Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

RIS - pytania odnośnie przepisu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #16
    Możesz wysładzać, tylko nie RIS'a, te 50 cm, to trochę za mało. Garnek jest OK.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • krisu22
      Junior
      • 05-2014
      • 25

      #17
      Nie wiedziałem że risa się w ogóle nie wysładza, a mógłbyś podpowiedzieć ile dać wody do zacierania aby uzyskać potem 20 litrów tego Risa?

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #18
        Tyle samo co byś wysładzał, tyle że cała woda ma iść na zacieranie. Na oko na 20 litrów do wiadra będzie ze 31-32 litry wody.

        Ale to jest mit, że się nie wysładza, tylko trzeba wiedzieć kiedy skończyć. Jakbym miał czas, to bym zrobił po staremu, parti gyle czyli wielokrotne zacieranie i potem kupaż brzeczki na odpowiednią gęstość. Ale że nie mam czasu, to zatarłem normalnie, wysłodziłem trochę za dużo, pogotowałem trochę dłużej i dobiłem cukrem. Przecież i tak nikt nie zauważy.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎