Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy warto kupować piwa belgijskie w Lidlu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • domaluj
    Senior
    • 04-2012
    • 303

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi

    Nie pojmuję, jak można oglądać telewizjęTV ale ja inne pokolenie jestem, może dlatego.
    Pokolenie Kolumbów rozumiem?

    Comment

    • metalsrem
      Senior
      • 09-2008
      • 239

      Panie Kopyr, troszkę luzu i realnego spojrzenia na świat. Jest promocja może nie na wybitne, ale na dobre solidne piwa(lepsze niż wspomniane wcześniej piwa z DB). Nie każdy lubi, nie każdy może kupować piwo nie patrząc na cenę jak Ty. Więc proszę nie mierzyć każdego swoją miarą i zrozumieć że są ludzie którzy wolą średniego Belga(szczególnie za taką cenę) od przechmielonego Polaka, szczególnie że smak jest wartością subiektywną.
      Browar domowy SKOTAR

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
        Nail it tomolek
        Pomijając to ze nie znam dobrego BW i RISa za mniej niż 20zl
        Ja uwielbiam Old Foghorna i jest to dla mnie wyznacznik, kupowałem ostatnio po 18 zł, jeszcze tańszy jest Struis, ja nie lubię ale inni chwalą. Dawno RISów nie kupowałem, ale wydaje mi się, że trafiałem coś poniżej 20 zł.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        No nie do końca, bo to jest nasz RIS i BW, przez naszych piwowarów uwarzony i to nie jest nasze ostatnie słowo. I za takiego RISa jestem w stanie dać nawet więcej niż za zagranicznego, bo to jest historyczne piwo. Takim był Ded Moroz, takim było Chateau.
        No i dałem się unieść tej fali entuzjazmu, nawet po dwie sztuki kupiłem. Od tej pory obiecałem sobie, że będę racjonalniej podchodził do zakupów (Chateu też kupiłem, ale jeszcze po tym nie zdążyłem zmądrzeć...)

        A co do analogii to kwestia ekonomiczna. Zrobiłem zakupy w Lidlu, żeby zrobić niewielki zapasik przyzwoitego piwa za niewielkie pieniądze. Kartonami nie brałem, bo piwa były w czteropakach (Może właśnie z mylenia słowa karton i czteropak wynikać może rozbawienie niektórych) Tak czy inaczej wybrałem się do Lidla bo mam ograniczone możliwości finansowe i była to dla mnie okazja.

        Chcesz mnie odwieśc od takich praktyk, na pewno? Bo widzisz ja z tego samego powodu zawracam sobie jeszcze głowę tym całym naszym kraftem-sraftem, bo relatywnie tani jest... Jakby mnie było stac już dawno przestałbym grać w tego totolotka i skupił się na piwa rzemieślniczych z krajów, gdzie jak na razie lepiej to wychodzi...

        No więc? Jak będzie?

        Dla porządku w ciągu ostaniach kilku miesięcy kupiłem (w "normalnych" cenach) trzy rożne piwa z tej oferty, portery bałtyckie kupuje regularnie, więc nie wiem po co miałbym kupować skrzynkę...
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • gobong
          Senior
          • 04-2005
          • 658

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Każdy jeden RIS i BW z polskiego browaru są póki co historycznym wydarzeniem. Oczywiście większym wydarzeniem był Ded Moroz, choć obiektywnie szału nie było. Pracownia Piwa była wcześniej niż DB i można powiedzieć, że ich piwa były lepsze, ale póki co każdy RIS i BW z Polski to jest wydarzenie.
          Pomniki, pomniki im stawiać. Hasło na dzisiaj : DO POMNIKÓW PIWOWARSKA BRACI.

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Nikomu nie bronię kupowania nawet palety tych piw, tylko że to jest kompletnie nielogiczne zachowanie. Te piwa nie będą olśniewać za 5 lat, może trochę spiryt się ułoży. Kupując za te pieniądze skrzynkę polskich porterów - moim skromnym zdaniem, z którym nie trzeba się zgadzać, robi się lepszy interes.
            Tym lepszy, że w przeciwieństwie do takiego Gulden Draak, w polskich porterach pewnie nie będzie się układał "spiryt", tylko szlachetny alkohol.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Mnie w tym wszystkim zastanawia jedno, skoro normalnie za 12 zł nie ma klientów na GD czy Piraata, ale za połowę tej ceny już są tłumy i najciekawszy wątek na browar.biz, to może gdyby Lidl zrobił promocję Tyskie z blachy za 0,49 zł, to browar.bizowcy by wynosili Tyskie zgrzewkami.
            A to, że podczas gdy klientów na piwa belgijskie w normalnych cenach brakuje, polska "Belgia" sprzedaje się w dowolnie absurdalnej cenie, Ciebie nie zastanawia?

            Comment

            • jaw7
              Senior
              • 10-2012
              • 173

              Piwa belgijskie z lidla ? Jasne że warto kupić!Belgia piwna to tak jak Premier League w piłkę nożną.są najlepsi!Nawet jeśli to druga dziesiątka browarów to jest lepsza od polskiej czołówki.Przed polskimi browarami jeszcze długa droga.Ale to nie ich wina
              Degustacja dwóch pierwszych:
              Gulden Draak - bardzo warto
              Leute Bokbier - warto

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwa belgijskie z lidla ? Jasne że warto kupić!Belgia piwna to tak jak Premier League w piłkę nożną.są najlepsi!Nawet jeśli to druga dziesiątka browarów to jest lepsza od polskiej czołówki.Przed polskimi browarami jeszcze długa droga.Ale to nie ich wina
                Degustacja dwóch pierwszych:
                Gulden Draak - bardzo warto
                Leute Bokbier - warto
                A tak tylko zapytam z ciekawości, piłeś:

                -Bźdzwiagwę od Szałów
                -Dori z pracowni
                -witbiera z Kormorana
                -Saisona od GZuba?
                Last edited by pioterb4; 24-03-2015, 19:36.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wiem, ART, że nie masz czasu czytać browar.bizu,
                  Wiem, Kopyr, że tę wiedzę zaczerpnąłeś z jakiegoś insiderskiego vloga oglądanego podczas wyprzedzania na ekspresówce. Manipulujesz i tyle, aż żal patrzeć.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Livres
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 324

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A tak tylko zapytam z ciekawości, piłeś:

                    -Saisona od GZuba?
                    - To akurat nie najlepszy przykład.
                    - A bo mnie zmyliły.


                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      Ale jaja ,przypomina mi to kiedyś działające i szybko zamkniete forum Kompani Piwowarskiej


                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chavoc Wyświetlenie odpowiedzi
                        A mają 10,5% alc ?
                        Tu warto nadmienić, że, czego po belgach można się było spodziewać, ten deklarowany alkohol został perfekcyjnie ukryty i widać i kunszt i doświadczenie, but nut alkoholowych brak.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • supersklep
                          PiwBiz
                          • 01-2005
                          • 982

                          Jednak CCC cena czyni cuda . Nie widziałem jeszcze tylu miłośników belgów he he


                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pokolenie Kolumbów rozumiem?
                            Nie, po prostu młodzi, piękni i bogaci. Wiesz, Volkswagen Amarok i narty w Alpach.
                            Last edited by WojciechT; 24-03-2015, 19:57.

                            Comment

                            • jaw7
                              Senior
                              • 10-2012
                              • 173

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              A tak tylko zapytam z ciekawości, piłeś:

                              -Bźdzwiagwę od Szałów
                              -Dori z pracowni
                              -witbiera z Kormorana
                              -Saisona od GZuba?
                              1 i 3 piłem. Były ok.
                              Mam szacunek do Ciebie ,ale takimi postami jak ten o 12zł za GD i Piraata lekko tracisz bo to typowa manipulacja lemingowa . Wiadomo że promocja powoduje wzrost sprzedaży oraz dostępność również.

                              Comment

                              • Jimmy_jb
                                • 11-2005
                                • 911

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mnie w tym wszystkim zastanawia jedno, skoro normalnie za 12 zł nie ma klientów na GD czy Piraata, ale za połowę tej ceny już są tłumy i najciekawszy wątek na browar.biz, to może gdyby Lidl zrobił promocję Tyskie z blachy za 0,49 zł, to browar.bizowcy by wynosili Tyskie zgrzewkami.
                                Widzem argument "pij Tyskie januszu" czyma sie dopsze. Rence opadajom na takie teksty.
                                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎