Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Dzięki, zaraz poprawię, ale:
    1) kółko oznacza lokalizację przybliżoną, w tym przypadku ulicę Solidarności
    2) nie zaznaczałem go przecież przy żadnym rondzie, chyba że jakieś tam w międzyczasie wybudowali.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      O. K., to ja źle popatrzyłem. Przy okazji: Socho i Perun tez już są "w budowie" (w Socho jest nawet, jak wynika z fb, część sprzętu).

      Comment

      • Micho441
        • 04-2008
        • 812

        Na mapie Norwegii nie znalazłem browaru Svalbard Bryggeri AS



        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Mapa Norwegii ma 4 lata, więc wielu browarów tam brak. Konkretnie to brakuje ze... 140
          No cóż, rewolucja i tam się objawiła wysypem minibrowarków.
          Podobnie we Szwecji, gdzie pojawiło się z 200 nowych browarów.
          Na razie nie mam czasu na aktualizacje tych rejonów.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Prawie 8 lat robię te mapy i jakoś do tej pory omijałem z niezrozumiałych powodów Danię.
            Ale w związku z wczorajszym meczem "już" jest stosowna warstwa na mapie Europy Północnej, niesłusznie nazwanej wcześniej Skandynawią. Aktualne są tam też warstwy Finlandii, Islandii i Wysp Owczych. Szwecja i Norwegia musi poczekać. Kontraktowymi duńskim iw zasadzie się nie zajmowałem, tylko kilka przykładowych jest zaznaczonych.
            utworzenie: 2012.06.16 (bez Danii) własność: Piwny Informator (facebook) beershare - postaw autorowi piwo, albo dwa czerwony - duży browar niebieski - średni błękitny - mały żółty - restauracyjny szary [Szwecja] - producent svadricka (niskoalkoholowe tradycyjne ciemne piwo/napój piwny)

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              Z powodu przekształcenia mapy browarów czeskich w Piwną Mapę Czech, usuwam mapy knajp poszczególnych krajów. Od tej pory należy ich szukać na warstwach Piwnej Mapy Czech.
              Prace trwają, nie bez kłopotów, ale od dziś znikają (data utworzenia - ostatnia modyfikacja):
              > Czechy - piwiarnie (01. Liberecky kraj) - 2009-12-23 - 2012-12-20
              > Czechy - piwiarnie (02. Kralove-Hr.K) - 2009-12-26 - 2012-12-27
              > Czechy - piwiarnie (03. Pardubicky.K.) - 2009-12-31 - 2013-01-13
              Już wcześniej zniknęły mapy wschodnich województw, a i resztę czeka podobny los.
              Plan jest taki, by wszystko było na jednej mapie.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Usunięte zostają także te mapy:
                > Czechy - hospody (Praha) - 2010-09-18 - 2014-01-15
                > Czechy - hospody (wschód) - 2015-09-04 - 2016-10-26

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  8 lat temu, 2 stycznia 2009 rozpocząłem prace nad pierwszą moją piwną mapą w Google Maps. Ogłosiłem to światu tutaj, na browar.bizie (no bo niby gdzie wtedy bym to zrobił?) 2 dni później, 4 stycznia. Wpis numer #76 w tym temacie. Była to mapa browarów czeskich.

                  W tej chwili moje mapy piwne doczekały się nawet własnego profilu facebookowego.
                  tempo prac można śledzić na stronie https://www.facebook.com/MapyPiwne/

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    Gratulacje.
                    A tak na marginesie: to jest konkretna robota, dzięki której wiele osób ma "na gotowe" rozeznanie w miejscach, które warto sprawdzić i popróbować.

                    Comment

                    • Micho441
                      • 04-2008
                      • 812

                      Gratulacje za ogrom włożonej pracy i dalszej cierpliwości w tworzeniu dalszych map i uaktualnianiu już powstałych.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Dzięki. Z tymi mapami, to tak jak z browarami. Łatwiej i szybciej zrobić coś nowego, niż poprawiać już istniejące

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          I znikające, niestety...

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            Czy istnieją godne aplikacje na smartphone zawierające dokładne mapy browarów? Dziękuję.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              Po chyba 3 latach zaktualizowałem, na tyle ile miałem informacji, swoją mapę browarów Irlandii
                              Na tą chwilę wyszło mi aż 86 browarów w tym 1 który być może jest już nieczynny (Arthurstown) ale na razie nie usuwałem go. Wielki przyrost ilościowy od czasu ostatniej aktualizacji. Kilka rzemieślniczych padło i usunąłem. Co ciekawe na 86 czynnych browarów jedynie 2 powstały w dawnych wiekach tzn XVIII i XIX stuleciu. Wszystkie pozostałe nie są starsze niż lata 90. wieku XX.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4305

                                A, to ciekawe, wziąwszy pod uwagę irlandzką tradycję warzenia piwa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎