Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Salvator

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #46
    Kolor: Ciemny bursztyn wchodzący w brąz, opalizujące.
    Piana: Beżowa, drobno pęcherzykowa, mało trwała.
    Zapach: Słodowy, suszona śliwka, lekki karmel, wyraźna nuta alkoholowa.
    Smak: Słodowy, wyczuwalna nuta alkoholowa, minimalny karmel. Treściwe, rozgrzewające. Goryczka chmielowa niewyczuwalna.
    Wysycenie: Dosyć wysokie.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • kalak06
      Member
      • 08-2012
      • 39

      #47
      Właśnie je piję. Na prawdę dobry koźlak dubeltowy. Kupiony w Głogowie w świecie piwa na ul. Słodowej w cenie chyba 6.99 zł. Barwa herbata, piana opada do kożuszka ale utrzymuje się przez cały czas, w zapachu i smaku niesamowicie bogate. Wartę spróbowania!.

      Comment

      • karol1000
        Senior
        • 09-2007
        • 1823

        #48
        długo leżało w lodówce, ktoś kiedyś przyniósł, a to zupełnie nie moja bajka więc piwo sobie czekało.

        piana: po nalaniu ładna drobne bąbelki, szybko opada zostawia tylko pierścień
        zapach: bardzo słodki, słodkie owoce, śliwka, karmel
        smak: silnie słodowy, dość agresywny, lekko karmelowy, suszone owocowe, goryczka delikatna z karmelową podpalaną nutką.
        gaz: ok

        w sumie nastawiałem się na to że będzie dużo gorzej, a było całkiem przyjemnie.
        Szybko uderza do głowy
        LP

        Comment

        • tenaxpc
          Junior
          • 07-2013
          • 27

          #49
          Naprawdę bardzo dobry podwójny koźlak.Warty swojej ceny
          Piękny, rubinowoczerwony, lekko wpadający w "mocną herbatę" kolor.
          Odpowiednio schłodzone smakuje wyśmienicie.
          Etykieta stylowa, dopasowana do pochodzenia i charakteru piwa.
          Jeden z najlepszych kożlaków, jakie miałem okazję próbować.
          Zakupiony w sklepie Kraina Piwa w Cżęstochowie CH Jagielończycy
          Last edited by tenaxpc; 14-10-2013, 20:13.

          Comment

          • tenaxpc
            Junior
            • 07-2013
            • 27

            #50
            Cena tego kożlaczka niewygórowana tzn 6,50
            Last edited by tenaxpc; 14-10-2013, 20:13.

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              #51
              Dziś pity ...... jako , że bardzo lubię koźlaki miałem spore oczekiwania i myślę że się nie zawiodłem.
              Piana drobnopęcherzykowa , szybko opadała lecz dawało się wzbudzić.
              kolor ciemny , nie jestem w stanie dokładnie określić ponieważ siedziałem w dość ciemnym miejscu .
              W zapachu nuty kwiatowo miodowe , w tym rodzynki ,śliwka i delikatne cherry .
              Smak ....intensywne palone słody , lekki karmel , kakao i posmaki miodowo kwiatowe....alkohol do samego końca był bardzo dobrze ukryty i w ogóle nie odczuwalny .
              Wysycenie prawidłowe .
              Pite w Tyskim Gambrinusie za 12 zł.
              Jak najbardziej godny polecenia podwójny koźlak.

              Comment

              • KajusAnt
                Senior
                • 02-2013
                • 347

                #52
                Baardzo dobre piwko. Cieszy mnie jeszcze bardziej to, że mogłem je degustować z dedykowanego szkła.
                Attached Files

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #53
                  Mnie niestety nie zachwycił. Poprawny ale dla mnie zbyt mało rozbudowany. O ile w aromacie dość skąpa kompilacja karmelu i owoców jest bardzo przyjemna, to w smaku wieje nudą i płycizną.

                  Comment

                  • Warchlando
                    Member
                    • 06-2012
                    • 94

                    #54
                    Kolor - ciemny bursztyn, lekko mętny
                    Piana - beżowa, średniej wysokości, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, pozostawiając po sobie niewielką obręcz wokół szkła
                    Zapach - alkoholowo-śliwkowo-karmelowy z aromatami słodowymi
                    Smak - słodowość wraz z suszonymi owocami oraz nutą alkoholową. Wyczuwalna również słodycz oraz lekka goryczka.
                    Wysycenie - średnie
                    Opakowanie - ładna i klimatyczna etykieta z podstawowymi informacjami. Kapsel firmowy.
                    Uwagi - dobry koźlaczek, aczkolwiek po krótkim leżakowaniu (ok. 10 miesięcznym) spodziewałem się jednak czegoś więcej. Widocznie zbytnio się pospieszyłem. Na zimę bardzo dobry, ponieważ wartości grzewcze na wysokim poziomie
                    Warka do 02.2014

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      #55
                      Piłem wczoraj po raz kolejny, warka jakaś majowa...nie pamiętam dokładnie.
                      Piwo było bardzo złożone i intensywne zarówno w smaku jak i aromacie.Momentami wybijał się lekko przeszkadzający alkohol.
                      Szczegółów nie piszę, bo było to 4 piwo wieczoru..a wcześniejsze do lekkich nie należały

                      Comment

                      • GreenFox
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 273

                        #56
                        Spróbowałem przeleżakować to piwo ok. roku od daty przydatności, jednak nie zmieniło się jakoś drastycznie. Aromat karmelowy, lekko śliwkowy i suszonych owoców, ale na dość niskim poziomie, w smaku też bardzo stonowane, leżakowanie pozytywnie wpłynęło na wyczuwalność alkoholu, który w świeżym piwie był dość gryzący, teraz niemal całkowicie się ukrył dając o sobie znać jedynie w charakterystycznej goryczce.

                        Piwo ogólnie nie jest złe, ale też nie zaskakuje - i piszę to jako człowiek, którego można uznać za fana tego stylu, żeby nie było, że po prostu nie lubię koźlaków i dlatego mi nie podszedł. Szkoda, że zabrakło intensywności w smaku i aromacie, no i przede wszystkim jak dla mnie to jest za dużo akcentów karmelowych, a za mało melanoidyn i przypieczonej skórki od chleba.

                        Leżakowanie dobrze wpływa na to piwo (układa alkohol, który początkowo ma mniej przyjemny charakter).

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #57
                          Paulaner Salvator doppelbock
                          alc. 7,9%

                          Piana skąpa i dość szybko znika. Kolor mętna czerwień. Aromat ubogi słodowośc owocowe estry. Smak to przyjemna mieszanka estrów, suszonych owoców, zbożowej słodowości, karmelu i muśnięcia klasycznego chmielu, goryczka niska jest tez niewielka szlachetna nuta alkoholowa. Piwo bardzo dobre choć nic nie urywa.
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12201

                            #58
                            Powrót po kilku latach.
                            alk. nadal 7,9%

                            Aromat - słodowy z suszonymi jabłkami i rodzynkami oraz karmelem, muśnięcie chmielu
                            Piana - średnia wysokość, niższa trwałość
                            Barwa - ciemny bursztyn
                            Wysycenie - średnie, wyraźnie musuje
                            Smak - rodzynki, karmel, trochę alkohol (ale akceptowalnie). Finisz rozgrzewający, lekko pikantny
                            Treściwość - solidna

                            Takie jakie pamiętam - brakuje nie tyle treści (choć jak na dubeltowca trochę też), co słodowej miękkości, koźlakowej krągłości.
                            Poza tym poprawne piwo, po które można czasami sięgnąć.

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              #59
                              Więcej nut winnych, tanin, daktyle, czekoladki z rumem, trochę alkoholu, nuta dolna ziemiste ciężkie wina z Argentyny, Brazylii, nie Chile. W smaku aksamitne, złożone, jest chleb i nuta palona, rodzynki, można pić i pić, ale oba koźlaki* rywalizują ze sobą mocno.

                              *Bitburger Winterbock, nie znalazłem wątku
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎