Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Zythum potrafiłby przemycić akcenty polityczne (antykapitalistyczne) nawet do tematu "przy budyniu o kisielu"

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      Naprawdę nie miałem tym razem takiego zamiaru. Po prostu Guma to mój ulubiony kawałek i akurat go słuchałem i napisałem. Może trudno w to uwierzyć ale tak było tym razem. To był szalony wieczór z najlepszą muzyką jaka powstała kiedykolwiek
      Co ja poradzę, że takie są teksty zespołów które słucham
      Last edited by zythum; 27-06-2005, 08:08.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        Usunęłam parę postów na życzenie Zythuma, ale część zostawiłam, bo by odpowiedź Arcego nie trzymała się kupy
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
          Usunęłam parę postów na życzenie Zythuma, ale część zostawiłam, bo by odpowiedź Arcego nie trzymała się kupy
          Ale usunęłaś za dużo i się teraz nie trzyma Bo co do fanatyzmu Budzyńskiego to się akurat z moim drogim imiennikiem zgadzam

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
            (...)zanim Budzyński oszalał i stał się fanatykiem katolickim (...)
            przy Twoim fanatyźmie (nie religijnym) Budzy to pikuś
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              Kilka dni temu pokazli w TV program o zeszłorocznym "Castle Party" w Bolkowie, gdzie Budzyński i Armia pokazali się z tej "starszej" strony, wliczając kawałki Siekiery.
              Co by nie mówić odbiegali trochę klimatem od innych wykonawców na tym festiwalu

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                Ostatnio moja przyjaciółka zabrała mnie na koncert Lao Che, powiem Wam że niechetnie tam poszedłem ale jak sie już skończył, byłem jedną z osób, które najgłośniej skandowały: Lao Che! Lao Che! Lao Che! Jak dla mnie rewelacja. Od jakiegoś czasu (3, moze 4 tygodne ) tylko ta płytka jest w mojej wieży i tylko to leci z głośników
                Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cocobango
                  Ostatnio moja przyjaciółka zabrała mnie na koncert Lao Che, powiem Wam że niechetnie tam poszedłem ale jak sie już skończył, byłem jedną z osób, które najgłośniej skandowały: Lao Che! Lao Che! Lao Che! Jak dla mnie rewelacja. Od jakiegoś czasu (3, moze 4 tygodne ) tylko ta płytka jest w mojej wieży i tylko to leci z głośników
                  To jest rewelacja! Nie udało mi się niestety być na żadnym koncercie (2 przeszły mi koło nosa), ale płyty słucham bardzo często, zresztą zaraz po kupieniu prez dwa tygodnie nie dopuszczała zadnej innej do odtwarzacza
                  A co to za muzyka? "Powstanie Warszawskie" to druga płyta zespołu (pierwszą były "Gusła", oparte na wierzeniach i legendach słowiańskich) i jak sama nazwa wskazuje, opowiada o dramatycznych dziejach powstania. Co najważniejsze, robi to jednak bez zwykłego w takich przypadkach, nadmiernego patosu. Zespół oddaje hołd powstaniu, tworząc w efekcie swoiste słuchowisko, którego należy raczej słuchać w całości. Płyta bardzo eklekyczna - dość swobody miszmasz stylistyczny, zahaczający nawet o reggae i sabbathowe riffy, (prawie) wszystko zagrane z żywiołową, punkową energią. Warstwa słowna wzbogacona mnóstwem cytatów: sample z generała Sikorskiego, fragmenty piosenek wojennej Warszawy, cytaty z literatury (Baczyński), urywki słowne z klasyki muzycznej zespołu (głównie punkowej: Izrael, Siekiera, KSU, ale też Chłopcy z Placu Broni). Dla mnie polska płyta roku!
                  Last edited by Twilight_Alehouse; 29-06-2005, 09:16. Powód: Bo tak :)

                  Comment

                  • Cocobango
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 818

                    No to masz czego żałować, w Stereo promowali Powstanie Warszawskie. Zespół przesyłał w niesamowitą porcję energii, a kawałki zagrane były nieco bardziej punkowo niż na płycie.
                    Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                    Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                    HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cocobango
                      No to masz czego żałować, w Stereo promowali Powstanie Warszawskie. Zespół przesyłał w niesamowitą porcję energii, a kawałki zagrane były nieco bardziej punkowo niż na płycie.
                      Wiem, żałuję, bo słyszałem jak niesamowite są ich koncerty. Na szczęście mogę mieć choć namiastkę - koncert z przedostatniej soboty pod Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie został nagrany i będzie wydany na DVD.

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                        [...]No i zapewne narażę się miłośnikom Blur, ale uważam, że to co Damon Albarn robi w Gorillaz, przebija Blur
                        No być może, ale siła Blur to przecież nie tylko Albarn, ale również "druciane" riffy Coxona na telecasterze.
                        Last edited by yendras; 29-06-2005, 11:17.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
                          No być może, ale siła Blur to przecież nie tylko Albarn, ale również "druciane" riffy Coxona na telecasterze.
                          A to wiem doskonale. Chodziło mi tylko o to, że Albarn jest częścią wspólną obu zespołów (czy raczej zespołu i projektu). A z siły Coxona nawet Damon zdał sobie wreszcie sprawę - chce by Coxon wrócił, tyle że sam zainteresowany nie jest zainteresowany.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            ja ostatnio nakręcam się na Mars Volta.... spora dawka psychedelic-prog rocka na gorące miesiące...
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                              ja ostatnio nakręcam się na Mars Volta.... spora dawka psychedelic-prog rocka na gorące miesiące...
                              Znam tylko pierwszą płytę, która na długi czas zawładnęła moim odtwarzaczem. Druga niestety ciągle czeka w kolejce aż poprawi mi się stan konta.

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                                To jest rewelacja! (...) Zespół oddaje hołd powstaniu, tworząc w efekcie swoiste słuchowisko, którego należy raczej słuchać w całości. (...) Dla mnie polska płyta roku!
                                Podpisuję się rękoma i nogami, płyta jest niesamowita, oddaje czas powstania ze współczesną ekspresją. Zarówno muzyka jak i słowa są tak przejmujące, że nie można płyty obojętnie wysłuchać. Dla mnie jest piękna. Obowiązkowa pozycja dla każdego kto kocha to miasto.
                                Zespół dedykuje te płytę Warszawie Sierpnia'44.
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎