Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe piwa na rynku (wyprodukowane W POLSCE) - TYLKO komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita Wyświetlenie odpowiedzi
    Nowe zjawisko na rynku - sub browar. Chodzi o nową serię piw Glogera i nowy browar SŁUŻBA ZDROWIA.
    Wygląda to na browar kontraktowy, ale nim chyba nie jest. Wychodzi, że browar Gloger sam sobie zlecił.
    Formalnie browar Służba Zdrowia ma nowy numer KRS, ktoś nowy jest dopuszczony do spółki, dotychczasowe piwa w nieco odmienionej koncepcji - nowa szata graficzna, nowe nazwy, a piwa te same (bardzo zbliżone parametry).
    Ciekawa nazwa zjawiska SUB BROWAR. Zwykła kontraktówka. Może pomysłodawcą jest ktoś z Glogera, ale nie zmienia to faktu, że dalej jest to kontraktacja.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2291

      Powstał Browar Stołeczny czyli nie owijając w bawełnę warszawska hurtownia napojów i alkoholi Mat-Mor (http://www.browarstoleczny.pl/) ponaklejała swoje etykiety na piwa wyprodukowane w którymś z browarów.
      Po treści i wykrojniku etykiet (szczególnie kontretykiety) stawiam na BRJ, choć piłem Ale Stołeczne i mocno się zastanawiam czy Lwówek albo Ciechan naprawdę aż taką chałę postanowił odstawić!?
      Piwo ma ohydną zatęchłą goryczkę (warka 28.04.2018).
      Widziałem też w sklepach Królewski Lager i Pszczele. Lepiej omijajcie z daleka.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2291

        Wydedukowałem, że Ale Stołeczne to prawdopodobnie Lwówek Belg (lub bieda wersja tego piwa), a Królewski Lager = Lwówek Książęcy.

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          Czy browar Za Miastem jest fizycznym browarem (i wtedy czy jest dodany do bazy) a jeżeli nie to gdzie warzą?

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            Kontraktowiec, do tej pory warzyli w Zodiaku i Niechanowie.

            Comment

            • Warzywo
              Senior
              • 08-2016
              • 955

              Dziękuję. Zmyliły mnie ich wizualizacje na stronie www.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19159

                Fabrica Rara już jakiś czas temu wyprowadziła się z Mieszczańskiego, a na RB przy piwie Liquid Sun IPA pisze: "Warzone z chłopakami z Fabrica RARA w ich browarze". Czyli gdzie? Oba kooperanty to kontraktery (Craft House Brew i Fabrica RARA). Ostatnie wprowadzone na RB piwo FR to Turbo Exotic i jest już bez przypisania miejsca produkcji. Na niereformowalnym i niekonsekwentnym Unttpd FR jest jako mikrobrowar, a samo piwo przypisano do
                Craft House Brew, mimo, że w komercyjnej informacji pisze jak powyżej cytowano. Kolejne gamonie robią nas w ..uja!

                Comment

                • nikita_banita
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 1363

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Cos mi sie kojarzy, że zgłaszane było ojczyste czy jakoś tak z Folvarka, nie było podanego tylko browaru.....
                  Mocno po czasie, ale ojczyste z Folvarka było do kupienia w butelkach na miejscu w Glogerze, więc sądzę, że piwo kontraktowano w tym browarze.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                    Powstał Browar Stołeczny czyli nie owijając w bawełnę warszawska hurtownia napojów i alkoholi Mat-Mor (http://www.browarstoleczny.pl/) ponaklejała swoje etykiety na piwa wyprodukowane w którymś z browarów.
                    Po treści i wykrojniku etykiet (szczególnie kontretykiety) stawiam na BRJ, choć piłem Ale Stołeczne i mocno się zastanawiam czy Lwówek albo Ciechan naprawdę aż taką chałę postanowił odstawić!?
                    Piwo ma ohydną zatęchłą goryczkę (warka 28.04.2018).
                    Widziałem też w sklepach Królewski Lager i Pszczele. Lepiej omijajcie z daleka.
                    Pszczele = Celtyckie Ciemne Miodowe z Sulimaru. Identyczne parametry, wykrojnik etykiet i smak czyli zalepiająca miodowa słodycz podszyta nutą spirytusu.
                    Miałem niestety okazję spróbować

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Dziś w sklepach pojawiła się bardzo limitowana wersja Imperial Oatmeal Stout z browaru Mazurski leżakowana w beczkach po bourbonie. Piwo jest bardzo drogie, nawet w Ełku będzie trudno dostępne gdyż wypuszczono tego podobno bardzo mało. Myślę, że trzeba dodać to jako nowe piwo i tak też zrobiłem. Butelka to 330 ml i ma zalakowany jakby woskiem kapsel, tak wygląda etykieta
                      Attached Files

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        W bazie jest 5 piw Stu Mostów WRCLW Rye RIS. Z czego dwa to na bank dublety.

                        WRCLW Rye RIS Bourbon Barrel Aged-Raspbe to jest to samo co tu ocenił Dzoshu w wątku WRCLW Rye RIS Bourbon Barrel Aged. Przedmówcy nie mówią nic o intensywnych owocach, więc jest to pomyłka Dzoshu.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Tylko 5? Powinno być co najmniej 9.

                          - WRCLW Rye RIS
                          - WRCLW Rye RIS Bourbon BA
                          - WRCLW Rye RIS Porto & Bourbon Double BA
                          - WRCLW Rye RIS Bourbon BA + Raspberries
                          - WRCLW Rye RIS - Raspberries
                          - WRCLW Rye RIS - Vanilla & Roasted Hazelnuts
                          - WRCLW Rye RIS - Chili & Cocoa Beans
                          - WRCLW Rye RIS - Smoked Plums
                          - WRCLW Rye RIS - Coffee & Cascara

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎