Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Toporek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    Warkę 12.06 zjechałem, bo paskudna, to teraz dla równowagi pochwalę. Właśnie otworzyłem piwo z datą 8.07 i jest świetne. Cytrusowy aromat chmielowy jak w niezłym APA nawet. Do tego solidna porcja goryczki fajnie zgrana z pełną warstwą słodową. Jest bardzo dobrze.

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      Potwierdzam 8.07 rewelacja, stosunek ceny do jakości świetny.

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        warka 8.07.14 powrót do niezłej formy, ale i tak słabiej niż pierwsze warki, które były bardzo dobre.

        Tą oceniam na -4
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Mocho
          Member
          • 01-2014
          • 92

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, lekko zmętniony [4]
          Piana: szybko opadła ale trochę zostaje i zdobi szkło [3.5]
          Zapach: jest ameryka i to dość intensywna, spodziewałem się słabszego aromatu [4]
          Smak: na pierwszym planie chmiel, goryczka dość mocna grejpfrutowa, lekko słodkie [4]
          Wysycenie: jak dla mnie za wysokie [3.5]
          Opakowanie: etykieta trochę jak na jakimś tanim mózgotrzepie [3]
          Uwagi: 08.07.2014
          nie wiem jak smakowały pierwsze warki, ale ta jest ok, może i to nie jest piwo dla mnie, ale uważam że jest takie jak powinno być

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            Warka do 15.07.
            Może niezbyt złożony, ale bardzo "czysty" zapach.
            Nie za wysokie wysycenie, piana ładna, w normie.
            Goryczka nieco ziołowo-cierpkawa, choć może to niezbyt szczęśliwe określenie, bo są tu też nuty kwiatowo-iglaste.
            Nie odnotowuję jakichś przeszkadzających, pobocznych posmaków.
            Widoczne coś w rodzaju zmętnienia.
            Pite po Miłosławiu Niefiltrowanym, to duża ulga.
            Może być.

            Comment

            • KDWG
              Senior
              • 03-2014
              • 143

              Pite dzisiaj, kilkadziesiąt minut temu, z warki do 23.07.14. Wrażenia całkiem pozytywne.

              Piwo złociste, zmętnione, piana nawet fajna. Aromat lagerowy, słodowy, lekko ziołowy i cytrusowy. Niby ok, ale nieco takie to wszystko przytępione. W smaku jest już bardziej wyraziście - znów takie niby indiapejlowe posmaki wychodzą na wierzch - cytrusy są, na czele z grejpfrutem, do tego podbitka ziołowa, lekko chlebowa, iglasta i pestkowa.
              Goryczka cierpkawa, lekko kwiatowa. Sympatyczna, zostawia po sobie przyjemne i dość długie wspomnienie.

              Nieźle.
              So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

              Comment

              • bulka_
                Member
                • 08-2011
                • 37

                warka do 23.07 świetna, takie oszukane pale ale. przyjemne wysycenie, którego nie uświadczyłem za pierwszym razem i niezła dawka chmielu

                Comment

                • Rufi3M
                  Member
                  • 03-2014
                  • 44

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bulka_ Wyświetlenie odpowiedzi
                  warka do 23.07 świetna, takie oszukane pale ale. przyjemne wysycenie, którego nie uświadczyłem za pierwszym razem i niezła dawka chmielu
                  potwierdzam ta warka jest bardzo dobra...czuć chmiele amerykańskie

                  Goryczka bardzo przyjemna , niezalegająca

                  Chyba najlepsza warka toporka jaką piłem
                  Last edited by Rufi3M; 11-05-2014, 20:41.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    Hm, trochę tak nieswojo dołączać do chóru pochwał, ale bardzo dobra warka, rzeczywiście.
                    Wiem, że metaforyczne formuły są nieostre, ale goryczka i tło mają taki "czysty" smak". Tym razem brawo.

                    Comment

                    • KDWG
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 143

                      Pite w ostatnich dniach kolejne Toporki, z warki do 23.07, utwierdziły mnie w przekonaniu, że słusznie ją chwaliłem. Zresztą widzę, że nie jestem w tym odosobniony.

                      Stąd apel - proszę utrzymać poziom, nie powtarzać czerwcowych klopsów i będzie bardzo dobrze .
                      So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                      Comment

                      • Rufi3M
                        Member
                        • 03-2014
                        • 44

                        Takie dobre piwo i kolejna promocja w Żabce ...2 szt. po 7 zł. :P

                        Comment

                        • domeq
                          Member
                          • 04-2006
                          • 46

                          Kupione w Tesco, i termin do 03.06.2014. Piwo mętne, dobrze nagazowane. Duże ilości różnych nut, ni to do końca żywicznych, ziołowych, czy owocowo-miodowych, ale wszystko ładnie skomponowane. Jedynie nie do końca pasuje mi końcowy gorzkawo-słodkawy posmak pozostawiany na języku. Trochę przypomina mi mocno nagazowane i orzeźwiające piwa pszeniczne, zaakcentowane drożdżowym posmakiem. To piwo ma 6% alkoholu, a w smaku tego nie czuję. Im dłużej dopijam butelkę tym smaczniejsze, bo na początku było... dziwne zaskoczenie. Ostatecznie żałuję, że kapselek z nim otworze dziś tylko jeden bo to naprawdę udane piwo. A przynajmniej w tej warce, butelce...

                          Comment

                          • Derbeth
                            Senior
                            • 04-2013
                            • 337

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty [4.5]
                            Piana: dość obfita, ładnie zdobi szkło [4.5]
                            Zapach: przyjemny, da się wyczuć lekkie cytrusy z amerykańskich chmieli [4.5]
                            Smak: mocno słodowe, trochę żywicy, trochę masła, początkowo robi odświeżające wrażenie, ale z czasem ciężka słodowość powoduje, że niezbyt dobrze się je pije [3.5]
                            Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                            Opakowanie: [5]
                            Uwagi: Nawet 0,2 próbowane na Festiwalu Dobrego Piwa zaczęło nużyć pod koniec. Zapowiadało się dobrze, wyszło średnio. Nie sądzę, żebym powtarzał.

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              Piłem dziś pierwszy raz, nie spojrzałem niestety jaka warka. Długo zwlekałem ze spróbowaniem tego piwa, ale po bardzo przyzwoitym Strażackim uznałem, że może nie będzie najgorzej. I nie było, a nawet mogę powiedzieć, że było prawie dobrze . Po otwarciu butelki uderza drożdżowy aromat, ale już po chwili wyraźnie do głosu dochodzi chmiel, żywiczno - cytrusowy plus wiadomo, mocna baza słodowa. Niestety trochę żelaza wyczułem, ale generalnie aromat na plus. W smaku lekka kwaskowość z goryczką średnią ku niskiej, wszystko z bardzo dobrą, porządna, ale nie przesadzoną słodową podbudową. Goryczki mogłoby być zdecydowanie więcej, ale coś tam jest. Trochę chmielowych, owocowych smaków.
                              Generalnie piwo zdecydowanie na plus, podobnie jak strażackie - bardzo przyjemny lager, bez większych wad, dosyć wyrazisty, bije na głowę koncerniaki.

                              Comment

                              • pen
                                Member
                                • 05-2014
                                • 97

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Metny, jasny bursztyn [4.5]
                                Piana: Pokazna, drobnopecherzykowa, bielutka, szybka redukcja do kilkumilimetrowej warstwy, ladnie oblepia sciany [4]
                                Zapach: slodowo-drozdzowy z delikatna nutka chmielu [4]
                                Smak: taka lzejsza wersja PLONu, troche "skarpetowy" ten chmiel [4]
                                Wysycenie: moze byc [4.5]
                                Opakowanie: dla mnie kiepskie, w szczegolnosci te odnosniki do Husarii ;-) [3]
                                Uwagi: Calkiem niezle nachmielony lager (warka do 18.06.2014), na pewno wroce do tego piwa pomimo wad.

                                Moja ocena: [4]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎