Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sztab, A6 - Intruder

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Sztab, A6 - Intruder

    bardzo fajne piwko domowe mówiąc językiem laika
    ciemne, bordowo-brązowe, z początkowo obfitą, średniopęcherzykową pianką, utrzymującą się w postaci cienkiego dywanika przez dłuższy czas. nasycenie początkowo widoczne, z czasem mniej zauważalne mimo już ponad 3 miesięcznego leżaka. w smaku czuć wyraźny alkohol (ciekawe przy balingu 15.5) z słodko-winną lepkością i bardzo intrygujący posmaczek owocowo-palony. w zapachu również podobna nuta, a że robiłem z podobnych składników piwo mniemam, że to sprawka Danstarów. bardzo przyjemnie się pije po trudach tyskiej giełdy.
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
    W zapachu również podobna nuta, a że robiłem z podobnych składników piwo mniemam, że to sprawka Danstarów. bardzo przyjemnie się pije po trudach tyskiej giełdy.
    Czy zatem nadają sie te drożdże do stouta Irish Ale od buran'a nie ruszyły mi od piątku

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Otrzymałem od Ahumby na giełdzie tyskiej i z radością skonsumowałem wczorajszego wieczora. U mnie piękna, gęsta piana, która utrzymała się do końca w postaci trzymilimetrowego dywanika. Początkowo delikatna słodycz przechodząca w bardzo przyjemny owocowy posmaczek z dłuuugą palonością. Zapach winno-słodowy i tylko CO2 zbyt szybko ucieka.
      Baaardzo smaczne!
      Last edited by iommi; 02-06-2006, 09:23.
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Sztab (Ahumba) - A6 Intruder

        Piwo otrzymane od Ahumby na Lubelskiej giełdzie birofili.
        Opis procesu warzenia pod tym linkiem.
        Opisz swoje dokonania piwowarskie - od postanowienia po degustację.

        Opakowanie bączek 330 ml, opatrzony etykietą zastępczą, na etykiecie wskazanie, że ma 16 stopni Blg.
        A co do samego piwa....
        Zapach owocowo-słodowy,przyjemny.
        Ładna czarna barwa.
        Super ciemnawa piana, sporo zostaje do końca.
        Przy pierwszym łyku dominuje taka owocowa słodycz z delikatnym palonymi i słodowymi posmakami. W miare picia słodycz się zmniejsza i dominuje słodowe posmaki charakterystyczne dla mocnych piw ale przyjemniejsze w tle wyczułem trochę goryczki. Piwo to troszkę przypominało mi portera, ogólnie to czuć, że to piwo jest cieżkie. Pewnym drobnym minusem była jak dla mnie za duża słodycz na początku picia i troszkę wyczuwalny alkochol.
        Ale suma sumaru to mi smakowało bez wątpienia piwo to jest warte wypicia.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎