Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Al-Chark, Al-Chark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    Al-Chark, Al-Chark

    Browar Al Chark, Aleppo, Syria.

    Alk 3-3,5%
    Ekstrakt 11,5%
    Butelka 0,66 l.

    Kolor - jasno żółty, słomkowy
    Smak - lekki pilsik, ze śladową ilością goryczki, mi smakował
    Piana - początkowo ładna gęsta i wysoka, niestety dość szybko opada bez śladu

    Piwko pomimo dobrej daty ważności miało dziwny osad na dnie. Możliwe, iż spowodowane to bylo długim i męczącym transportem bo jakoś nie przypominam sobie tego osadu przy kupnie. Osad ten nie wpłynął jednak na smak piwa (tak mi się przynajmniej wydaje).

    Kupione w Syrii w Aleppo za 50 SYP (ok. 1 USD).

    Schłodzone po wizycie na pustyni smakuje wyśmienicie , w domu w Warszawie przy ogladaniu zdjeć rownież bardzo smaczne .
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    #2
    Nie był bym grzebererm, gdybym fotki nie wkleił :
    Attached Files
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • beny
      Senior
      • 03-2001
      • 984

      #3
      Piłem te piwko zarówno w browarze jak i z białej butelki (!!!) w hotelu całkiem przyjemne ale musi być odpowiednio schłodzone, bo prosto z butelki w sklepie ( o ile juz uda Ci sie znależc sklep) całkowicie się nie nadaje do konsumpcji.

      Wtykieta się zmieniła widze,że zaczeli po dłuższym czasie znowu stosować okrągły wykrojnik - Grzesiu odłóż etykiete z butelka lub sama etykiete dla mnie :-)
      Z piwnym pozdrowieniem
      Radosław Kwiecień

      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2866

        #4
        W hotelach dla "plecakowiczów" jeśli jest piwo to zawsze z lodówki, piwo o temperaturze 30 C raczej kiepsko by im się sprzedawało .

        W Aleppo (jak i innych miastach też) w sklepach alkoholowych bez problemu można kupić już piwo z lodówki. Z samym znalezieniem sklepu bywają problemy ale dla chcącego nic trudnego .

        PS: jak znajdę dłuższą chwilę to założe ogólny temat - bliskowschodni patrol piwny.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Nie bedę opisywac tego piwa gdyz piłem je juz kilka lat temu i to z zielonej butelki zakupionej w malutkim sklepiku niedaleko placu z zegarem (w Aleppo, Ci co byli wiedzą o który zapewne chodzi ), jednak pamietam ze ledwo to piwo wypiłem, nie mam sprawdzonych inf. ale słyszałem, że te piwa są niepasteryzowane
          Last edited by becik; 07-10-2005, 10:58.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2866

            #6
            Obecnie wszystkie butelki są białe,a samo piwo jest pasteryzowane (data spożycia ok 3 miesiące).

            Dla mnie jest to bardzo porządne lekkie piwko, ale nie wiem jak smakowałe kilka lat temu.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Jak to zwykle w Syrii bywa duzo zależy od transportu i przechowywania. Mozna zależć w barach metnawe i "zapszenicznione", któe mozna ledwo wypić ale czasem w sklepach trafialem na świeżutkie partie które było jak dla mnie doskonałe. Miałem jeszcze okazję pić niepasteryzowane w browarze, które było doskonałe. Ogólnie piwo o małej zawartości alkoholu (3-3,5%) jasniutkie, swieże miało dośc dobrą piankę, doskonale gasi pragnienie, lekka goryczka. W sam raz na południowe upały.
              Dostepne w butelkach 0,5l oraz 0,62l. Na miejscu nie przywiązuja wagi do nalejanych etykiet gdyż często spotykałem wzór z poj 0.5l na butelkach 0.62
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                i kapselek
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  i w całej okazałości
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎