Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

słód i fermentacja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hoffi
    Member
    • 06-2004
    • 48

    słód i fermentacja

    przymierzam się do pierwszego piwa domowego i przeczytałem kilka artykułów i nasunęly mi się dwa pytania. czy słód można przygotować w makutrze? wydaje mi się że to raczej nie powinno skomplikować procesu warzenia piwa. i druga sprawa dotycząca fermentacji. fermentacja to proces beztlenowy więc dlaczego w niekturych artykułach opisuje się że należy mieszać wywar podczas fermentacji (nie mam na myśli sytuacji kiedy nie możemy tego uniknąc(nagłe wypadki)). galon do wina w koszu obłożone słomą jako izolator do utrzymania stałej temp, wydaje mi się najoodpowiedniejsze naczynie do procesu fermentacji. proszę was o swoje opinie
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    1. Możesz robić w balonie. Wielu go używa. Wiaderka sa po prostu tańsze.
    2. Brzeczkę się napowietrza mieszając w przypadku piw mocnych lub czasem gdy drożdże nie chcę startować.
    3. Nie wiem co to jest makuter i google też nie wie...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
      3. Nie wiem co to jest makuter i google też nie wie...
      Heh, dzieci internetu A mama makowca w domu nie robiła?

      Nie wyobrażam sobie mielenia słodu w makutrze; za pomocą pałki drewnianej? To juz lepiej zamówić ześrutowany.

      Można fermentować w balonie. Plastikowy fermentor jest lepszy, łatwiej się myje. Po takich drożdach jak THG, domycie balona było by niemożliwością a tym bardziej zebranie gęstwy z wierzchu.


      Nie wiem co masz na mysli pisząc "wywar".

      Miesza się zacier podczas zacierania, a potem natlenia brzeczkę przed zadaniem drożdży. Podczas fermentacji nic się już nie miesza i najlepiej gdy sie tam nie zagląda.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • hoffi
        Member
        • 06-2004
        • 48

        #4
        makutra to misa do rozcierania ciasta, najczęsciej z wypalanej gliny z rowkami w srodku. a co do miesznia to niechodzi mi o miesznie podczas gotowania zacieru tylko juz podczas procesu fermentacji
        Last edited by hoffi; 30-01-2008, 09:59.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hoffi Wyświetlenie odpowiedzi
          makutra to misa do rozcierania ciasta, najczęsciej z wypalanej gliny z rowkami w srodku. a co do miesznia to niechodzi mi o miesznie podczas gotowania zacieru tylko juz podczas procesu fermentacji

          No to podczas fermentacji nic się nie miesza.

          A w makutrze nie utrzesz słodu. Zamów sobie ześrutowany.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Jak chce, to niech uciera.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hoffi Wyświetlenie odpowiedzi
            makutra to misa do rozcierania ciasta, najczęsciej z wypalanej gliny z rowkami w srodku. a co do miesznia to niechodzi mi o miesznie podczas gotowania zacieru tylko juz podczas procesu fermentacji
            Pisz po polsku. Nie da się tego czytać. U nas jest taki zwyczaj, że pisze się poprawnie.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎