Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    To że ma kapsle to nie znaczy, że ma już piwo! Ja też mam swoje kapsle a nawet browaru nie mam.

    28 maja było dopiero pierwsze warzenie, więc pod koniec czerwca i w lipcu będą dopiero piwa.

    PS. Instalacja BrauKonu.
    Last edited by e-prezes; 17-06-2022, 19:22.

    Comment

    • beerek62
      Senior
      • 04-2010
      • 1036

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Ponanosiłem na mapę Wasze wszelakie uwagi i wychodzi mi, że mamy 294 browary. No chyba, że jeszcze coś jest do zmienienia
      Browar Welders w Sierakowicach? To chyba restauracyjny,

      Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
      Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1415

        A ten restauracyjny w Gorzowie to czasami nie padł jeszcze przed otwarciem?

        Comment

        • kjaros
          Senior
          • 03-2007
          • 377

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
          Browar Welders w Sierakowicach? To chyba restauracyjny,
          Wątpię aby był tam jakikolwiek browar. Wyskoczę na "koło" i sprawdzę osobiście.
          Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Weldersa przerabialiśmy kilka lat temu. To kontrakt zamawiający piwa w Kraftwerku.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Tak sobie teraz przypomniałem, że Becik upiera się przy tym, że Bierhalle Lublin nadal warzy. To by było 295.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                Welders warzy w Kraftwerku.Gdy byłem u nich w Sierakowicach jesienią to dowiedziałem się że rezygnują z budowy w Sierakowicach i planują postawić browar w Gliwicach Ostropie.Nie wiem jakie teraz mają plany.
                mb WOS

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2768

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jarosław
                  Stara Owczarnia piwa w tankach, ale potrzebują jeszcze około 3 tygodni.
                  W piątek mieli wystawić stoisko na Koza Fest w Ojrzanowie.

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2768

                    W 2024 roku planowane jest otwarcie hotelu Horizon Hotel & Resort w Szklarskiej Porębie.
                    Wśród atrakcji obiektu ma być m.in. minibrowar restauracyjny.

                    ul. Dolna 17,
                    58-580 Szklarska Poręba

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Jutro, tj 2 lipca startuje browar w Pucku. Mam też wrażenie, że Browar Za Miastem warzy już na swoim, chociaż fakt, że otworzyli sklepik przy nowym browarze w Rumianku wcale nie musi o tym świadczyć.
                      Last edited by Prusak; 01-07-2022, 16:19.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Zważywszy na kolejne zamknięcia liczba czynnych browarów zredukowana została do 294. Sądzę, że do końca roku nie otworzy się więcej niż sześć, więc nadal nie dobijemy do okrągłych trzech stów.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          Przy tej liczbie ciężko jest je odwiedzić, więc po co dążyć do absolutnego rekordu. Browary kraftowe i kontraktowe powoli rozpychają się w miejscach kiedyś dla nich niedostępnych. Rynek się nasyca i dochodzimy do ściany. Rozumiem marzenia piwowarów domowych, którzy zakładają swoje komercyjne przedsięwzięcia, ale w ślad za nimi idą inwestorzy, którzy dysponują kasą. Ale nie mają ani wiedzy ani ludzi, by wdrożyć coś z sensem. Lud i tak kupi jako wartość dodaną. Także ja bym się tak nie ekscytował...
                          Last edited by e-prezes; 05-07-2022, 20:34.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            Rzecz w tym, że nikt się nie ekscytuje. Chodzi raczej o stan faktyczny.

                            No i jeszcze jedna kwestia: zastanawiające jest to, że w kraju takim jak Polska z ludnością circa 38 mln nie funkcjonuje, powiedzmy, pięćset mikrusów, albo przynajmniej jeden na sto tysięcy mieszkańców czyli około 380. Podając liczbę kibicuję oczywiście powstawaniu nowych browarów i choć wielość nie musi przekładać się na jakość, to zawsze jest szansa, że będziemy mieli bardziej zróźnicowaną ofertę i "terytorialnie" bliżej do produktów znośnej jakości. I o to głównie chodzi.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Ale skąd taki wylicznik? 1 na 100k ludzi? Tak w ogóle to przecież wliczasz w to niepełnoletnich i świadomie nie korzystających. Poza tym jest duża dysproporcja między regionami, gdzie jest mocno nasycone browarami a takimi, gdzie jest ich zdecydowanie za mało. W turystycznych regionach nie dziwi mnogość, bo mogą na siebie zarobić nawet przy konkurencji, a w biedniejszych regionach nawet jeden może mieć problem mimo 100k mieszkańców.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                To żaden wylicznik. Pisałem przykładowo. A przy okazji: uważasz, że nawet w biedniejszym regionie malutki browar nie może się utrzymać? Za PRLu w miasteczku gdzie się wychowałem liczącym wówczas ok 15 - 16 tys. mieszkańców było 12 tzw budek z piwem nie licząc innych lokali. Teraz spożycie piwa na głowę (przecież ten parametr też jest liczony na wszystkich mieszkańców kraju) jeszcze wzrosło. Nie znajdzie się wśród stu tys. obywateli 2 - 3 tys. amatorów niekoncernowego piwa?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎