Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elektryczny kociołek do zacierania z Lidla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • wrednyhawran
    replied
    Chciałbym odświeżyć temat. Kupiłem ostatnio używany garnek elektryczny niemiecki abc typ 672.15. Problemem jest to, że garnek nie daje rady podgrzać brzeczki do 100 st.C, ponieważ przy ok 95 wyłącza się. Z racji tego, że nie znam się zbyt dobrze na elektryce, nie chcę w nim samodzielnie grzebać, żeby nie narobić jakiś kłopotów. Znalazłem drucik, który odcina przewód, co powoduje gaśnięcie lampki kontrolnej, ale czy powoduje też jednocześnie wyłączenie grzałek? Przy pierwszej warce podkleiłem go taśmą izolacyjną, ale się przepaliła i puściła, więc nie zdążyłem tego sprawdzić. Jeśli wystarczy tylko przywiązać ten drucik, to czym to mogę zrobić, żeby się nie przepaliło a jednocześnie nie zrobiło jakiegoś zwarcia?
    Z góry dzięki za pomoc. Poniżej wklejam zdjęcia tego układu.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • leech2
    replied
    Najlepiej upewnij się u sprzedawcy.

    Leave a comment:


  • Lusterko87
    replied
    Chyba się skusze na niego Napisałem do typa o zdjęcia z środka tego kociołka. Piszesz ze ma funkcje gotowania a w opisie ani słowa o funkcji gotowania..tylko wolnowarzenia... może ktoś to mi rozjaśnić ? albo Ty Leech2 ?
    Last edited by Lusterko87; 21-01-2012, 20:26.

    Leave a comment:


  • leech2
    replied
    Kupiłem inny ale z podobną elektroniką. Nie będziesz musiał bawić się w przekładanie termostatu ponieważ gar ma funkcję gotowania.

    Leave a comment:


  • Lusterko87
    replied
    leech2 Kupowałeś taki sam ?? Wymaga jakiś sporych ingerencji w bebechy(termostat ?) tak jak ten słynny z Lidla ? będę wdzięczny za info

    Leave a comment:


  • leech2
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lusterko87 Wyświetlenie odpowiedzi
    Chłopaki chodzi i o ocenę pewnego garnka elektrycznego : http://allegro.pl/kociolek-grzewczy-...051511381.html
    Możecie mi udzielić konkretnej i rzetelnej odpowiedzi ?
    Trochę się naczytałem tego wątku i widzę że ile osób tyle opinii...
    Trochę drogi jak na używkę i nie ma kranika. Spróbuj zalicytować ten: http://allegro.pl/francuski-wolnowar...056280197.html ale poproś najpierw rzeczywiste fotki wnętrza gara i upewnij się czy ma kranik. Ja kupowałem od niego nowy, który okazał się używany (nie mocno ale zawsze)
    Last edited by leech2; 21-01-2012, 17:59.

    Leave a comment:


  • Lusterko87
    replied
    Chłopaki chodzi i o ocenę pewnego garnka elektrycznego : http://allegro.pl/kociolek-grzewczy-...051511381.html
    Możecie mi udzielić konkretnej i rzetelnej odpowiedzi ?
    Trochę się naczytałem tego wątku i widzę że ile osób tyle opinii...

    Leave a comment:


  • jarekb
    replied
    Czy przed odłączeniem termostatu też wywalał bezpiecznik?. O jakim zabezpieczeniu odsuwanym od grzałki mowa?. Jedyne rozwiązanie, które widziałem przy garach to topik zabezpieczający przed przegrzaniem (np.włączeniem na pusto). Działa on jednorazowo i jest bezpowrotnie niszczony po jednokrotnej akcji. Wypnij wszystkie historie poza grzałką i spróbuj coś podgrzać. Jeśli padaczka nie ustąpi, to najprawdopodobniej po tych kilku min.pracy następuje zwarcie spirali grzejnej wewnątrz grzałki do jej obudowy i stąd problem. Myślę że nowa grzałka jest do zdobycia w sklepach z częściami AGD.

    Leave a comment:


  • jaadpol
    replied
    tzn probowalem w innym mieszkaniu i o kilku minutach to sam...

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaadpol Wyświetlenie odpowiedzi
    próbowałem- bez skutku
    Wywala inny? Jakie masz zabezpieczenia?

    Leave a comment:


  • jaadpol
    replied
    próbowałem- bez skutku

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaadpol Wyświetlenie odpowiedzi
    sprawdzilem dzisiaj garnek na 10 litrach wody, wysiada korki po kilku minatach od rozpoczecia grzania. Cos z tym kociolkiem jest nie tak. caly zacier musze wylac
    Może faktycznie jest przegrzane zabezpieczenie, możesz podpiąć pod inny obwód?

    Leave a comment:


  • jaadpol
    replied
    sprawdzilem dzisiaj garnek na 10 litrach wody, wysiada korki po kilku minatach od rozpoczecia grzania. Cos z tym kociolkiem jest nie tak. caly zacier musze wylac

    Leave a comment:


  • jaadpol
    replied
    Termostat odpiąłem od spodu grzałki i zakręciłem czujnik pod obudowę tak żeby nie dotykał w żaden sposób grzałki.

    Leave a comment:


  • mirogster
    replied
    Za powyzsza odpowiedz nalezy sie szacun w postaci browca, domowego oczywiscie!

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎