Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    abernacka napisał(a)
    Po składzie można odrazu wywnioskować że kolesie grają solidny industrial. Gorąco polecam!
    Jeżeli solidny industrial, to polecam dyskografię kapeli Butthole Surfers.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      robox napisał(a)
      Jeżeli solidny industrial, to polecam dyskografię kapeli Butthole Surfers.
      czy Butthole S. to industrial to nie wiem....mi z ta muzyką bardziej kojarzy się The Residents, SPK czy Throbing Gristles
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        Najnowsza płyta VooVoo "VooVoo z kobietami" jak dla mnie kolejne mistrzostwo świata.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          robox napisał(a)
          Jeżeli solidny industrial, to polecam dyskografię kapeli Butthole Surfers.
          Muszę cię niestety wyprowadzić z błędu. Butthole Surfers od zawsze grali jak to określił autor "Punk Rock -Encyklopedia" Sopel, zakręcony psycho punk.
          Ps. Najlepszą płytą dla mnie B.S. jest bezwątpienia "Psychic Powerless Another Man's Sac" z 1985r.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            abernacka napisał(a)
            Muszę cię niestety wyprowadzić z błędu. Butthole Surfers od zawsze grali jak to określił autor "Punk Rock -Encyklopedia" Sopel, zakręcony psycho punk.
            Ps. Najlepszą płytą dla mnie B.S. jest bezwątpienia "Psychic Powerless Another Man's Sac" z 1985r.
            Może mnie w tej wypowiedzi poniosło , ta przedstawiona przez Ciebie definicja chyba najbardziej pasuje do opisu muzyki tego zespołu.
            Dla mnie najbardziej interesująca była płyta "Psychic, Powerless ... Another Mans Sac". Ostatnia jaka mi wpadła w ręce, to "Electriclarryland".

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              Kilka dni temu kolega przywiózł mi płytę meksykańskiej kapeli hip-hopowej. Nazwę czyta się Kontrol Maczete, nie wiem jak się pisze i nie chcę zrobić z siebie głupa, a płyta nie ma okładki bo ten tego, nie jest pierwszej oryginalności
              Ogólnie płytka z niezłym kopem i choć nie jestem fanem takiej muzyki, to słucha się nieźle, no i ten hiszpański język.
              Last edited by Pinio74; 13-05-2004, 10:11.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • Wujcio_Shaggy
                Senior
                • 01-2004
                • 4628

                Po hiszpańsku nieźle też brzmi hardrock/metal, w wykonaniu Los Heroes Del Silencio. Rzecz nienowa, z 10 lat temu nawet puszczali ich na emtiwi...
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  Wujcio_Shaggy napisał(a)
                  Po hiszpańsku nieźle też brzmi hardrock/metal, w wykonaniu Los Heroes Del Silencio. Rzecz nienowa, z 10 lat temu nawet puszczali ich na emtiwi...
                  Nawet mi ocalały dwie kasetki, "Sanderos de traicion" i "El mar no cesa", taki sobie rock przyjemny dla ucha.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    ostatnio zdobyłem poprzez różne dziwne i dalekie drogi hip hop z Algierii, mało, że spiewany po arabsku to jeszcze jest to zespół kobiecy. Normalnie odjazd.

                    Inną ciekawostką jest płyta Rimitti "Sidi Mansour" część muzyków z Red Hot Chilli w spółce z ludowym zespołem algierskim, muzyka to mieszanina psychodelli, jazzu, rocka i arabskiego folku.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      W nawiązaniu do różnojęzycznej muzyki, muszę napisać jeszcze o jednej rzeczy, do piwa wprost idealnej. Dziw bierze, że dotąd nie napisałem

                      Otóż podczas wyjazdu na Słowację, przed kilkoma laty, postanowiliśmy z kumplem (po odwiedzeniu wielu sklepów z piwem) odwiedzić również sklep z muzyką. Zażądaliśmy od pana sprzedawcy jakiegoś słowackiego rocka, albo i metalu nawet. Pan miał duży problem, szukał, myślał, zaprezentował nam nawet jakichś Czechów w stylu papadensowym - ale to nie było to . Aż w końcu znalazł rzecz odpowiednią, którą nabyliśmy po usłyszeniu kilku pierwszych taktów.

                      Grupa nazywa się "Sexit", album - "Vták z Atlantiku". No i jest to po prostu rewelacja. Sama muzyka to taki rock, trochę w stylu Rush. Ale teksty powalające. Np. taki:
                      "Tvoja laska mne ne chuti!"

                      PS (w międzyczasie ujrzałem post Becika): Będąc z Burym Wilkiem w Tunezji, nabyliśmy kasetę z ichnim popem (o metalu chyba nie słyszeli ). Są tam rzeczy rewelacyjne, w tym głośny ongi hicior Britney, po arabsku...
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • bury_wilk
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 2655

                        Wujcio_Shaggy napisał(a)
                        Będąc z Burym Wilkiem w Tunezji, nabyliśmy kasetę z ichnim popem (o metalu chyba nie słyszeli ). Są tam rzeczy rewelacyjne, w tym głośny ongi hicior Britney, po arabsku...
                        To ja dodam, że z Turcji przywieźliśmy kasetę Tarkana, wówczas jeszcze zupełnie nie znanego w MTV, Vivie itp. Kaseta jest obłędna (jak wcześniej się człowiek solidnie zaprawi...), zwłaszcza, że nie zapomniano dołączyć tekstów piosenek z sztandarowym Simarikiem na czele. Można więc sobie pośpiewać i co z tego, ze się nic nie rozumie...
                        Po za tym zwiozłem coś z Krety i z Cypru, ale tamte już nie są tak wyczesane.

                        Lubię kiedy się zieleni
                        Lubię jak się piwo pieni...

                        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          Z klimatów tureckich polecam Orientation i ich płytkę "Bosphorus Bridge".

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            yendras napisał(a)
                            Z klimatów tureckich polecam Orientation i ich płytkę "Bosphorus Bridge".
                            a to jest jakiś folk?
                            z Turcji przywiozłem natomiat pieśni i marsze wojskowe Imperium Osmańskiego (od średniowiecza do pocz. XX w.)
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • yendras
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 2052

                              becik napisał(a)
                              a to jest jakiś folk?
                              To bardziej taki hip hop - jazz z domieszką etniczną. Nie umiem tego bardziej precyzyjnie określić

                              Comment

                              • robox
                                = kapslarz =
                                • 11-2002
                                • 8188

                                Z przedstawicieli muzyki, z klimatów krajów wyżej wymienionych, najbardziej odpowiadała mi Ofra Haza, w utworze Sisters Of Mercy "Temple Of Love".

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎