Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Poznańska 8, Regionalna Warzelnia Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • pioterb4
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pukko Wyświetlenie odpowiedzi
    Fakt, Warzelnia robi chałę. Jeśli już się tam znajdę, to zawsze pytam czy pszeniczne nie jest kwaśne, kiedyś uwarzyli coś takiego, co nadawało się do kanału, a oni podawali to ludziom.
    Lista ich grzeszków, błędów i nieuczciwości to już niezła kronika. A ruch mają podejrzewam przedni, bo kiedy wieczorem nie idę to wnętrze wypełnione nawet jak w okolicznych knajpkach wieje pustką.

    Leave a comment:


  • Wujas
    replied
    Niestety robią to bezustannie. Nie wiem jak to możliwe, że ten lokal nadal funkcjonuje. Ratuje go tylko miejscówka i "prestiż, bo sami warzą".

    Leave a comment:


  • pukko
    replied
    Fakt, Warzelnia robi chałę. Jeśli już się tam znajdę, to zawsze pytam czy pszeniczne nie jest kwaśne, kiedyś uwarzyli coś takiego, co nadawało się do kanału, a oni podawali to ludziom.

    Leave a comment:


  • telek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie dało się przełknąć, smakowało jakimiś chemikaliami.
    Czyli standard

    Leave a comment:


  • beerek62
    replied
    Zakupione piwa wypite /nie wszystkie/. Nie opisuję w odpowiednich działach, bo się nie znam Pils wenecki poszedł do zlewu - paskudztwo przeokropne . Nie dało się przełknąć, smakowało jakimiś chemikaliami.

    Leave a comment:


  • beerek62
    replied
    Odwiedziłem to miejsce dzisiaj tuż po 12. W lokalu poza mną trzy osoby. W butelkach Pils Wenecki, Miodowe Ciemne, Koźlak Bydgoski i Kasztelan z Bydgoszczy /ale/. Nie próbowałem, kupiłem na wynos. Na kranach była chyba jeszcze pszenica. Cena za butelki 8-10 zł za 330 ml. Dla kolekcjonerów pustki - nie można kupić szkła, nie ma podstawek ani etykiet. Próbowałem drążyć temat, ale bardzo sztywny i oschły pan barman odpowiedział - nie ma, bo nie ma.
    Dopiero teraz zauważyłem, że na wszystkich czterech butelkach w rubryce "należy spożyć przed" zupełna pustka.

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
    Najwyżej wpadnę na smaczną gąskę i tyle.
    Słowo ciałem się stało .
    W minionym tygodniu odwiedziłem RWP na krótko.
    Znowu byłem pierwszym gościem, wrzuciłem na szybko carpaccio z nieżywej gąski (niezłe, ale ser - "gotowe" wiórki - psuł wrażenie) i pobrałem piwa na wynos. Piwa do wypicia, choć do krajowej ekstraklasy droga ciągle daleka.
    Na plus - ładnie pachniało w środku, tak... browarowo. Na minus, podobnie, jak poprzednio, także i tym razem krzątali się tajemniczy "fachowcy" - albo tam się codziennie coś kiepści, albo ja przynoszę pecha... .

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
    Sam nie wiem czy w tym przypadku to dla Ciebie dobra wiadomość...
    To fakt, ale twardym trza być... Najwyżej wpadnę na smaczną gąskę i tyle.

    Leave a comment:


  • pioterb4
    replied
    Ostatnio były, z resztą sezon letni się skończył więc powinny być miejscowe (poza miodowym które zawsze jest Fortuną). Sam nie wiem czy w tym przypadku to dla Ciebie dobra wiadomość...

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Czy ktoś wie na świeżo, czy te piwa jednak "na miejscu" są warzone?
    Będę opodal za dwa miesiące i planowanie wieczorów czas zacząć... . Z góry dzięki.

    Leave a comment:


  • Vortex
    replied
    W ten weekend dostępne były: Pils, Ale, Pszenica i Ciemne Miodowe.
    No i niestety, ale zastrzeżenia do sesrowanych piw mam dość poważne:
    Pils - zapach siarki/siarkowodoru był tak intensywny, że całkowinie zdominował wszelkie inne doznania.
    Pszenica - tutaj smakowo i zapachowo chyba wypadło najlepiej, ale baaardzo zmętnionie
    Ale - łagodny, bez wyrazu, słaba goryczka. po ociepleniu lekko wyczuwalne masło
    Miodowego nie próbowałem.
    Jeżeli chodzi o jedzenie, to naprawdę OK, może pod względem ilościowym mogłoby być więcej, obsługa życzliwa.
    Sam budynek Warzelni wygląda zacnie, można usiąść na zewnątrz na kilku kondygnacjach, przyjemny widok na Wyspę Młyńską.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    To znaczy jakie te odczucia były?

    Leave a comment:


  • esmeralda098
    replied
    Miałam okazję odwiedzić to miejsce z mężem podczas pobytu w Bydgoszczy. Polecił nam kolega podobno miejsce godne odwiedzenia. Nie zawiedliśmy się, degustację uważam za udaną.

    Leave a comment:


  • swiera
    replied
    Byłem z dwa tygodnie temu. Maja pilsa dunkela i orzechowe. Orzechowe jest na bazie piwa z dodatkiem ekstraktu orechowego. A gdy zapytalem mlodego barmana na jakis drozdzach robią ję to mi powiedziałem że na orkiszowych z uśmiechem na twarzy odwróciłem sie i usiadłem a piwo było nie za ciekawe lepiej odwiedzic 1138 bedąc w Bydgoszczy

    Leave a comment:


  • pioterb4
    replied
    No wiesz, ile razy można sprawdzać czy coś się zmieniło? Pójdziesz, raz, drugi, trzeci a potem mówisz dziękuję. Ale jak nadarzy się sposobność to zdam relację jak jest teraz. Piwa butelkowe sa bankowo ich. Ostatnie co piłem to około rok temu koźlak z butelki 0,33l za 12 zł. Karmelowy, wodnisty i bez gazu jak guinness z puszki.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎