Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Westvleteren, 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darnisz
    Junior
    • 02-2017
    • 24

    #46
    Piłem wszystkie "vletereny" i dwunastka jest numerem jeden. Jak do tej pory jest to najlepsze piwo jakie piłem. Udało mi się też kupić 2 skrzynki. Data 21.12.2019. Także musi trochę poleżeć choć ciężko będzie się powstrzymać

    Comment

    • darnisz
      Junior
      • 02-2017
      • 24

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
      czy są jakieś podobieństwa miedzy Westy 12 a St. Bernardus 12 ?
      Z tego co wiadomo to jeden z zakonników zwiał w zakonu i robi St.Bernardusa na własną reke w miejscowosci Watou, niedaleko Vleteren. Bernardus jest podobny do westvleteren 12 ale vleteren jest lepszy. Czuć więcej goryczy i jest "gęstszy". Stawiając te piwa obok siebie (a piłem dziś westvleteren 12 i Bernardus 12) wygrywa jak dla mnie westvleteren .

      Comment

      • darnisz
        Junior
        • 02-2017
        • 24

        #48
        Najlepsze z tego wszystkiego jest to ze westvleteren ma polskie korzenie
        St.Bernardus is natuurlijk veel meer dan een gewone brouwerij. Het ontstaan situeert zich al in het begin van de 20e eeuw. Ontdek onze rijke geschiedenis op deze pagina.

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #49
          To pewnie zaraz, żeby było zgodnie ze sztosowym szaleństwem, trzeba cenę podnieść 3-4krotnie.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Micho441
            • 04-2008
            • 812

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darnisz Wyświetlenie odpowiedzi
            Z tego co wiadomo to jeden z zakonników zwiał w zakonu i robi St.Bernardusa na własną reke w miejscowosci Watou, niedaleko Vleteren. Bernardus jest podobny do westvleteren 12 ale vleteren jest lepszy. Czuć więcej goryczy i jest "gęstszy". Stawiając te piwa obok siebie (a piłem dziś westvleteren 12 i Bernardus 12) wygrywa jak dla mnie westvleteren .
            Skąd ta plotka. Nikt z zakonu nie zwiał i nie robi Bernardusa na własną rękę bo musiał by mieć cyrka sto lat.
            Otóż Trapiści z Westvleteren sprzedali swoje gospodarstwo rolne w Watou w ręce prywatne gdzie chyba do 1959 roku właściciel dalej produkował ser by następnie jego licencję odsprzedać. W 1946 roku trapiści zwrócili się z propozycją licencyjnej produkcji swego piwa nowym właścicielom gospodarstwa w Watou. Oddelegowali swojego piwowara Mathieu Szafranski do Watou by ten wprowadził właściciela w tajniki warzenia piwa Trapistów łącznie z daniem im swoich drożdży i nadzorował proces warzenia. Licencyjna produkcja piwa z Westvleteren w browarze w Watou trwała do czasu wygaśnięcia umowy licencyjnej tj. do 1992 roku. Od tego czasu rodzinny browar w Watou warzy dalej piwa klasztorne pod marką St.Bernardus.

            Jeśli chodzi o uciekiniera Trapistów to sprowadzony piwowar do browaru Orval po roku czasu zwiał i postanowił otworzyć własny browar. Znając doskonale recepturę i pewnie zwinął drożdże myślał o zrobieniu kasy na własną rękę. Nic jednak z tego nie wyszło ponieważ zapomniał starej piwowarskiej prawdy że na walory piwa wpływ ma nie tylko receptura ale walory wody którą się używa do warzenia piwa.

            Comment

            • darnisz
              Junior
              • 02-2017
              • 24

              #51
              Widocznie znajomy belgus z którym rozmawiałem przeinaczył fakty. Czasami plotki żyją długo

              Comment

              • darnisz
                Junior
                • 02-2017
                • 24

                #52
                Bardzo się postaralem ostatnio. Użyłem kilku telefonów i kilku samochodów ale są efekty.
                Attached Files

                Comment

                • Micho441
                  • 04-2008
                  • 812

                  #53
                  Pogratulować zdobyczy

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #54
                    Na na tydzień jak znalazł, ale co potem?

                    Jaka kwota skrzynki?
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Koninck
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 180

                      #55
                      Napisz jak Ci zbrzydnie ...
                      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                      Comment

                      • GSE
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 424

                        #56
                        [21.08.17 backlog z notatek] btl.
                        Kolor ciemnobrunatny jak lakier do drewna, pod swiatlo widoczne brazowe refleksy.
                        Piana bardzo obfita, trwala i niezwykle lepka, klei sie do warg i mocno zdobi scianki - jak syf nad brzegiem morza.
                        Bardzo zlozony zapach, mozna wachac i wachac: szlachetne alko jak miod pitny, figi suszone, swieze ciasto drozdzowe z piekarnika, intensywne slodkie czerwone winogrona, pozniej lekka kwasna kiszonka sie pojawia, taki swiezy ciemny chleb.
                        Rownie dobre w smaku: slodkie ciastko piernikowo- biszkoptowe w plynie. Genialna korzenna przyprawowosc. Rozgrzewa po przelknieciu, ale poza tym swietnie ulozone - absolutne zero alko. Odrobina kwaskowatosci i slodkawego posmaku jak w Coli Light. Zaskakujaco wodnista koncowka, przez co sprawia wrazenie lekkiego piwa i chce sie od razu brac kolejnego lyka. Pieni sie i gilgocze w ustach - do konca utrzymuje sie duze wysycenie, co psuje troche odczucia smakowe.
                        4,5/5

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #57
                          Czy ktoś korzystał z oferty WinnicyLidla?
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #58
                            Miałem pytać o to samo, bo rozważam, biorąc pod uwagę cenę dużo, dużo niższą niż wołają.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • Jimmy_jb
                              • 11-2005
                              • 911

                              #59
                              Ja kiedyś kupowałem Rochefort 10 i jakieś whisky.
                              Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                #60
                                Ja już też korzystałem. W zasadzie chodziło mi o konkretną warkę z Winnicy, jaka jakość wykonania
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎