Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rohozecky
    PremiumUżytkownik
    • 11-2008
    • 1837

    ... a Piasta wrocławskiego dopiero latem 2004.
    Last edited by rohozecky; 17-05-2022, 14:00.
    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2769

      Nikt chyba jeszcze o tym nie napisał? No to ja tutaj odnotuje.
      W ciagu najbliższych miesięcy powstanie kolejny browar w woj. zachodniopomorskim. Ma być uruchomiony w Szczecinku.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        Nowy browar w Nowej Hucie szuka piwowara, wybicie 2hl
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2769

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          A oto moja lista działających na ten moment browarów:
          Browar Król Plaza od maja oferuje gościom hotelu w Jarosławcu swoje piwa.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
            Nowy browar w Nowej Hucie szuka piwowara, wybicie 2hl
            W NH był planowany browar już jakiś czas temu, ale od Dorana słyszałem, że plany się rozmyły. Na pewno jest potencjał.

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2769

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi

              W NH był planowany browar już jakiś czas temu, ale od Dorana słyszałem, że plany się rozmyły. Na pewno jest potencjał.
              W Nowej Hucie był plan reaktywacji (angielskiego) Twigga. Przejęty przez CraftCo, umarł jednak w niemocy w okresie pandemii. Były poza tym nawet jeszcze ze dwa projekty, które w okresie lockdownu rozmyły się. Co ciekawe przetrwał (podkrakowski) Stary Kraków, który swoją dystrybucję opiera głównie o Świat Kraftu - Hutę Piwa.



              Last edited by Pankracy; 24-05-2022, 12:55.

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2769

                Browar Craft Międzyrzec Podlaski - sprzedaż ruszy najpradopodobniej od 1 czerwca 2022.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nikt chyba jeszcze o tym nie napisał? No to ja tutaj odnotuje.
                  W ciagu najbliższych miesięcy powstanie kolejny browar w woj. zachodniopomorskim. Ma być uruchomiony w Szczecinku.
                  Jakąś nazwę już mają?

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2769

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jakąś nazwę już mają?
                    Nie mają.

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2769

                      Nowy browar w Pucku w sobotę zaczął warzenie.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                        W Nowej Hucie był plan reaktywacji (angielskiego) Twigga. Przejęty przez CraftCo, umarł jednak w niemocy w okresie pandemii. Były poza tym nawet jeszcze ze dwa projekty, które w okresie lockdownu rozmyły się. Co ciekawe przetrwał (podkrakowski) Stary Kraków, który swoją dystrybucję opiera głównie o Świat Kraftu - Hutę Piwa.
                        Browar się rozbudował, bo zajmuje już dwie kondygnacje dawnego garażu. Nie zgodzę się, że głównie o Świat Kraftu. Na pewno Andrzej - piwowar Nowej Huty - dba o to by było piwo dostępne w NH, ale Tomek nie zamyka się tylko na Nową Hutę i jej kanały dystrybucji. Piwo jest dostępne w stałej ofercie w kilku lokalach w centrum i na Kazimierzu. W przyszłym tygodniu zrobię aktualizację, bo na ontap nie ma wszystkich lokali.

                        Comment

                        • Pankracy
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 2769

                          W tym tygodniu sprzedaż piw rozpoczynają:
                          - Browar Bałtów
                          - Browar Stara Owczarnia

                          Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          browar Harasimowicze działa, byłem osobiście drugiego dnia wojny (25.02), zakupiłem karton piw. Warzą pod swoją marką + na zamówienie dla knajp oraz napoje b/a na bazie słodu rónież na zamówienie
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Ponanosiłem na mapę Wasze wszelakie uwagi i wychodzi mi, że mamy 294 browary. No chyba, że jeszcze coś jest do zmienienia

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • pawlosek12
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 108

                              Browar Puck działa robi piwo i ma swoje kapsle firmowe.

                              Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎