Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Przenosiny BrowarBizu na nowy serwer - komentarze

    Tu można się wyżyć na temat:
    Ogłoszenia i informacje o nowych usprawnieniach oraz zmianach technicznych w Browarze.


    W szczególności proszę o komentarze w/s kolejności działań p. 4
    - - Baza piw
    - - Dziennik Piwny
    - - Baza browarów
    - - Galeria
    - - Kolekcjonerstwo
    - - pozostałe działy
    - - przystosowanie forum do naszych potrzeb
    (lista otwarta, można oczywiście zamieszczać inne propozycje).
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Priorytetem jest aktualizacja bazy, czyli browarów i odpowiednio dopisanych do nich piw. Myślę, że do archaiczności b.biz się już przyzwyczailiśmy, więc niech merytorycznie będzie OK.

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Priorytetem jest aktualizacja bazy, czyli browarów i odpowiednio dopisanych do nich piw. Myślę, że do archaiczności b.biz się już przyzwyczailiśmy, więc niech merytorycznie będzie OK.
      Też uważam, że od tego należałoby zacząć. Jak przy okazji dałoby się ujednolicić nazewnictwo zarówno browarów jak i piw. Chodzi mi oto, aby nie było, że jedne to np browar stu mostów a za chwilę Chełmiński (to chyba nie cała nazwa browaru).
      Podobnie z nazwami piw jest jedne (w tym samym browarze) mają wypisane wszystko od nazwy browaru, gatunek piwa niemalże do nr buta piwowara a drugie tylko sam przymiotnik.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Zrobić porządek w liście browarów, żeby np Browar Niechanowo był jednym browarem, a nie tak jak teraz, jeden jest historyczny (zamknięty) a drugi jako nowy działający - a tak naprawdę jest to jeden i ten sam browar.
        Takich przypadków jest więcej
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Warzywo
          Senior
          • 08-2016
          • 955

          #5
          Zawsze byłem zwolennikiem aby w dzienniku piwnym były wpisane realne browary (miejsce produkcji w przypadku kontraktowych). Jednak jest teraz taka mnogość i taka zmienność kontraktowców, że znacznie utrudnia to prowadzenie dziennika. Niech już będzie prościej czyli po prostu nazwa browaru kontraktowego bez miejsca produkcji.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
            Zawsze byłem zwolennikiem aby w dzienniku piwnym były wpisane realne browary (miejsce produkcji w przypadku kontraktowych). Jednak jest teraz taka mnogość i taka zmienność kontraktowców, że znacznie utrudnia to prowadzenie dziennika. Niech już będzie prościej czyli po prostu nazwa browaru kontraktowego bez miejsca produkcji.
            Veto !
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Warzywo
              Senior
              • 08-2016
              • 955

              #7
              Nie wiem czy prowadzisz dziennik ale jest masakrycznie cieżko wpisywać w dzisiejszej formie. Najpierw trzeba wyszukać w jakim browarze (co wcale nie jest łatwe), potem najczęściej danego piwa nie ma w bazie więc trzeba czekać na jego dodanie i dopiero czasem po kilku tygodniach od wypicia wpisywać.
              Ja już dojrzałem do zrobienia sobie exela bo jakiś 30% piw z powyższych powodów mam nie wpisanych.

              Comment

              • Krakus
                Senior
                • 04-2007
                • 167

                #8
                Ja też prowadzę dziennik piwny i jakoś daję radę. Owszem, czasami muszę się trochę napracować, aby znaleźć browar, w którym to piwo nawarzono. Wtedy mogę poczuć się jak detektyw. ;-) Jak nie ma piwa w bazie, to sobie gdzieś notuję i czekam, aż się pojawi. Jak się pojawia to uzupełniam dziennik i jest OK. A w razie czego można wybrać jakieś inne piwo i w uwagach wpisać poprawną nazwę itp. Ja przynajmniej wychodzę z takiego założenia, bo dla mnie dziennik piwny to bardziej zabawa. ;-)

                Comment

                • kaczka116
                  Senior
                  • 10-2015
                  • 1350

                  #9
                  Jeżeli chodzi o dziennik to wybaczcie ale samemu dodawanie jest ciężkie, zajmuje dużo czasu, a dużo piw do bazy dopisuje ze swojego "zbioru" co znajdę w internetach, facebookach czy instagramach. Za dużo premier.

                  Co do nazw. Jestem za możliwością wpisania piwa bez browaru i żeby można było go przenieść do macierzystego tutaj kwestia kontraktu.

                  Jestem za bez ograniczona ilością znaków w nazwach piw, bo czasem browar ma kilka piw o tej samej nazwie tylko np z innym owocem lub chmielami i tutaj tylko czasem 2 literami się różni.

                  Na pewno dodajmy więcej styli w dziennik dla osób, które dodają piwa. Bo te style co tam są to już takie bardzo okrojone są.

                  No i trochę dodajmy kolorystyki do strony. Strasznie jest pusta.

                  Wiecej grzechów nie pamiętam.

                  Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                  Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                  Untappd

                  Comment

                  • kiszot
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 8081

                    #10
                    A gdyby zrobic to na opak ? Najpierw browar kontraktowy a na zwijce nazwa piwa i browar rzeczywisty.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem czy prowadzisz dziennik ale jest masakrycznie cieżko wpisywać w dzisiejszej formie
                      Dawno przestałem się w to bawić. Dla mnie bardzo ważne jest miejsce warzenia, to samo piwo z kontraktowca robione w jednym browarze radykalnie potrafi się różnić od tego samego z innego browaru. Dla mnie miejsce warzenia jest istotne, woda, sprzęt, rozlew (instalacja) sprawiają, że piwo niby to samo jest zupełnie inne.
                      Last edited by becik; 07-08-2020, 22:56.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Warzywo
                        Senior
                        • 08-2016
                        • 955

                        #12
                        Ja to rozumiem i jest to potrzebne przy ocenach piw ale nie w dxienniku

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          Dzięki Wam za wkład, ale tu chodzi o zupełnie coś innego.
                          Last edited by ART; 08-08-2020, 08:02.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            No to wracając do podstawowego zadania, które mamy przedyskutować moja propozycja kolejności jest taka:
                            OBOWIĄZKOWO NAJSAMPIERW:
                            1. - - Baza browarów
                            2. - - Baza piw

                            PÓŻNIEJ albo

                            3. - - Dziennik Piwny
                            4. - - Kolekcjonerstwo
                            5. - - Galeria
                            6. - - pozostałe działy
                            7. - - przystosowanie forum do naszych potrzeb



                            albo:
                            3. - - Galeria
                            4. - - Kolekcjonerstwo
                            5. - - Dziennik Piwny
                            6. - - pozostałe działy
                            7. - - przystosowanie forum do naszych potrzeb
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              1 Baza piw
                              2 dziennik piwny,
                              reszta w dowolnej kolejności.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎