ich razem cztery, bynajmniej nie za jednym podejściem ... Obawiam się, że KP na mnie już nie zarobi.

            Comment

            • Tschabe
              Senior
              • 08-2011
              • 105

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny bursztynowy, odpowiedni dla takiego ekstraktu. Ciemnozłoty? No, powiedzmy... [4]
              Piana: Również dobra. Trwała, średniopęcherzykowa, wytrzymuje do końca picia, pozostawia nieduży osad na ściankach. [4]
              Zapach: Bardzo słaby słodowy, pod koniec wyraźnie czuć alkohol. [2]
              Smak: Bardzo gorzki i nic poza tym. Gorycz nie przypomina bynajmniej tej znanej z pilsnerów. Jest nieprzyjemna i bardzo agresywna. Czuć także spirytus. U-Boot. Mówi Wam to coś? [1]
              Wysycenie: Niskie od samego początku. Końcówka praktycznie bez gazu. [2]
              Opakowanie: Zamiast zgniłej zieleni brąz i złoto, a przy tym EDYCJA LIMITOWANA. Prezentuje się dobrze. Lepiej, niż zwykły Żubr. [4]
              Uwagi: Ciekawy zabieg marketingowy. Pod sztandarem Żubra z patetycznymi frazesami ma szanse zrobić karierę tej jesieni i w zimie. Myślę jednak, że gdyby było sprzedawane pod nową marką, na naszym rynku okazałoby się porażką, którą zresztą jest.

              Moja ocena: [2]

              Comment

              • skitof
                Senior
                • 11-2007
                • 2478

                #67
                Jak widać KP zmienia co nieco stylistykę reklamy i takie teksty jak poniżej to chyba bardziej dla nas. Oto co o Żubrze mówią osoby z KP Jessica Spence i Marek Wziątek i Maciej Chołdrych:

                „Pierwsza z jesiennych nowości produktowych Kompanii Piwowarskiej to Żubr Ciemnozłoty, ekstraktywne piwo o bogatszym smaku i ciemniejszej barwie, a takie piwa mają w Polsce duży potencjał sprzedażowy. Są one idealne na długie jesienno-zimowe wieczory, szczególnie w domowym zaciszu. (...) Od września na półki sklepowe trafi Żubr Ciemnozłoty. Złożoność jego bukietu jest wynikiem wyższej zawartości ekstraktu oraz czasu fermentacji i dojrzewania. Smak Żubra Ciemnozłotego przywołuje ciepłe aromaty karmelu i toffi uzupełnione świeżym zapachem jasnego słodu jęczmiennego. Dzięki tej kompozycji bukiet nie jest jednowymiarowo słodki, jest za to doskonałą kompozycją słodkich nut karmelowych i bardziej wytrawnych słodowych. Zapach ciemnego leśnego miodu współgrający z akordami alkoholu sprawia, że Żubr Ciemnozłoty jest doskonały na chłodne wieczory. „Żubr Ciemnozłoty to odpowiedź na potrzeby piwoszy, którzy zyskują poczucie, że Żubr dba o nich tworząc piwo dedykowane szczególnym porom roku. Dzięki ‚nowemu w stadzie‘ chcemy odpowiedzieć na potrzeby piwoszy poszukujących nowych doznań smakowych i przyciągnąć nowych konsumentów, którzy rozważają zakup Żubra, ale brak im odpowiedniego impulsu. Istotne dla nas jest też utrwalenie relacji z dotychczasowymi konsumentami oraz wzmocnienie pozycji standardowego Żubra“ – mówi Marek Wziątek, Marketing Manager marki Żubr. Żubr Ciemnozłoty jest uzupełnieniem standardowego Żubra. To doskonała propozycja zarówno dla dotychczasowych konsumentów marki, jak i dla wszystkich pozostałych miłośników piwa, którzy poszukując nowych smaków chętnie sięgną po Żubra Ciemnozłotego. (...) Ciemniejsze piwa o podwyższonej zawartości ekstraktu, takie, jak Żubr Ciemnozłoty, to jesienno-zimowa alternatywna dla piw, która latem pełnią funkcję napojów orzeźwiających. Są wysoce pożądane w naszym klimacie, gdzie chłodno bywa nawet przez dziesięć miesięcy w roku” – mówi Maciej Chołdrych, sensoryk, jeden z najlepszych znawców piwa w Polsce, autor portalu piwozawcy.pl. Żubr Ciemnozłoty jako edycja limitowana będzie dostępny w sprzedaży od września br do lutego 2012 roku. Piwo dostępne będzie w trzech rodzajach opakowań: butelka 0,5 l., puszka 0,5 l. oraz czteropak puszek 0,5 l. Poziom alkoholu w Żubrze Ciemnozłotym wynosi 6,9%, poziom ekstraktu – 15%. "

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #68
                  Muszą coś cpać jeżeli tam czują ciemny miód leśny.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #69
                    Znam lepsze alternatywy na jesienne wieczory niż 7%, podbarwiony strong.
                    Last edited by pioterb4; 20-09-2011, 18:29.

                    Comment

                    • admiro
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 248

                      #70
                      Kupiłem z ciekawości jakiś czas temu.
                      Jest to naprawdę pierwsze piwo w życiu, które wylałem po wypiciu 3 łyków.
                      Z danych sensorycznych wystąpiło wyłącznie absolutne odrzucenie smakowe, jedyne co mi się kojarzy to dofermentowana do zera kukurydza
                      Moje piwo jest bezcenne.

                      Schizma miodowa.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #71
                        U mnie na osiedlu to piwko święci triumfy, już któryś raz z rzędu zmierzając po 6 rano nieopodal osiedlowego sklepu nocnego, widzę za każdym razem rzeszę fanów tego trunku. Widocznie najlepiej podchodzi z rana
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #72
                          Na wykopie ktoś zamieścił fotkę z Reala - na cenówce napisano hasło: "Żubr Ciemnowłosy"
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • bob1969
                            Senior
                            • 02-2008
                            • 170

                            #73
                            Przewróciłem się ze śmiechu ... no niezłe gamonie się trafiają w tych realach czy innych karefurach ...

                            A sformułowania typu "odpowiedź na potrzeby konsumentów" to taki marketingowy bełkot na poziomie powiatowego sprzedawcy okien, kalesonów czy czegokolwiek a nie firmy jak KP ... obciach.

                            Ciekawe też, czy ten rudy żubr naprawdę zdechnie w lutym 2012r. czy skończy się LE a może polegnie zgniłozielony?

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #74
                              Widząc ilość wpisów, wszyscy prawdziwi piwosze rzucili się próbować ten wynalazek

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 593

                                #75
                                Marketingowy belkot. Wiedza jak robic dobre piwo, a robia byle jaki napoj piwopodobny na szybko. Zamiast warzyc piwo - kase wpakuja w reklame, a durny narod to kupi. I niestety maja racje...
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎