Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wedge7
    Senior
    • 01-2007
    • 217

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny; przepiękny [5]
    Piana: gęsta i ciemna, obecna do końca degustacji [5]
    Zapach: zapach intensywny; kawowy; palony; zachęca do wypicia [5]
    Smak: kawowe intensywne posmaki i stonowana aczkolwiek wyraźna goryczka nadają temu porterowi niepowtarzalny smak [5]
    Wysycenie: drobne bąbelki pracują cały czas; wyśmienicie [5]
    Opakowanie: pite na małym festynie także mimo niepowtarzalnej atmosfery minus za plastikowy kubek [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.95]

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      Jeśli był to festyn legalny, organizowany z wszelkimi szykanami prawa, to kubek nie mógł być inny niż plastikowy. Minus za "opakowanie" całkiem niezasłużony.

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4994

        A [5] za czarny kolor tez niezasluzona, bo wg Czes'a:
        Porter baltycki ma miec:
        "Wygląd – barwa od ciemnoczerwonej miedzi do nieprzeźroczystej ciemnobrązowej ( nie czarna). "
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          Porter, Czarny Boss

          Piję go w tej chwili i mogę powiedzieć, że jest taki sobie. Po światło piękny krwisty kolor. Piany zero, lane było w sam środek kufla z pewnej wysokości.

          Czuć paloność. Po porterze pardubickim ciężko będzie znaleźć fajnego portera.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
            [b]Smak: Piwo jest bardzo dobre, ale do porządnego portera to mu trochę brak. Smak jest delikatny chlebowo lekko palony, z miłym posmakiem palonym. Piwo jest łagodne i tych 8,5% właściwie się nie wyczuwa. Jest słodkawe ma akcenty karmelowe. Brak mu mocnego kawowego smaku i akcentu alkoholowego. Mnie bardziej pasowała poprzednia cięższa wersja, chyba bliższa była założeniom Portera Bałtyckiego. [4]
            Wczoraj piłem i widzę wyraźne zmiany na plus. Smak już nie jest taki delikatny, bardziej zdecydowany. Mocniej palony, mniej słodki, bardziej jakby przypalony karmel. 8,5% nadal nie czuć. Jak dla mnie zmiany w dobrym kierunku, zbliżającym go do stylu.

            Jeśli chodzi o Pardubickiego Portera to bym aż tak go nie chwalił. Jak dla mnie jest na poziomie dobrych naszych Porterów, albo Lwowskiego i tyle. Jako Bałtycki to trochę nie ten smak. Moim zdaniem jak naszym wyjdzie naprawdę dobra warka (zwłaszcza Strzelec, bo chyba obecnie jest najbliżej kanonu), to jesteśmy bezkonkurencyjni i potrafimi pobić Czechów w piwie!!! Niestety, chyba tylko w tym stylu .

            Zachowałem jeszcze buteleczkę (2l) Pardubickiego Prtera. Mam nadzieję, że z LajboCKami obadamy go jeszcze sczegółowo
            Last edited by MarcinKa; 29-05-2007, 15:54.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • mrynar
              Junior
              • 08-2007
              • 27

              Jestem pod wrazeniem!

              Butelka 0,33% granat

              Zapach: rewelacja!

              Piana: na poczatku obfita, jednak po paru minutach nie bylo po niej sladu

              Nasycenie: poprawne

              Kolor: prawie czarny, pod swiatlo - ciemna czeresnia

              Smak: prawie wytrawny (duzy +), brak smaku spirytusu (co jest czestym grzechem mocnych piw). Naprawde przyjemnie sie pije tego porterka. Po wypiciu pozostaje w ustach przyjemny posmak palonej kawy.

              Musze sie postarac o zapasik tego piwa na jesien/zime.
              Attached Files

              Comment

              • Gumczas
                Member
                • 05-2005
                • 31

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, pod światło ciemnorubinowy. [5]
                Piana: Z początku kremowa, gładka, ale niestety, szybko schodzi do wątłego dywanika. [3.5]
                Zapach: Poezja. Kawa, czekolada, suszone owoce... Ideał po prostu. Można upajać się samym zapachem [5]
                Smak: Porter z Witnicy to chyba mój ulubiony polski porter. Kawowo - czekoladowy pierwszy plan, wyraźna paloność, doskonale zbalansowana goryczka, coś wędzonego w tle... Całość bardzo gładka w smaku. Alkohol z racji mocy wyczuwalny, ale bardzo subtelnie wkomponowany w całość. [5]
                Wysycenie: Do konca bardzo dobre. [5]
                Opakowanie: Boss Porter opakowaniem nie powala na łopatki. Ani się nie wyróżnia, ani jakoś szczególnie estetyczna. Kapsel "Polskie piwa", też niepiękny. Black Boss Porter ma dużo lepsze wzornictwo. [2.5]
                Uwagi: Jedno z moich ulubionych piw. Uwielbiam, zawsze i wszędzie

                Moja ocena: [4.725]
                99% of Evil

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  Otworzyłem właśnie butelkę z datą 05.12.2007 i jestem zaskoczony.

                  W zapachu wyczuwalna czekolada, a w smaku mocny stout czekoladowy z orzechowymi dodatkami. W sumie bardzo mi się ta kompozycja podoba, choć może nie do końca przypomina portera bałtyckiego. W ogóle nie czuć tych 8,5% alkoholu.
                  No po prostu czekolada orzechowa bez nadmiernej słodyczy i alkoholu
                  W niczym nie przypomina poprzednich porterów z tego browaru pitych przeze mnie.
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10737

                    w zeszłym tygodniu nabyłem portera w zielonej butelce , a dzisiaj ze świeżej dostawy brązowa
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Gambrinus
                      • 06-2001
                      • 696

                      Dzis wypilem butelke zakupiona pod koniec 2004. Pobyt w mojej piwnicy zdecydowanie pomogl. Zrobil sie lagodniejszy i pelniejszy w smaku, bardziej harmonijny. W bukiecie waniliowe nuty. Nieco zmetnial. Mocne 4 (2-5)
                      Popieraj małe browary!!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        Końcówka 2006r. Non stop w piwnicy. Widać nie wyszło mu na dobre gdyż skwaśniał. Istny kwasiżur. Szkoda bo nie miałem okazji wcześniej pić tego porterka.
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • piowen
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 207

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: na pierwszy rzut oka czarny, pod światło bardzo dojrzała ciemna czereśnia. [4.5]
                          Piana: beżowa, gęsta, drobnopęcherzykowa, ale niezbyt wysoka i po niedługim czasie zredukowała się do mizernego kożuszka [3.5]
                          Zapach: bardzo intensywny, apetyczny. Palone słody z domieszką suszonych śliwek. [5]
                          Smak: gorzka, koniakowa czekolada, śmiałe akcenty kawowe i ledwo wyczuwalna kwaskowa nutka (owocowa?), jako uzupełnienie tej idealnie zrównoważonej kompozycji. Alkohol niewyczuwalny. [5]
                          Wysycenie: dobre - drobniutkie niezbyt intensywne bąbelki pasują to charakteru tego piwa [4.5]
                          Opakowanie: czarna tonacja, bez fajerwerków i podniosłych uniesień. Przynajmniej od razu wiadomo z czym mamy do czynienia. [4]
                          Uwagi: Aby wydobyć pełnię smaku z tego portera, trzeba go degustować w temperaturze ok. 14-15 stopni. Zbyt zimne nie odda wszystkich swoich zalet, a jest to dla mnie piwo znakomite. Mam nawet takie przyzwyczajenie, że zostawiam na dnie niewielką ilość tego porterka, aby rano delektować się jego ostatnim łykiem, który smakuje jeszcze lepiej, niż przy wieczornej degustacji...

                          Moja ocena: [4.75]
                          Last edited by piowen; 07-04-2008, 15:12. Powód: kosmetyka
                          "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                          Comment

                          • KULI
                            ********
                            • 10-2002
                            • 197

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA Wyświetlenie odpowiedzi
                            Końcówka 2006r. Non stop w piwnicy. Widać nie wyszło mu na dobre gdyż skwaśniał. Istny kwasiżur. Szkoda bo nie miałem okazji wcześniej pić tego porterka.
                            Raczej nie jest to wina leżakowania w piwnicy, tylko jakiejś nieudanej warki, która nie wiem czemu znalazła się na półkach sklepowych. Tak kojarzę, że 2006, może początek 2007 trafiały się butelki z kwasiżurem w środku, nadziałem się na 2 czy 3.

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10737

                              dzisiaj kupiłem portera w nowych butelkach 0,33l
                              oto foto
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • anteks
                                maruda
                                • 08-2003
                                • 10737

                                może teraz
                                Attached Files
                                Mniej książków więcej piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎