Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    W sumie ciekawa sprawa, bo akurat w tym wypadku bym obstawił, że RIS niekoniecznie będzie zyskiwał, ale myślę, że BW może zyskać.
    No ale po co je kupować skoro za 5-6 zł więcej można mieć naprawdę dobrego RISa albo Barley Wine

    Zauważasz pewną analogię?
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      Nail it tomolek
      Pomijając to ze nie znam dobrego BW i RISa za mniej niż 20zl

      Comment

      • Grochu
        Member
        • 11-2002
        • 33

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
        Kopyr pewnie boi się, że hipstery kupią piwa w lidlu i im marcowego kieszonkowego na nowe crafty nie styknie
        Wygląda na to, że właśnie o to chodzi, cytuję:
        "(...)Bo ja tu widzę "inwestowanie" całego budżetu na piwo w kartonu 2-ligowej Belgii. Moim zdaniem to ściągnie pieniądze z rynku. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ludzie myślą, że kupując karton Piraata zrobili interes życia. A ze względów degustacyjnych lepiej by zrobili kupując 12 różnych Belgów czy kraftów, albo skrzynkę porterów."

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
          Bardzo wierzą polscy blogerzy w to, że wspominając o promocji od razu robią wielką reklamę i mają wpływ na sprzedaż piw w lidlu.
          W Polsce było kiedyś sporo tzw. partii kanapowych przekrzykujących się, ile to dla Polski zrobili, a jeszcze więcej zrobią. To samo z większością blogerów - nic nie mogą, a dużo szczekają. Cały czas powtarzam, że odkąd tworzenie własnej witryny w internecie przestało wymagać znajomości przynajmniej podstaw HTML, to nawet tresowana małpka może sobie zrobić bloga czy fanpejdża i publikować każdą bzdurę lub losowy ciąg znaków.
          Myślę, że kopyrowe nabijanie się z prezentowanego na forum entuzjazmu wobec piwnej promocji Lidla jest próbą wbicia nam szpili za to, że ostatnio zhejtowano tu parę jego głupich wypowiedzi. Mechanizm mniej więcej taki: mam bloga i nie zawaham się go użyć
          I żeby nie było - również zaopatrzyłem się w zapasy za parędziesiąt złotych. W końcu taka okazja cenowa często się nie trafia.
          Last edited by chemmobile; 24-03-2015, 17:10.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Wiem, ART, że nie masz czasu czytać browar.bizu, ale ja wątek o belgijskich piwach i sikanie po nogach przez weteranów browar.biz na temat piwa dostępnego w Polsce od niemal 10-lat śledzę jak najlepszy kabaret, więc zrobiłem małe resume dla Ciebie...
            Sądzę, że powinieneś zrobić sobie dłuższy urlop. Albo przynajmniej porządnie walnąć głową w ścianę, tak żeby echo poszło.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
            Tematu nie śledziłem (brak mi na to sił), ale od niedzieli zdążyłem spróbować każdego z tych piw (poza 6-pakiem - znikły) i jestem raczej zawiedziony.
            O ile dobrze przeczytałem, to nikt tutaj nie twierdzi, że ta oferta to wybór najlepszych piw na świecie, raczej podkreśla się pewną reprezentacyjność, która może być atrakcyjna dla początkujących i stosunkowo korzystny stosunek ceny do jakości.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
            Fajna odpowiedź na ten wpis:
            (...) Ciekawe zjawisko, że ludzie pijący droższe piwa powoli przemieniają się w jakąś sektę vel kółko masturbacyjne vel agorę bucyzmu...
            Zanim jeszcze mnie wywalili ze wszystkich swoich list znajomych, to czytywałem sobie te ich napuszone dyskusje. Raz wrzuciłem cytat na blogówkę i straszna afera się zrobiła, to po tym mnie wycięli. Lekceważenie i drwiny z ludzi to był standard.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
              No ale po co je kupować skoro za 5-6 zł więcej można mieć naprawdę dobrego RISa albo Barley Wine

              Zauważasz pewną analogię?
              No nie do końca, bo to jest nasz RIS i BW, przez naszych piwowarów uwarzony i to nie jest nasze ostatnie słowo. I za takiego RISa jestem w stanie dać nawet więcej niż za zagranicznego, bo to jest historyczne piwo. Takim był Ded Moroz, takim było Chateau.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Sądzę, że powinieneś zrobić sobie dłuższy urlop. Albo przynajmniej porządnie walnąć głową w ścianę, tak żeby echo poszło.
                O widzę, że można napisać - touché. :-P
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  Wypełniając białe plamy na mapie Polski dodam, że w Płocku wszystkich belgów pod dostatkiem.
                  Widocznie słowa Kopyra zrobiły wrażenie na wszystkich oprócz mnie
                  Corsendonk Pater, Piraat i Gulden Draak naprawdę godne polecenia.
                  Last edited by Pinio74; 24-03-2015, 17:44.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • lasica_lwd
                    Member
                    • 06-2014
                    • 73

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    No nie do końca, bo to jest nasz RIS i BW, przez naszych piwowarów uwarzony i to nie jest nasze ostatnie słowo. I za takiego RISa jestem w stanie dać nawet więcej niż za zagranicznego, bo to jest historyczne piwo. Takim był Ded Moroz, takim było Chateau.
                    Ke? Przecież BW i RIS bardzo dobrej jakości były z Pracowni Piwa, gdzie więc tu historyczność piw od doktorów? Chyba, że to piwo hipsteryczne i zrobiłeś literówkę.

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przy półce z belgami zasłyszałem fragment rozmowy pary, która dziwiła się, że piwo ma tak długi termin ważności
                      Kiedy wrzucałem te piwa do koszyka, nie omieszkałem poedukować zdziwionych "wysoką" ceną przechodzących zakupowiczów na temat tych piw - a potem z satysfakcją obserwowałem, jak wrzucają je sobie do koszyków

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czekam teraz na falę pogardy dla "lidlowych" belgów na blogach prowadzonych przez wyznawców kopyryzmu Ale dobrze, więcej dla nas zostanie.
                      Wklejaj linki. Czy to tylko takie pustosłowie, wpisywanie się w obowiązującą narrację. tylko po to, by zaistnieć?

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                      Na blogu Małe piwko można również przeczytać ciekawe twierdzenie, że Lidl to doskonale marketingowo rozegrał.
                      I że te blogiery co o ofercie lidla piszą, to im darmową reklamę robią i przez to te piwa takie tanie. Nic billboardy, nic reklama w tv. Niemiecki najeźdźca wydupczył polskich blogerów i Ci mu nakrecili sprzedaż.
                      Nie widziałem billboardów, nie widziałem reklam w TV. Ale to pewnie dlatego, że nie mam TV w ogóle nie pojmuję, jak można oglądać telewizję, ale ja inne pokolenie jestem, może dlatego.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lasica_lwd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ke? Przecież BW i RIS bardzo dobrej jakości były z Pracowni Piwa, gdzie więc tu historyczność piw od doktorów? Chyba, że to piwo hipsteryczne i zrobiłeś literówkę.
                        Każdy jeden RIS i BW z polskiego browaru są póki co historycznym wydarzeniem. Oczywiście większym wydarzeniem był Ded Moroz, choć obiektywnie szału nie było. Pracownia Piwa była wcześniej niż DB i można powiedzieć, że ich piwa były lepsze, ale póki co każdy RIS i BW z Polski to jest wydarzenie.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          Nieleżakowane efemerydy historycznym wydarzeniem polskiego piwowarstwa, hahaha, odlot na maxa, hahaha. Ja mam lepszy pomysł - piwowar domowy, który pierwszy w garnku uwarzył RISa niech zostanie ikoną polskiego piwowarstwa
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • franekf
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 944

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi

                            Wklejaj linki. Czy to tylko takie pustosłowie, wpisywanie się w obowiązującą narrację. tylko po to, by zaistnieć?
                            Tak, po 10 latach na b.biz postanowiłem wyjść z cienia i dobić do 1000 postów, rozszyfrowałeś mnie!
                            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                            Piwny Janusz bez Teku

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wiem, ART, że nie masz czasu czytać browar.bizu, ale ja wątek o belgijskich piwach i sikanie po nogach przez weteranów browar.biz na temat piwa dostępnego w Polsce od niemal 10-lat śledzę jak najlepszy kabaret, więc zrobiłem małe resume dla Ciebie.
                              Wiesz co, wyluzuj może trochę - nikt tu nie sika po nogach. Przyzwoite belgi w dobrej cenie zawsze warto kupić - jeśli się lubi takie piwa. Idę właśnie otworzyć sobie Smoka - kupiliśmy 12 sztuk, Slavoy wrócił z Lidla z suchymi spodniami, ja też nie odczuwam potrzeby popuszczania.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                                Tak, po 10 latach na b.biz postanowiłem wyjść z cienia i dobić do 1000 postów, rozszyfrowałeś mnie!
                                Tak jest, wiekopomne zwycięstwo! <złowieszczy śmiech>
                                Last edited by WojciechT; 24-03-2015, 18:32.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎