Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    A i tak dla mnie najlepszym "kawałkiem" REM był/jest "The one I love", zasłyszany zamierzchłymi czasy w nieodżałowanej Rozgłośni Harcerskiej
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Hannibal
      Senior
      • 03-2004
      • 1426

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      "Ograne" znaczy, że w swoim czasie w radiu i telewizjach muzycznych bardzo często można było usłyszeć pochodzące z nich single. Zresztą do dzisiaj często się słyszy "Losing My Religion" czy "Everybody Hurts". na dodatek to chyba dwie najlepiej się sprzedające płyty.
      To prawda, kiedys można było usłyszeć. Ale po pierwsze - puszczali tylko parę ich kawałków, a po drugie - "Everybody Hurts" jest z płyty "Automatic For The People".
      Natomiast ja mówiłem o płytach "New Adventures In Hi-Fi", "Out Of Time" oraz "Chronic Town". Spośród 30 utworów, które znajdują się na tych płytach puszczano chyba tylko "Losing My Religion" i chyba "Shiny Happy People".
      Natomiast jest tam jeszcze mnóstwo innych świetnych utworów, których raczej nie puszczano. Np. "Stumble", "Wolves Lower", "Be Mine", "Binky The Doormat", "Bittersweet Me", "Electrolite", "How The West Was Won And Where It Got Us", "Belong", "Country Feedback", etc., etc.
      "All the good things for those who wait"

      Comment

      • Hannibal
        Senior
        • 03-2004
        • 1426

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
        A i tak dla mnie najlepszym "kawałkiem" REM był/jest "The one I love", zasłyszany zamierzchłymi czasy w nieodżałowanej Rozgłośni Harcerskiej
        "The One I Love" z płyty "Document". Całkiem fajny kawałek. Ale takich kawałków jest na krążkach REM dość sporo. Dopóki znałem tylko płytę "Automatic for the people", wydawało mi się, że są to ich najlepsze utwory. A okazało się, że na innych płytach znajdują się wcale nie gorsze, a czasami i lepsze.
        "All the good things for those who wait"

        Comment

        • dkrasnodebski
          cymbał
          • 05-2003
          • 2316

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hannibal
          A mi całkiem niedawno przypadły do gustu dwie, nieznane mi wcześniej, płyty REM - "New Adventures In Hi-Fi", "Out Of Time" oraz "Chronic Town".
          Bardzo mi się podoba ta wypowiedź ale może ja nie umiem liczyć albo znowu to jakiś inny system.
          A jeżeli idzie o te płyty no to trochę się dziwię. Przecież od "Out of Time" zaczęła się wielka światowa kariera REM. A nie była to ich pierwsza płyta.
          I jeszcze jedno jeżeli przyjadą znowu do Polski to jako pierwszy kupię bilet na ich koncert. Byłem (w sumie przez przypadek) na koncercie na Torwarze i jak żyję lepszego występu nie pamiętam.
          Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

          www.radoslawstolar.pl

          Comment

          • Hannibal
            Senior
            • 03-2004
            • 1426

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski
            Bardzo mi się podoba ta wypowiedź ale może ja nie umiem liczyć albo znowu to jakiś inny system.
            A jeżeli idzie o te płyty no to trochę się dziwię. Przecież od "Out of Time" zaczęła się wielka światowa kariera REM. A nie była to ich pierwsza płyta.
            I jeszcze jedno jeżeli przyjadą znowu do Polski to jako pierwszy kupię bilet na ich koncert. Byłem (w sumie przez przypadek) na koncercie na Torwarze i jak żyję lepszego występu nie pamiętam.
            Wszystko prawda. Tylko, co ma jedno do drugiego. Napisałem, że wcześniej tych płyt nie znałem. Miałem tylko jedna kasetę magnet. przegraną z płyty "Automatic For The People". Reszta to było to, co słyszałem w radiu, lub w telewizji. Możesz się dziwić, ale taka jest po prostu prawda.
            "All the good things for those who wait"

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              Wiesz, nic dziwnego że większości utworów nie słyszałeś, bo przecież radio puszcza rzeczy singlowe i nie jest to odkrycie na miarę Kolumba
              Oprócz wymienionych przez Ciebie "Losing My Religion" i "Shiny Happy People", z "Out Of Time" w mediach krążyło też "Radio Song".
              A za wpadkę z przynależnością albumową "Everybody Hurts" (którego zresztą nie cierpię ) przepraszam - jakoś pokićkało mi się "Automatic..." z "New Adventures...".

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                No cóż, nic nikomu nie wypominając, może to jednak jest kwestia wieku wykonawcy i słuchacza, a konkretyzując dysproporcji między tymi dwoma wartościami
                Napewno jest to kwestia wieku Ja bym chciał żeby Kazik grał jak choćby w KNŻ-cie bo to najbardziej do ludzi w moim wieku przemawia. Jednak rozumiem, że Kazik się zmienia (wiek robi swoje ) i wcale mi to tak bardzo nie przeszkadza. Bardziej mi przeszkadza zmiana stylu muzycznego bo niektóre dźwięki tak jak napisałem wyżej poprostu męczą (np. końcówka pierwszego utworu na “Los się musi odmienić” czy Maria na “41” )
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Małażonka
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 4602

                  A mi się Kazik bardzo podoba. Płytka równa, ciekawa i z charakterkiem. Lubie takie. Inna sprawa, że w ogóle lubię Kazika...
                  Może się starzeję, ale pasuje mi bardzo...

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
                    A mi się Kazik bardzo podoba. Płytka równa, ciekawa i z charakterkiem. Lubie takie. Inna sprawa, że w ogóle lubię Kazika...
                    Może się starzeję, ale pasuje mi bardzo...
                    ale do wspólnego śpiewania jakby mniej się nadaje
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      ale do wspólnego śpiewania jakby mniej się nadaje
                      Dlaczego - niektóre wyrazy z tej płyty nadają się do gremialnego wykrzykiwania

                      A z drugiej strony, to chyba dobrze, że Kazik "na starość" nie został artystą ogniskowym
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        Płytka jest bardzo dobra tylko jak dla mnie juz trochę za dużo tych wojennych klimatów w jego solowych projektach. Zobaczymy co pokaże z Kultem.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          Nowej płytki jeszcze nie znam (poza utworem tytułowym), ale generalnie łykam wszystko, co Kazik sobą firmuje. Choć dysproporcja wiekowa aż tak drastyczna nie jest Klimaty wojenne mi nei przeszkadzają, bo według mnie aż tak nie dominują. Do wspólnego śpiewania "41" rzeczywiście średnio się nadawał, ale już tytułowy z najnowszej bardziej.
                          A tak w ogóle, polecam wywiad z Kaziem w najnowszym "Teraz Rocku". Można się między innymi dowiedzieć, że choć w sporych bólach, to nowy Kult jednak się rodzi.

                          Comment

                          • robox
                            = kapslarz =
                            • 11-2002
                            • 8188

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
                            Zobaczymy co pokaże z Kultem.
                            Podobno jeszcze w tym roku ma być premiera nowej płyty.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox
                              Podobno jeszcze w tym roku ma być premiera nowej płyty.
                              W "TR" Kazik mówi, że jesienią będą się "szarpać" z zespołem w kwestii nowej płyty, bo reszta panów postanowiła popracować póki co bez niego i zupełnie się z tym nie spieszą. Nie wiem więc czy wyrobią się do końca roku.

                              Comment

                              • robox
                                = kapslarz =
                                • 11-2002
                                • 8188

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                                W "TR" Kazik mówi, że jesienią będą się "szarpać" z zespołem w kwestii nowej płyty, bo reszta panów postanowiła popracować póki co bez niego i zupełnie się z tym nie spieszą. Nie wiem więc czy wyrobią się do końca roku.
                                Może Kazik zbierze ich po wakacjach do kupy i na gwiazdkę album będzie do nabycia w sklepach.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎