Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Salvator

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #16
    Tylko jedno słowo: REWELACJA
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      adam16 napisał(a)
      Tylko jedno słowo: REWELACJA
      Muszę to powtórzyć, po ostatnim czyli wczorajszym, meczowym spożywaniu REWELACJA .
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #18
        mhm...

        naprawdę? właśnie go testuję i jest dobry, ba ciut lepszy niż dobry, ale żeby rewelacja, że już nie wspomnę o REWELACJI
        dla formalności: zakupione w Świat Piwa na Długiej w Krakowie za 4 zł + paczka orzeszków w prezencie
        ocena: 4+

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #19
          Dla mnie jednak REWELACJA, jeśli pozwolisz.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #20
            Paulaner, Salvator

            Piwo mocne (7,5 %) - efekt ten podkreśla intensywna goryczka przeniesiona z irlandzkiej whisky, piana beżowa mała, szybko znika, piękny bursztynowy kolor. Warto powtórzyć. Ocena 4+.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #21
              But. 0.5 l czeska, alk. 7.5%, ekstr. 18.3%
              Ciemnobursztynowe, piana na poczatku drobnobabelkowa ale szybko opada do zera, zapach mocno slodowy, az slodki. W smaku pierwsza nuta slodowo-syropowa, dla mnie za ulepkowata, posmak troche bardziej zrownowazony z wchodzaca minimalna goryczka ale i tak z przewaga slodu. Moim zdaniem ten kozlak smakuje jakby mial nie 18% ekstraktu ale ze 28% czyli powiedzmy porownywalnie do EKU 28 . Mimo to plusem jest brak smaku spirytu mimo duzej mocy. Oceniam na 3.5/4-
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • iommi
                Senior
                • 07-2003
                • 1522

                #22
                Kupiony w rybnickich Alkoholach Świata po idiotycznej cenie - 7,5 zł za buteleczkę 0,33 l. Musiałem jednak spróbować czytając te wybuchy entuzjazmu i już wiem, że było warto - Salvator jest pyszny. Bardzo zrównoważony smak - słodycz przełamana mocną goryczką. No a te owocowe nutki w zapachu... CUDO!
                *****************************

                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                *****************************

                Comment

                • piokl13
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 946

                  #23
                  Zakupione wczoraj w Bomi w W-wie na Pułaskiego za 7,79zł.
                  Bardzo smakowity bock. Wyważony smak.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #24
                    Cóż mi niestety nie podeszło. Moim zdaniem porównanie z jurandowskim Koźlakiem jak najbardziej na miejscu. Ponieważ nie jestem smakoszem, to gdyby mi ktoś zrobił test ślepy miałbym trudności z rozpoznaniem.
                    Kolor jasna herbata, niewiele ciemniejsza niż np. w Kaprze. Piana bez rewelacji, nasycenie CO2 dośc niskie. Zapach, czuć nuty alkoholowe, nie lubię tego. Smak również czuć alkohol, w podobny sposób jak w Koźlaku, czy Kaprze właśnie, nie wali ordynarnie spirytem po kubkach smakowych, jak w niektórych piwach, ale zdecydowanie czuć jego moc. Innych ciekawych smaków się nie doszukałem. Generalnie, chyba bocki nie dla mnie. Może w zimie, po przyjściu z mrozu, nawet lekko cieplejsze niż 10C byłoby niezłe - rozgrzewałoby.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      #25
                      Nie spodziwałem się, że Paulaner tak pozytywnie mnie zaskoczy. Nawet Roggen nie wzbudził u mnie takiego entuzjazmu jak Salvator. Może podszedł mi tak bardzo dlatego, że piłem go w Wielkim Poście, czyli zgodnie z intencją twórców tego gatunku

                      Kolor herbaciany, transparentny (szczerze mówiąc spodziewałem się ciemniejszego). Zapach słodowo - karmelowy. Smak intensywny i gęsty, z solidnym słodem (choć nie słodki sensu stricto) i fantastycznym chlebowym posmakiem. Wyraźnie czuć moc tego piwa, chociaż alkohol jest niewyczuwalny. Znakomite

                      but. 0,5l (NRW) / cena 0,79 EUR
                      Attached Files

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                        But. 0.5 l czeska, alk. 7.5%, ekstr. 18.3%
                        Ciemnobursztynowe, piana na poczatku drobnobabelkowa ale szybko opada do zera, zapach mocno slodowy, az slodki. W smaku pierwsza nuta slodowo-syropowa, dla mnie za ulepkowata, posmak troche bardziej zrownowazony z wchodzaca minimalna goryczka ale i tak z przewaga slodu. Moim zdaniem ten kozlak smakuje jakby mial nie 18% ekstraktu ale ze 28% czyli powiedzmy porownywalnie do EKU 28 . Mimo to plusem jest brak smaku spirytu mimo duzej mocy. Oceniam na 3.5/4-
                        Po 3 latach drugie podejście do tego podobno najklasyczniejszego z koźlaków.
                        Woltaż tym razem podany 7.9%.
                        Zapach teraz odebrałem jako słodowy i mocno owocowy, wcale nie za słodki, malo palony jak na koźlaka.
                        W smaku słód, paloność, karmel, owoce i całkiem wyraźna owocowa goryczka w dobrych proporcjach, pod koniec picia dochodzi trochę alkoholu.
                        Tym razem mi całkiem nieźle podszedł. Widać się wyrobiłem
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • scoroop
                          Member
                          • 08-2006
                          • 54

                          #27
                          a zgodze sie z kolega w zasadzie we wszystkim pzoa zapachem ktory mi troszke orzechami trąci, co ejst jak dla mnie plusem w tym piwku . rewelacyjny kolor przede wszystkim! malo ktory doppelboczek mzoe sie takim pochwalic. mocna herbata z nuta czerwieni w tle. polecam zdecydowanie kazdemu wielbicielowi wyzszej zawartosci alkoholu . inna rzecz ze bywam w niemczech raz na 2 tygodnie od poltora roku i dopiero sie na to piwo nadzialem. naprawde polecam!
                          wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #28
                            Bardzo godny "dubeltowy" koźlak.
                            Piękny, rubinowoczerwony, lekko wpadający w "mocną herbatę", kolor.
                            Wzorcowa piana, drobna, gęsta, powoli opada i zamienia się w elegancki kożuszek. Głęboki, słodowy zapach z palonymi nutami - bardzo obiecujący.
                            Smak potwierdza to, co obiecuje zapach, nawet z przewagą "dymu", który zdominował smak słodu.
                            Drobniutkie bąbelki pojawiają się przez cały czas picia piwa, świetnie podkreślając smak.
                            Etykieta stylowa, bawarsko-barokowa, dopasowana do pochodzenia i charakteru piwa.
                            Po prostu świetny koziołek, jeden z najlepszych, jakie miałem okazję próbować. Pojawia się w Polsce, nie jest tani, ale z pewnością swej ceny wart.
                            Mimo iż Paulaner nie jest w Bawarii zbyt wysoko ceniony (jak się ma ponad 600 browarów, to można trochę pogrymasić ), to nigdy nie trafiłem na jakiś niewypał. Salvator to z pewnością "wypał"!!!

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              #29
                              Według mnie smaczne piwo,aczkolwiek delikatnie za ciężkie.Ma wspaniałe nuty owocowe jak i zapachowo jak i smakowo ,gaz jak dla mnie akuratny.Szata graficzna ładna.Piana z początku bujna ,potem znika do zera.
                              Zawartość alk. u mnie też 7.9%.Koszt piwka coś kole 0.85 €
                              Click image for larger version

Name:	Obraz 185.jpg
Views:	1
Size:	94,0 KB
ID:	2025623
                              Last edited by Pogoniarz; 04-04-2008, 20:38.


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              • naczelnik
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 1884

                                #30
                                Pogoniarz, musisz to piwo schlodzic
                                Wtedy nalej i zobacz co sie dzieje- dla mnie to jakas podpucha jest, to zjawisko w kuflu
                                Popieram domowe browary!

                                Polakom gratulujemy naczelnika

                                Zamykam browar.
                                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎