Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Volkovskaya Pivovarnya, American Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Volkovskaya Pivovarnya, American Pale Ale

    APA z projektu Volkovskaya Pivovarnya, który tak naprawdę jest rzemieślniczą przykrywką dla należącego do Oasis Beverages koncernu Moskovskaya Pivovarennaya Kompaniya. Nachmielona, co ciekawe, stosunkowo młodymi odmianami amerykańskich chmieli - Azacca i Pekko. Piwo ma 13% ekstraktu oraz 5,5% alkoholu. W sprzedaży pojawiło się jesienią 2016 roku.

    Bursztynowo-miodowa barwa, z pomarańczowymi odcieniami. Lekko mętna.
    Biała piana o średnich bąbelkach, dość trwała. Redukuje się do sporego kożucha, przy okazji oblepiając szkło.
    W zapachu mamy pewną tropikalną nutę owoców oraz nieznaczne chmielowe aromaty. Wyczuwalne także słodowe odcienie oraz syropowa słodycz. W sumie bukiet jest bardzo mocno stonowany.
    W smaku piwo rozczarowuje. Pomimo anonsowania na etykiecie nowych chmieli, praktycznie niewiele ich tutaj. Mamy jedynie śladową goryczkę i cień tropikalnych estrów. Słody są nieco kartonowe a piwo ma dodatkowo lekko stęchły i metaliczny posmak.
    Nasycenie gazem na umiarkowanym poziomie.
    Butelka 500ml z okropną etykietą. Że to niby ma być taka zmyślna interpretacja amerykańskiej flagi... Kapsel z wilczym pyskiem, zgodnie z nazwą "browaru".

    Bardzo słaba APA. Wodnista, ze wstydliwie schowanym profilem. Chociaż nie, chęci były ale po prostu większość chmielu rozsypała się pewnie na podłogę. Do tego mamy klasyczne wschodnie słody, o drewnianej urodzie. W mojej opinii piwo z wilczego browaru zasługuje na... wilczy bilet. 5,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Gdzie kupiłeś, bo pisałem do nich jak z dystrybucją?!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Gdzie kupiłeś, bo pisałem do nich jak z dystrybucją?!
      Piwka z tego browaru widziałem tu:
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        Gdzie kupiłeś, bo pisałem do nich jak z dystrybucją?!
        W The Beer Store w Wilanowie. Tydzień temu.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Piwka z tego browaru widziałem tu:
          https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=111238
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
          W The Beer Store w Wilanowie. Tydzień temu.
          To napiszę im podziękowania za starania. Zaskoczyli mnie.

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            To napiszę im podziękowania za starania. Zaskoczyli mnie.
            Właśnie przed chwilą widziałem to piwo w delikatesach na Filtrowej, niedaleko placu Narutowicza. Stało obok IPY i wita od tego samego podmiotu.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              No dobra. A jaki jest adres dystrybutora na ecie?

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                De Gusta Beer sp.j. ul. Potockich 73, 04-534 Warszawa
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Horse1963
                  Senior
                  • 06-2009
                  • 547

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                  APA z projektu Volkovskaya Pivovarnya, który tak naprawdę jest rzemieślniczą przykrywką dla należącego do Oasis Beverages koncernu Moskovskaya Pivovarennaya Kompaniya.
                  No to chyba źle nazwałeś wątek. Stworzyłeś "nowy" browar.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #10
                    Wcześniej zrobił to Rafalek21 z IPA. Notabene informacji o tym skąd jest piwo próżno szukać nawet na RateBeer czy Untappd. W Rosji nie tylko Moskiewska Piwowarna Kompania posiada miniwarzelnie eksperymentalne. Ci posiadają 100 litrową. Tu wspominałem o Oczakowo i Baltika. Tutaj zdjęcie ten warzelni Volkovskiej. Stąd może przekonanie, że są mini.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎