Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary w Polsce - stan obecny i perspektywy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

    Błonie od kilku miesięcy warzy tylko swoje piwa, definitywnie rozstali się z kontraktami - to informacja z pierwszej ręki od głównego piwowara.
    Też do mnie takie informacje dotarły z kilku róznych źródeł.
    Co ciekawe odchodzą od typowych kraftowych etykiet butelkowych tzn wielkich samolep. Na ich piwach teraz są klasyczne papierówki Już mam serię piw Kampinoskie a dowiedziałem się o analogicznych na serię Polski Folklor. Nie wiem jak bedzie z piwami z serii Inne Beczki choć podobno własnościowo to inny brand.
    Niestety z wieści kiepskich pragnę donieść że definitywnie padł zyrardowski Beer Bros. I to chyba już w listopadzie ub. r.
    Info mam od jednego z współwłaścicieli browaru i człowieka z browaru konkurencyjnego. Podobno wyprzedają sprzęt
    Szkoda bo ten browar akurat lubiłem
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      Ostatni wpis na fb z maja 2020. Zatem bardzo możłiwe.

      Comment

      • pebejot
        Senior
        • 01-2010
        • 1412

        W Beer Bros byłem miesiąc temu. Zakupiłem piwa w butelkach (były 4 rodzaje).
        Rozmawiałem z właścicielem, był załamany.
        Zdążył zbudować i uruchomić firmowy pub przy browarze, otworzył na jesieni i od razu musiał zamknąć.

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10737

          jakiś czas temu pojawiło sie ogłoszenie o sprzedaży sprzętu Beer Bros
          Chodzą też pogłoski o końcu browaru pod Krakowem
          Last edited by anteks; 01-04-2021, 17:52.
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Niestety obserwujemy kanibalizm rynku piwa rzemieślniczego. Padają już okrzepłe browary. BSK tuż przed pandemią zmieniał warzelnię na większą. Czarno to widzę...

            Comment

            • kaczka116
              Senior
              • 10-2015
              • 1350

              Pracownia Piwa zakończyła działalność jako browar stacjonarny, przeszła na kontrakt tak jak Piwne Podziemie
              Nie mów hop zanim nie nachmielisz
              Untappd

              Comment

              • Warzywo
                Senior
                • 08-2016
                • 955

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Niestety obserwujemy kanibalizm rynku piwa rzemieślniczego. Padają już okrzepłe browary. BSK tuż przed pandemią zmieniał warzelnię na większą. Czarno to widzę...
                To nie kanibalizm tylko działania polityków czynione z pełną premedytacją. Te część gospodarki w których istnieje mały i średni kapitał zostaną praktycznie zniszczone, ewentualnie przejęte przez wielkich. Oczywiście w imię naszego zdrowia i bezpieczeństwa,

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  Nie zrozumiałeś mnie. Działania polityków pominę milczeniem. To efekt mnogości podmiotów, których podaż jest zbyt duża by klient mógł wszystko kupić. Te które mają dobrą dystrybucję wypierają z rynku te, które nie wypracowały sobie takiej i wiernych odbiorców. Nie sądzę, by zamysłem polityków było zabicie podmiotów, które płacą podatki. To jak cięcie gałęzi na której się siedzi.

                  Comment

                  • LESNICZYy
                    Senior
                    • 01-2018
                    • 950

                    Browar Świebodzin powoli kończy działalność . Powodem pandemia i lockdown gatronomi .

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2768

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Browar Świebodzin powoli kończy działalność . Powodem pandemia i lockdown gatronomi .
                      Są też w ten trudny czas i pozytywne wieści.
                      Pivovsky kupił nieczynny od zeszłego roku zakład piwowarski w Żarowie.
                      Last edited by Pankracy; 15-04-2021, 22:19.

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        To nie jest pozytywna wiadomość. Jeśli to Hoppy Lab to wiadomość wręcz tragiczna. Młodzi ludzie z prawdziwą pasją do piwa. Odtwarzający historyczne piwo, ciężko pracujący kilka ostatnich lat na inwestycji w marzenie życia. Tragedia...
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          Z tym Świebodzinem sprawa jest pewna? Mam wrażenie, że przez pandemię następuje tyle różnych przetasowań, że wkrótce ciężko będzie się w tym wszystkim połapać

                          Comment

                          • kaczka116
                            Senior
                            • 10-2015
                            • 1350

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z tym Świebodzinem sprawa jest pewna? Mam wrażenie, że przez pandemię następuje tyle różnych przetasowań, że wkrótce ciężko będzie się w tym wszystkim połapać
                            Pewna
                            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                            Untappd

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10737

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z tym Świebodzinem sprawa jest pewna? Mam wrażenie, że przez pandemię następuje tyle różnych przetasowań, że wkrótce ciężko będzie się w tym wszystkim połapać
                              Pewna, do tego były zawirowania właścicielskie
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4305

                                W Mikołajkach wystartowali ze sprzedażą.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎