Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    To chyba już jakaś epidemia...
    Normalny kryzys.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Raczej Mińsk (ten białoruski). Lokalizacją podaną przez OLX bym się nie przejmował.
    Nie jest to ten z Zamościa, ale dość drogo. Niemniej Pendi, ciekawa teoria...

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi


      Nie jest to ten z Zamościa, ale dość drogo. Niemniej Pendi, ciekawa teoria...
      Wszedłem na stronę SALMa (po polsku), tam w rekomendacje i przejrzałem listę instalacji. Dodatkowym ułatwieniem jest podanie modelu sprzedawanego sprzętu na OLX. Żadna z umieszczonych instalacji w Polce nie pasuje. Inna sprawa, że Zamościem tam się nie chwalą. Bodajże jedynym miejscem, które odpowiada modelowi jest niejaki browar Grad z Mińska. Zapewne chodzi o Gradski Pub, który działał ładnych już parę lat temu - obecnie po różnych perypetiach to Staromiestnyj Pivovar.

      Dodatkową poszlaką, że chodzi o kierunek wschodni jest imię / pseudonim sprzedającego - Alex.

      A że nie należy przywiązywać uwagi do lokalizacji pokazanej na OLX świadczy poprzednia sprawa browaru "w Kołobrzegu".
      Last edited by Pendragon; 12-11-2022, 18:50.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment


      • e-prezes
        e-prezes commented
        Editing a comment
        Domyślam się, że z tej strony korzystałeś Dziś Alexów w Polsce jest pewnie więcej niż w Mińsku, ale OK. Staromestny dość dobrze prosperował jak tam ostatnio byłem. Sieć lokali należała do jakiegoś oligarchy. Przeszła przed pandemią mały i słuszny rebrending. Poszukam w necie jakichś poszlak.
    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      W Chełmie długo się szykują, ale nie zrezygnowali. Zmierzają chyba w stronę ostatniej prostej:
      Browar Kozak, Chełm. 727 osób lubi to · 6 osób mówi o tym. Rzemieślniczy Browar Restauracyjny

      Comment

      • kjaros
        Senior
        • 03-2007
        • 377

        W Lidlu w Gliwicach przy ul. Poznańskiej zauważałem od kilku tygodni mocną redukcję kraftów Z dwóch dużych regałów zostały już tyko dwie półki. W miejsca po kraftach trafiły koncerny albo zupełnie inne towary. Czy w innych Lidlach zauważyliście podobną sytuację, czy to tylko specyfika tego sklepu? Czyżby Lidl szykował się do nowej gospodarczej rzeczywistości? Największe sieci, z analizy danych sprzedażowych, mogą mieć już jakiś obraz sytuacji.
        Last edited by kjaros; 15-11-2022, 21:49.
        Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          W Piekarach i Bytomiu raczej po staremu.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12205

            A we Wrocławiu też jakby redukcja.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Po wymianie ciosów Kopyra i szefa Mazurskiej Manufaktury w sprawie Profesji wszystko jasne. Ubył nam jeden browar, a szanse na reaktywację są, ale nikłe, mimo że mowa jest o drugiej instalacji w posiadniu panów ze Szczytna. Tak czy owak, trudno mówić na dłuższy czas o istnieniu Profesji.
              Mamy więc 299 browarów, ale wkrótce kolejne dwa się otwierają i pewnie kolejne padną. Sytuacja jest dynamiczna.

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kjaros Wyświetlenie odpowiedzi
                W Lidlu w Gliwicach przy ul. Poznańskiej zauważałem od kilku tygodni mocną redukcję kraftów Z dwóch dużych regałów zostały już tyko dwie półki. W miejsca po kraftach trafiły koncerny albo zupełnie inne towary. Czy w innych Lidlach zauważyliście podobną sytuację, czy to tylko specyfika tego sklepu? Czyżby Lidl szykował się do nowej gospodarczej rzeczywistości? Największe sieci, z analizy danych sprzedażowych, mogą mieć już jakiś obraz sytuacji.
                Wg moich obserwacji to rzecz powtarzająca się - oferta kraftów jest redukowana od Haloween do Wielkanocy na rzecz towarów sezonowych.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment


                • e-prezes
                  e-prezes commented
                  Editing a comment
                  Właśnie! Jesienią i zimą schodzi mniej piwa. Albo inaczej miesiące ciepłe są bardziej pod tym względem wskazane na większą konsumpcję piwa. Z oczywistych względów.
              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Dawno mnie tu nie było. Sorry jeśli więc piszę o czymś co już tutaj dodano bo nie przeglądałem ostatnich postów.
                Niestety z listy browarów można wykreślić Hopium z Nowego Drzewicza. Zaprzestał warzenia już wiosną tego roku. Ostatnio publicznie z piwem pojawili się bodajże na wiosennym WFP. Mam jeszcze info o nadchodzącym zamknięciu innego browaru z woj. mazowieckiego ale potwierdzę jeszcze na miejscu za pare dni i wtedy napiszę.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dawno mnie tu nie było. Sorry jeśli więc piszę o czymś co już tutaj dodano bo nie przeglądałem ostatnich postów.
                  Niestety z listy browarów można wykreślić Hopium z Nowego Drzewicza. Zaprzestał warzenia już wiosną tego roku. Ostatnio publicznie z piwem pojawili się bodajże na wiosennym WFP. Mam jeszcze info o nadchodzącym zamknięciu innego browaru z woj. mazowieckiego ale potwierdzę jeszcze na miejscu za pare dni i wtedy napiszę.
                  To rzeczywiście dawno Cię nie było, bo ta informacja od dość dawna jest znana.
                  Last edited by Prusak; 28-11-2022, 14:33.

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2769

                    Browar Witnica jest na sprzedaż/szuka inwestora.

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      Tyle kontraktów goszcza i nie wyrabiają ?
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • Pankracy
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2769

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tyle kontraktów goszcza i nie wyrabiają ?
                        Właściciel Łebskiego ogłosił chęć sprzedaży swojej firmy i marek: Łebskie, Władek, Usteckie, Gdańskie, Sopociak, Gdyńskie
                        Widać stracili kluczowego klienta.
                        Last edited by Pankracy; 02-12-2022, 19:11.

                        Comment


                        • e-prezes
                          e-prezes commented
                          Editing a comment
                          Czyli kogo? Zmienią miejsce warzenia i będą dalej walić głupa, że to lokalne piwo
                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Browar Witnica jest na sprzedaż/szuka inwestora.
                        Ale jeszcze warzą?

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Wzorem browarów kontraktowych udostępniam plik ze spisem polskich browarów - tych działających i zamkniętych. Plik nie pozwala na edycję. Na temat wykrytych błędów zapraszam do dyskusji tutaj PS - mi wyszło 301 czynnych.

                          SPIS BROWARÓW !,#,browar,miejscowość,adres,województwo,GPS:,start S,1,Browar Lwówek ,Lwówek Śląski,Traugutta 7,dolnośląskie,1,51.10961, 15.58401,1209 D,2,Browar Namysłów ,Namysłów,Chrobrego 26,opolskie,1,51.07744, 17.71056,1321 S,3,Browar Tenczynek,Tenczynek,Tenczyńska 59,m...
                          Last edited by Pendragon; 03-12-2022, 19:07.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎