Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Weltenburg, Weltenburger Barock Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    jeszcze fotka
    Attached Files
    LP

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #17
      pite po raz kolejny z trochę innymi odczuciami
      w zapachu przede wszystkim karmelowe i razowe nutki
      w smaku raczej gorzki i wytrawny charakter z razowymi i karmelowymi akcentami i delikatna przyjemną goryczką.
      Dobre
      LP

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
        pite po raz kolejny z trochę innymi odczuciami
        (...)
        Jak rozumiem piłeś to piwo z beczki lub tanka? W przeciwnym razie, twoje piwo pochodziło z Bischofshof Brauerei, z Ratyzbony.
        Last edited by abernacka; 27-03-2013, 12:56.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #19
          pite z butelki. Mozesz trochę jaśniej?
          Last edited by karol1000; 27-03-2013, 14:36.
          LP

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
            pite z butelki. Mozesz trochę jaśniej?
            Prawdę mówiąc nie wiem co tu wyjaśniać. Tylko piwa pochodzące z beczki a jednocześnie markowane nazwą Weltenburg Klosterbrauerei pochodzą z tego browaru. Piwa butelkowe są warzone i rozlewane w ratyzbońskim browarze.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23793

              #21
              Może dziel się swoją wiedzą od razu, zamiast odpytywać jak belfer. 10 lat czekałeś aby wszystkich oświecić, czy to o czym piszesz ma miejsce dopiero od jakiegoś krótszego czasu?
              Last edited by ART; 27-03-2013, 18:33.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Może dziel się swoją wiedzą od razu, zamiast odpytywać jak belfer. 10 lat czekałeś aby wszystkich oświecić, czy to o czym piszesz ma miejsce dopiero od jakiegoś krótszego czasu?
                Informacja ta znana jest już od dłuższego czasu. Pojawiała się już na browar.bizie. Podobne info znaleźć można również na moim blogu.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23793

                  #23
                  Kajam się, a wskażesz może miejsce rezydowania tej informacji, jeśli to problem odpowiedzieć za jednym zamachem?
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kajam się, a wskażesz może miejsce rezydowania tej informacji, jeśli to problem odpowiedzieć za jednym zamachem?
                    Rezydowania na browar.bizie? Służę :

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #25
                      Podpinam tutaj, choć widzę, że są rozbieżności co do miejsca warzenia.

                      Piękna, pełna miedziana barwa. W pełni klarowna.
                      Beżowa piana, o stosunkowo dużej lepkości. Po kilku minutach stabilizuje się w postaci cienkiej pianki, która jest obecna do końca picia.
                      Dominujący słodowy aromat z lekkim karmelowym i palonym odcieniem. Wyczuwam też nuty kawowe oraz ciemnego, razowego pieczywa.
                      W smaku miękka, nieco maślana słodowość na pierwszym planie. Zaraz po niej pojawia się wyraźna karmelowa i palona część bukietu smakowego. Dopiero w posmakach pojawia się goryczka, o charakterze raczej kawowym niż chmielowym.
                      Nagazowanie niewysokie, piwo przy stosunkowo niewysokiej treściwości nie szaleje bąbelkami.
                      Opakowanie jak zdjęciach powyżej. Jak na niemiecką przeciętność zaskakuje ładną etykietką, choć o standardowych motywach tematycznych. W mojej wersji pojawiły się natomiast z boku etykiety stylizowane statuetki za złote medale na World Beer Cup w latach 2004, 2008 i 2012 w kategorii Münchner Dunkel. Także kapsel ozdobiono taką symboliką.
                      Alkohol bez zmian - 4,7%

                      Pijalne piwo, aczkolwiek nagrody nieco na wyrost. Według mnie brakuje mu trochę życia. Finisz praktycznie niezauważalny, by nie rzec wodnisty. Goryczka za mocno cofnięta. Pod koniec praktycznie nie ma też już gazu. W tej sytuacji nie mogę dać za całokształt więcej niż 7,5 w skali 1-10
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                        Podpinam tutaj, choć widzę, że są rozbieżności co do miejsca warzenia.
                        Jeśli z butelki to źle podpiąłeś. Na butli na kontrze mają napisane Bischofshof Brauerei.

                        Comment

                        • Aleksandros
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 352

                          #27
                          Piłem to piwo z butelki jesienią i żadnej takiej informacji na kontrze nie było, albo przynajmniej jej nie wypatrzyłem. Słyszałem wcześniej o warzeniu butelkowej wersji w innym browarze, więc się uważnie przyjrzałem. Może warzą wersję butelkową równolegle w obu browarach?

                          Comment

                          • erudyta
                            Senior
                            • 11-2008
                            • 189

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jeśli z butelki to źle podpiąłeś. Na butli na kontrze mają napisane Bischofshof Brauerei.
                            Piłem to piwo (butelkowe) jakieś kilka tygodni temu i również nie znalazłem na kontrze żadnej informacji o tym, że piwo to warzone jest Bischofshof Brauerei.

                            A co do samego piwa wspominam go dość dobrze.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Aleksandros Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...) Może warzą wersję butelkową równolegle w obu browarach?
                              Obecnie, browar posiada zbyt małe moce przerobowe, aby mógł warzyć piwo na taką skalę.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12171

                                #30
                                Dziwna sprawa z tym piwem. Na partii z terminem 16.01.2014, na kontrze butelki napis: Brewed by Klosterbrauerei Weltenburg, Asamstraße 32, 93309 Kelheim, a nie adres w Regensburgu czy browar Bischofsfof...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎